Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@ Xfiles - Daca te simti cu musca pe caciula in acea majoritate, e problema ta!

Eu pana una alta sunt pe forum de multi ani, cunosc multe persoane si majoritatea, repet MAJORITATEA, fac servisarea la masina lor la coltul blocului sau la "meseriasi", cumpara piese/cauciucuri SH, etc etc. Foarte putini DIN CATI CUNOSC EU cumpara numai piese noi si duc masina NUMAI la BMW (chiar si pt schimb de ulei) cum fac eu!

Eu nu condamn asta, fiecare dupa cum doreste eu am dat exemplul intr-un anumit CONTEXT in care incercam sa sustin o idee!

 

@ WLF - Pai eu am dat doar un exmplu, acum nu mai este de vanzare. Subiectul nu era masina mea ci doar am vrut sa argumentez DE CE E O MENTALITATE gresita! Atat!

 

Morala era ca pot exista masini bune la vanzare (cu pret bun) care nu s-au vandut din diverse motive... ghinion, etc!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

@ Xfiles - Daca te simti cu musca pe caciula in acea majoritate, e problema ta!

Eu pana una alta sunt pe forum de multi ani, cunosc multe persoane si majoritatea, repet MAJORITATEA, fac servisarea la masina lor la coltul blocului sau la "meseriasi", cumpara piese/cauciucuri SH, etc etc. Foarte putini DIN CATI CUNOSC EU cumpara numai piese noi si duc masina NUMAI la BMW (chiar si pt schimb de ulei) cum fac eu!

Eu nu condamn asta, fiecare dupa cum doreste eu am dat exemplul intr-un anumit CONTEXT in care incercam sa sustin o idee!

 

@ WLF - Pai eu am dat doar un exmplu, acum nu mai este de vanzare. Subiectul nu era masina mea ci doar am vrut sa argumentez DE CE E O MENTALITATE gresita! Atat!

 

hai nu va mai certati ca ma interesez eu de masina si va scriu ce si cum...

Link to comment
Share on other sites

Daca aveam reprezentante ca in Germania, mai ziceam sa te bati cu pumnu in piept dar asa nu te inteleg Alexxx. Cred ca nu sunt singurul de aici care stie exemple concrete de inselaciune in service-urile reprezentantelor... chiar si la o revizie ;)
Link to comment
Share on other sites

@WLF depinde am mai scris daca samsarii fac 90% din piata ce dracu sa mai ma agit eu sa scot masina la vanzare,eu am 83 mii pe bord care sunt 99% ca sunt reali(stiu proprietarii masinii) anul de de cacat 2001 pai daca e sa o scot la vanzare cat ar trebui sa cer?(eu de ex ma gandeam la 8.000)
Link to comment
Share on other sites

@ Xfiles - Daca te simti cu musca pe caciula in acea majoritate, e problema ta!

Eu pana una alta sunt pe forum de multi ani, cunosc multe persoane si majoritatea, repet MAJORITATEA, fac servisarea la masina lor la coltul blocului sau la "meseriasi", cumpara piese/cauciucuri SH, etc etc. Foarte putini DIN CATI CUNOSC EU cumpara numai piese noi si duc masina NUMAI la BMW (chiar si pt schimb de ulei) cum fac eu!

Eu nu condamn asta, fiecare dupa cum doreste eu am dat exemplul intr-un anumit CONTEXT in care incercam sa sustin o idee!

 

@ WLF - Pai eu am dat doar un exmplu, acum nu mai este de vanzare. Subiectul nu era masina mea ci doar am vrut sa argumentez DE CE E O MENTALITATE gresita! Atat!

 

Morala era ca pot exista masini bune la vanzare (cu pret bun) care nu s-au vandut din diverse motive... ghinion, etc!

 

e problema fiecaruia unde face serice-ul masinii personale , eu unul nu merg la reprezentata decat daca e nevoie de o lucrare importanta, pentru un schimb de ulei si de filtre pe care o fac frecvent o pot face si intr-un alt service autorizat RAR. Chiar si in garantie am prieteni care nu au facut reviziile la AB-BMW cum te bati cu pumnul in piept ca o faci ... o poti face fara sa pierzi garantia conform legii in orice service autorizat RAR.

 

Cauciucuri , piese , e posibil ca o buna parte din posesorii de bmw sa le achizitioneze SH , pentru ca au supraestimat costurile de intretinere al unui autoturism, e problema fiecaruia.

 

E mult de discutat pe tema asta , nu fac parte din "majoritatea" pe care ai mentinat-o in primul tau post , m-a deranjat doar atitudinea ta de superioritate fata de acea majoritate.

 

scuze pentru paranteza care am facut-o ;)

Link to comment
Share on other sites

Normal ca m-am uitat in poze. Si vorbeam strict de lupe nu de alte becuri. Doar sticlele farurilor sint afumate pe interior.

Si ar fi cazul sa-ti controlezi stilul asta de a posta. Nu ma lua pe mine cu vorbit din povesti etc..

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Explicati-mi si mie va rog cum se poate topi o lupa care e facuta din sticla. Acolo e nevoie de vreo 1500 grade ca acea lupa sa se topeasca. In caz ca, cumva s-ar ajunge la temp. aceea masina ar fi topita si ea. Nu exista lupe de plastic pe nici o masina. E din sticla groasa de vreo 3cm.

Ca s-au topit sticlele farurilor sau oglinda de la faza lunga e una si e posibil din cauza montarii unor becuri mai puternice. Insa lupa niciodata.

 

edit: asa arata lupele pe e60. Lupa e din sticla iar ansamblu de fixare + oglinda sint din metal.

 

http://www.theretrofitsource.com/images/products/hid-projectors/HellaE55Bixenonl.jpg

 

http://i52.tinypic.com/2hs2btk.jpg

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.