Jump to content

caseta adaptoare mufa jack


sensaura

Recommended Posts

Buna tuturor ,

 

De curand am cumparat un BMW 520d 2002 si problema mea mare este ca simt ca sunt cu 10 ani in urma cu muzica :-).

 

Am un Navi profi cu caseta . Modul cd de navi in porbagaj nu stie sa citeasca alceva decat cd-ul de navi .......

 

Pentru a nu apela la metoda modulator fm care se aude varza am cumparat o caseta adaptoare cu mufa jack pentru a conecta un ipod, insa dupa ce bag caseta in unitare se aude 3 secunde muzica dupa care se intrerupe si afiseaza TyPE EEROR .

 

Am incercat casetofonul si merge brici cu casete normale , de asemenea caseta adaptore functioneaza pe un alt casetofon .

 

Imi cer scusze daca am postat aiurea dar sunt nou pe aici si nu ma stiu .....

 

 

JIAL

Edited by sensaura
Link to comment
Share on other sites

sunt casetele cu mufa proaste facute. la 10 ron(sau cat or mai fi acum) sa nu te astepti la cine stie ce claritate... la mine o scotea afara cass-ul, cand intra in cass nu se aseza cum trebuie pe partea dreapta, asa ca o apasam eu cu mana.

magazie cd nu ai? e mai scump dar scapi de probleme :twoup:

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Merci mult de raspunsuri,

 

Din pacate nu am magazie de cd-uri. Am vazut ceva pe net insa sunt folosite ( unele in stare degradata rau) si sunt forte scumpe. Probabil pretul e impus de faptul ca multa lume cauta.

 

Pe de alta parte e cam nasol sa dai o gramada de bani pe un laser care a fost folosit intre 6- si 8 ani , poate sa pice in ori ce moment tinand cond ca durata de viata a unei diode de citire este de 5-6 ani .

 

Am vazut ceva casete adaptoare Belkin sunt ceva mia scumpe 45 ron eu am dat 20 ron pe un gunoi :-) , insa daca merge voi lua alta .

! Numai sa confirme cineva ca merge sigur pe navi mare sa nu dau iar bani aiurea :-)

Link to comment
Share on other sites

RE,

 

Si eu sunt de parere ca o caseta adaptoare este un compromis mult mai bun decat un modulator FM pentru cei care intetioneaza sa pastreze disignul masini si comenzile de pe volan.

 

Un lucru derajant ramane firul cu mufa jack insa se pare ca s-au invetat solutii si pentru asta :-) :

 

Ce parere aveti de o caseta adaptor mp3 player de sine statator si se poate folosi si in casetofonul masinii.

 

 

http://bucharestcity.olx.ro/adaptor-caseta...or-iid-67603361

 

 

Imi cer scuze ca am deschis topicul aiurea si rog unul din moderatori sa il mute la rubrica "Audio/Video/Navigatie/Electronica"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.