Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Jaguar nu prea m-ar tenta. Seria E de la mercedes ar fi OK, e o varianta pe care o iau in calcul.

 

@paul ... In locul tau as lua un 535d e60 lci. Sunt vreo 2-3 extrem de frumoase si dotate pe autovit. Cu siguranta e suficient de confortabila si de sportiva in acelasi timp, iar pretul e bun pentru ce ofera.

http://www.autovit.ro/bmw-535-C29407030.html

http://www.autovit.ro/bmw-535-C28551440.html

http://www.autovit.ro/bmw-535-C29261343.html

In primul rand nu au TVA deductibil.

Pe urma la una din ele spune ca are scaune de seria 7! Pai vreau o masina OK, nu o improvizatie :).

In plus au si multi kilometri.

Link to comment
Share on other sites

Personal as merge pe E Class (211 sau 212). Nu cred ca vei fi dezamagit de alegere. E60 mi se pare "obosit", plictisitor, mai ales cele cu pachet M. Cate w211 cu pachet AMG vezi pe strazi ?

 

Eu zic ca i-a trecut vremea mai rau lui w211 decat e60...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-325-C29276564.html

 

Are cineva vre-o idee de coupe-ul asta?

Sta cam de mult timp pe Autovit. Am vorbit cu omu' este dispus la schimburi, mi s-a parut ca vrea cu orice pret sa scape de ea.

Motivul vanzarii: l-a luat pentru fata lui si e prea puternic, ea fiind incepatoare :laugh: :laugh: :laugh:

 

L-a vazut careva, ceva pareri?

Edited by bst_evr
Link to comment
Share on other sites

Cred ca fata lui e foarte nehotarata, i-a luat 7 masini de anul trecut si nimic nu-i convine

http://anunturi-auto.4tuning.ro/magazine/magazin-0-178763-1.html

 

"Variante +-" in toate anunturile spune totul.

Clar masina a fost luata la vre-o combinatie, si cauta sa scape de ea.

Ma gandeam ca poate a vazut-o careva de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

nu este individual. Pielea individual pe e90 este merino si nu are textura aia :)

 

nu am stat sa ma uit la textura asa atent, si pe e65 tot merino face interioarele individuale, eu cred ca are totusi ceva de individual pe ea :)

oricum e un interior foarte rar pe seria 3

Link to comment
Share on other sites

masina e clar individual, pare sa fie foarte smechera, merita vazuta. nu stiu cat e taxa vezi pe autovit timbru de mediu calculeaza estimativ

Daaa, sigur e individual.

Nu are nici pachetul ala de lumini interioare, nici sistem audio pricopsit, etc... In afara de pielea alba, ce vezi tu individual la ea?

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum spuneam, masina de aici mi s-a parut a fi OK ca dotari, aspect, intretinere:

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-ml-350-C29334706.html

In cursul zilei de azi, la rugamintea mea, verssatu si mishoo s-au dus sa vada masina. I-am rugat sa se uite prin acte si prin cartea de service, sa faca poze si sa se uite dupa eventuale probleme.

Si sa faca neaparat o poza la VIN.

 

Mi-au spus ca masina arata perfect, ca este bine intretinuta, si ca cei 88.700 km concorda cu starea generala a masinii.

I s-a parut ciudat cand l-a intrebat pe proprietar de cartea de service si ala a zis ceva de genul ca la Mercedes nu se mai folosesc :blink:

Inarmat cu VIN-ul masinii, am purces la verificari. Rezultatul: la ultima intrare in service din 2010, masina avea 152.000 km. Si acum are 88.700 :) .

Deci daca masina asta care arata extrem de bine are probabil peste 250.000km, cat or avea alea care arata rau?

 

Bine, nici anul nu era corect. Masina este fabricata si inmatriculata in 2008, desi in anunt spune 2009. In anunt spune ca are TVA deductibil, desi in realitate este inmatriculata pe persoana fizica. Nici macar nu este ML350 ca in anunt, ci este ML320.

 

A, sa nu uit, numarul de inmatriculare actual este B 11 FIG. Asta pentru cei ce ar da o cautare pe google, ca pe Autovit nu se pot face comentarii la anunturi :) .

 

post-787-0-50430700-1370622450_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu zic Paul sa mai astepti pana se clarifica cu procesele astea cu timbrul de mediu, si peste o luna maxim doua cand se va stii 100% daca se castiga sau nu, sa iti iei de dincolo ceva, cu 150 de mii de km mai mult sau mai putin ca nu gasesti altfel, si sa o inmatriculezi cu proces ca sa nu mai dai 5-6 mii euro pe timbru.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic Paul sa mai astepti pana se clarifica cu procesele astea cu timbrul de mediu, si peste o luna maxim doua cand se va stii 100% daca se castiga sau nu, sa iti iei de dincolo ceva, cu 150 de mii de km mai mult sau mai putin ca nu gasesti altfel, si sa o inmatriculezi cu proces ca sa nu mai dai 5-6 mii euro pe timbru.

Am vazut un reportaj la TV, in care spuneau ca deja au inceput sa fie castigate si procesele pentru timbrul de mediu, deci poate cauta de acum una din Germania.

Ce mi s-a parut foarte amuzant este faptul ca sumele incasate pentru timbrul de mediu merg la cei care au castigat procesul pentru taxa de poluare, iar cei care au castigat procesul pentru timbrul de mediu vor primi banii la anul cand voi mai incasa timbrul de mediu de la altii.

Din cate stiu eu se poate da in judecata inainte sa platesti taxa, si pana se finalizeaza procesul sa mergi cu numere provizorii. Am un vecin care si-a luat un A6 acum ~2 ani si 1 an si ceva a circulat cu el cu numere provizorii.

Link to comment
Share on other sites

La S class am cerut si eu carte service si intr-adevar si mie mi-au spus ca nu mai fac carti service, tin toata baza in online e cel mai simplu si imposibil de manevrat.

Practic acolo am vazut tot ce trebuia sa vad in cartea service, si pe bune.

Link to comment
Share on other sites

Oricum exista baza de date la reprezentanta. Cartea era de ajutor proprietarului sa aibe si el evidenta reviziilor.

Oricum, in cartea de service nu se trec decat reviziile, alte reparatii sau interventii nu apar decat in baza de date.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.