Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

foarte greu sa cumperi un bmw in ziua de azi......

 

@madschumi daca are 90000 km si nu are poze din fata, nu stiu cat de ok poate fi...si eu am vazut acela anunt si nici nu m am deranjat sa sun...

 

asta l ai vz? dc tot esti din bn? http://www.depozitauto.ro/vand-bmw-316-second-hand-2002-bistritanasaud-id120182.html

 

asta o tineam "secreta" da momentan o sa mai aman cupararea crde, la bani mei(4500) nu iau nik kalumea.

Ii OK masina de care intrebi, am facut o tura cu baiatu, nu bate nik pe ia sau de genu asta. Pleaca din tara proprietaru deci lasa ceva la pret dar nu mult(eu i-am zis ca-i dau 20.000 lei a doua zii de cand a pus-o pe net) nu a vrut. azi a zis ca merge cu ia la mures si dc nu o da mai vb la pret.

 

Deci ii ok masina se merita sa o vezi.

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti, merita banii ceva in genul asteia?

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=147998371&__lp=23&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17500&makeModelVariant1.modelId=7&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=40000&lang=en&pageNumber=1

 

MINI COOPER S

 

17,495 EUR VAT not reclaimable

Limousine, Used vehicle FR 03/2008 21,000 km Petrol 128 kW (174 PS) Manual gearbox

 

 

Sa dau 318d E90`u care are 110.000km acum, sa mai pun ceva si sa iau un Cooper S? Nu am nevoie sa car cartofi cu ea si nu mergem mai mult de 2 pers in masina in 99% din timp, deci nu va legati de spatiu.

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti, merita banii ceva in genul asteia?

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=147998371&__lp=23&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17500&makeModelVariant1.modelId=7&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=40000&lang=en&pageNumber=1

 

MINI COOPER S

 

17,495 EUR VAT not reclaimable

Limousine, Used vehicle FR 03/2008 21,000 km Petrol 128 kW (174 PS) Manual gearbox

 

 

Sa dau 318d E90`u care are 110.000km acum, sa mai pun ceva si sa iau un Cooper S? Nu am nevoie sa car cartofi cu ea si nu mergem mai mult de 2 pers in masina in 99% din timp, deci nu va legati de spatiu.

 

 

Scuza-ma ca-ti spun intr-o gluma serioasa, dar ai innebunit ?:) Cum sa dai un E90 pe-o masina frumusica de femeie ? :) Pff...lol :) Don't do it :)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa asta de la Petrosani, ii lipsesc niste scaune sport de piele.

 

pretul mi se pare cel putin horror.

 

La banii aia iti iei ceva cel putin 2006 ca sa nu zic 2007 2008 si mult mai bun.Chit ca nu e bmw. :thumbsup:

 

Nu iti iei. Sub 10 mii nu ai ce sa iti iei decat eventual un Opel Vectra sau un Passat cu 300 de mii de km.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de Spark, sunt o gramada de Renouri,Honde, Forduri,Citroenuri la bani buni,care sa fim seriosi nu sunt bmw da cel putin au pe jumatate (unele) kilometrii.

 

Daca iti arat ce masina iti iei cu 7000 de pe Germania,530d M-pack int-ext, unfallfrei, si multe alte chestii misto ,ai sa zici de e46-le ala ca e o caruta. :thumbsup:

 

PS: Eu am fost mereu de principiu decat bmw la 7-8000 cazan mai bine un Renault decent fara probleme si cu ceva dotari, sau daca este veche trebuie sa fie in stare de top, ceea ce pe la noi nu ai sa gasesti niciodata pentru ca oamenii merg pe mentalitatea :" las-o ba ca merge asa"

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare foarte scump S-u... si sa dai e90 + diferenta, n-as face ever mutarea asta.

 

Nu sunt asa hotarat, de-aia am mai cerut o parere. Am fost azi la bavaria fest si mi s-a pus pata pe mini cooper s din showroom, m-am programat si la un test drive.

 

E90 il am de aprox 2 ani si in toamna apare F30... E90 o sa devina echivalentul lui E46FL in momentul de fata. Parca ar merge o schimbare. De E90 m-am cam saturat.

 

Pozitia la volan in cooperul ala era dementiala.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de Spark, sunt o gramada de Renouri,Honde, Forduri,Citroenuri la bani buni,care sa fim seriosi nu sunt bmw da cel putin au pe jumatate (unele) kilometrii.

 

Daca iti arat ce masina iti iei cu 7000 de pe Germania,530d M-pack int-ext, unfallfrei, si multe alte chestii misto ,ai sa zici de e46-le ala ca e o caruta. :thumbsup:

 

PS: Eu am fost mereu de principiu decat bmw la 7-8000 cazan mai bine un Renault decent fara probleme si cu ceva dotari, sau daca este veche trebuie sa fie in stare de top, ceea ce pe la noi nu ai sa gasesti niciodata pentru ca oamenii merg pe mentalitatea :" las-o ba ca merge asa"

 

Fii serios, nu gasesti nimic. "Cu ceva dotari" nu prea exista, aia de fapt inseamna chel. Un Reno Laguna acceptabil este 10 mii.

 

Da-mi niste exemple ca sunt tare curios ce masini bune zici tu ca sunt la bani buni in zona la E46 ala, adica 7-8k.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt asa hotarat, de-aia am mai cerut o parere. Am fost azi la bavaria fest si mi s-a pus pata pe mini cooper s din showroom, m-am programat si la un test drive.

 

E90 il am de aprox 2 ani si in toamna apare F30... E90 o sa devina echivalentul lui E46FL in momentul de fata. Parca ar merge o schimbare. De E90 m-am cam saturat.

 

Pozitia la volan in cooperul ala era dementiala.

 

Am eu in familie Cooper S. Daca pozitia de la volan ti s-a parut dementiala asteapta sa vezi ce senzatii iti ofera motorul. Oricum, gasesti unu din 2008 pe la 13,000 euro.

Link to comment
Share on other sites

 

PS: Eu am fost mereu de principiu decat bmw la 7-8000 cazan mai bine un Renault decent fara probleme

 

nu exista asa ceva, am avut reno aproape nou si ce probleme avea masina aia am zis ca nu-i adevarat..se stricau cabluri, mufe, senzori,te doare capul...la costuri de intretinere nu mai zic ca-i la fel de scumpa ca un bmw

Link to comment
Share on other sites

Am eu in familie Cooper S. Daca pozitia de la volan ti s-a parut dementiala asteapta sa vezi ce senzatii iti ofera motorul. Oricum, gasesti unu din 2008 pe la 13,000 euro.

 

nu iau masina sh peste 40.000km.

 

nu cred ca la 13.000 euro gasesc cu km astia :p

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.