Jump to content

zgomot la schimbarea vitezelor


RobyS

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...
  • 6 months later...

La mine 81RGL e vb de masina amicului meu, dar sper sa nu aud si la mine de acuma, la mine era vb de bubuit in spate dar am scapat de el prin schimbarea piesei 9, :laugh:

salut!dupa ce am citit pe forum despre aceasta bucsa (nr9) mi am cumparato(aceleasi simptome,bubuitura aia) si am fost la service sa mi o schimbe,,,acolo ce i de la service ul respectiv mi a spus ca trebuie dat diferentialul jos si ca e vreo 2 zile de munca la operatiunea asta(cost 400 lei).

chiar asa trebuie schimbata sau se poate si fara a da diferentialul jos?

P.s. Am luat masina din germania si bucsa aceea avea bagata in ea 2 suruburi(cred ca de la vreun roman inventiv din germania).

Link to comment
Share on other sites

salut!dupa ce am citit pe forum despre aceasta bucsa (nr9) mi am cumparato(aceleasi simptome,bubuitura aia) si am fost la service sa mi o schimbe,,,acolo ce i de la service ul respectiv mi a spus ca trebuie dat diferentialul jos si ca e vreo 2 zile de munca la operatiunea asta(cost 400 lei).

chiar asa trebuie schimbata sau se poate si fara a da diferentialul jos?

P.s. Am luat masina din germania si bucsa aceea avea bagata in ea 2 suruburi(cred ca de la vreun roman inventiv din germania).

Asa este trebuie dat diferentialul jos, dar nu dureaza 2 zile, la mine a durat aprox. 2 ore... ceva de genu, si a costat 100-150 ron manopera din cate imi aduc aminte.

Parerea mea e sa cauti alt mecanic...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Asa este trebuie dat diferentialul jos, dar nu dureaza 2 zile, la mine a durat aprox. 2 ore... ceva de genu, si a costat 100-150 ron manopera din cate imi aduc aminte.

Parerea mea e sa cauti alt mecanic...

pana la urma poate posta careva niste poze cu bucsiile care is pe acoolo prin spate si din cauza carora ar putea sa sune in zona diferentialului?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am schimbat si eu bucsa mare de la diferential si am scapat de "bubuiturile" cand acceleram si deacceleram(intradevar se da diferentialul jos,dar dureaza maxim 1 ora)..dar cand cuplez treptele,tot se aude cateodata...cred ca este de la cutie/volanta ...pentru ca daca o prinzi in turatia care-i trebuie ei nu face...

Deci cum s-ar zice "toate fac asa"

Edited by Addictedc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.