Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19231920.html

 

masina este tunata cu piese ALPINA!

dispune de cutie automata/switch-tronic (VITEZELE SE POT SCHIMBA SI DE PE VOLAN)

recent servisata(toate consumabilele schimbate + unele elemente de la suspensie!

NU NEGOCIEZ DECAT DACA I SE GASESC DEFECTE!!!(deci fara intrebari de genul:care este ultimul pret ?)

NU ACCEPT VARIANTE!!!

 

Ok prietene si trebuie sa te credem pe cuvant ca pe un mare Dumnezeu ce esti?.aaaa :hyper:

 

Adica o masina similara in detaliu cu ce am avut eu.doar ca are niste km in plus.

 

Si cineva pe aici sustinea ca a luat-o scump domne. :laugh:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Pai de ce doar sa para? Ar fi sanse sa fie. Ceasurile sunt de Alpina, cu toate chestiile alea electronice. Volanul cu switchtronic, bara fata, praguri interioare, jantele (cele de pe spate sunt mai late deci sanse mari sa fie originale). Era baiat destept daca punea poze cu motorul si eventual cu placheta de pe bord cu numarul masinii. Dar oricum 2.0 si 210 cai nu prea e normal, 2.8 minim trebuia sa fie. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Baiatul este din Pitesti.

Pe un forum auto cu alt profil (4x4), a explicat istoria masinii:

"am adus din UK o Alpina B3 . 3,2 coupe si din Ro am cumparat un 320 tot coupe in perfecta stare(adica numai 129000km,unic proprietar..e t c)

Boon...Am revizuit caroseria celui inmatriculat(ca sa fie pe placul meu) si ..AM MONTAT ABSOLUT TOT DE PE CL DE ANGLIA!!!

in concluzie 320-ul are montat tot ce avea Alpina din fabrica(bineinteles ca am schimbat uleiuri,filtre,role,bucsi..si ce a mai fost nevoie)...ARE CAROSERIA MAI BUNA(cea de Uk era ruginita)

cel mai important argument:ARE IMPOZIT MIC(in carte este trecut fara serie motor deci se plateste imp ca pt 2000cmc desi ea are 3.200 cmc si 265p ...iar ca aspect sunt identice)

SINGURUL E 36 DIN RO CARE SCHIMBA VITEZELE DE PE VOLAN!!! are 0-100km/h in 5,9sec(pt mai multe detalii search pe google ALPINA B3 3.2..NU 3.0)

Consuma 13.5(ca Buc) in oras si 7-8afara!!!! NU ARE AC!nu mi trebuie....

PRET FIX 5999EURO(pt variante sunt rezervat..am muncit prea mult...iar in alte tari este evaluata peste 7-8000euro orice Alpina de 3.2)

 

..........Dupa...daca nu se da in maxim 1luna...voi lasa tot ce am pus de pe cealalta Alpina in afara de motor si voi face un pret mai frumos pt cei ce nu vor performanta(bine ca evacuarea va ramane,cutia Switch tronic va ramane..deci ceva performanta in + tot va fi fata de un e 36 obisnuit)

 

PS nu am decis ce motor voi pune(2.0,2.5,2.8) asa ca anuntati-ma daca sunteti interesati de vreo formula! "

 

Probabil ca a pus motor de 2.0 si a scazut pretul la 4000.

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?61882-Vand-bmw-A-L-P-I-N-A-B3-cu-265cp-la-numai-5999euro

 

trebuie cont pentru a fi vizibil anuntul/pozele.

Mai are si a mai avut niste masini rare.

Bordul a ramas de pe cel de RO, cel de UK avand volanul pe partea gresita.

Edited by IonC
Link to comment
Share on other sites

un transplant de piese nu o face in nici un caz ALPINA.

 

O face cel mult o pseudo-Alpina, dar na masinile astea mai au si un serial un numar de productie.

 

E ca si cum as incerca eu din 530 al meu sa fac M5, pur si simplu nu merge, desi la baza se pleaca de la aceeasi caroserie in sine difera foarte multe componente ale caroseriei cum ar fi rigiditatea sasiului,frane,directie suspensie.

ma rog e o discutie lunga.Alpina e alpina cum 320 e 320 cu tot cu piese de alpina.

 

Repet un volan, o bara fata si cateva chestii nu o fac alpina.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca e impozitul mare si consumul mare de ce mai vrea sa o cumpere? :wacko: E clar ca vrea doar sa scada din pret.

 

nu-mi bat capul. culmea e ca probabil o sa fac un schimb cu cineva cu un 318d. adica nu toata lumea trece la dieseluri mici :) unii s-au mai si saturat si cresc.

Link to comment
Share on other sites

Anuntul e de Bucuresti, deci nu e al lui Boldy. Doar e un Boldy wannabe.

 

 

e boldy. stiu locatia unde isi face pozele si e si vecin cu mine. vinde masini multe.

uitati-va ca la o poza are amg pe scaunele soferului si la alta nu.

oricum masina e frumoasa

Link to comment
Share on other sites

Anuntul e de Bucuresti, deci nu e al lui Boldy. Doar e un Boldy wannabe.

 

E din arges.

 

http://www.bursa-de-transport.ro/firme/continental-fast-line_5280

 

:laugh:

 

Probabil a luat-o de la Boldy , si acum si-a dat seama ce a luat . :hyper:

 

Acum foloseste pozele poate agata si el al fraier sau ceva de genu :))))

 

Oricum , este "absolut full extra" fara evacuare de amg (de V8), distronic , scaune cu memorii , scaune ventilate , etc ...

 

.

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

da' l-am facut vedeta pe boldy asta, totusi, e de apreciat, nu stiu daca e chiar termenul corect, faptul ca a stiut sa se adapteze pietei si sa profite de slabiciunile cumparatorului de autotursime din RO, e si asta o abilitate pe care nu multi intreprinzatori o au :) Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/opel-vectra-C18686477.html

 

Chiar as fi curios cum merge o vectra d-asta, Jeremy zicea ca e nenorocire pe viraje.

 

Am mers cu una vreo 20-30min acum vreun an, chiar am vrut sa o cumpar dar e o dezamagire crunta..e genul de muscle car american, bun doar in linie dreapta. Iti da senzatia ca are prea multa putere pentru ce stie sa faca, la orice miscare mai brusca o da in bara. La interior e plina de plastice de 2lei, mi-au placut in schimb scaunele, foarte comode. Pentru condus normal, e o masina foarte buna, e genul de masina buna de autostrada :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

nici eu nu cred ca e o masina buna, Jeremy sigur nu se insala :), dar aia testata de TG era parca cea cu motor de 3.2, ziceau ca e mai rapida ca un E55 AMG in linie dreapta, asta din anunt e de 3.0, ma rog, la capitolul dinamica sigur e la fel de slaba, mai bine iti un 330i decat asta sau, de ce nu, un Ford Mondeo ST! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.