Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

3 hours ago, iero said:

In special la cele cu 2-3 turbine sau si la 30d?Este al doilea proprietar in Ro si a avut schimburile de ulei la 10-15K km. 

 

 

32 minutes ago, ADRIAN HD said:

Si totuși e 2017,cred că are b57 pe el.

Este din 06.2016.Are N57 conform vin decoder.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ADRIAN HD said:

Scuzați-mă pe mine,nu o să mai imi dau cu părerea pe aici...văd că e de avansați.

nu e vorba de avansat , nu te mai victimiza, da si tu cu parerea pe topicuri de dat cu parerea. ca masina aia are un tip de motor sau nu, nu e parere e fapt.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Dacă citești ce am scris poate remarci că am spus "cred".

Iar faptul că ăsta nu e un topic de dat cu părerea nu l-am știut.Până și un site pe care cauți dotările mașinii mai dă gherlè,apoi un om.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

cred ca manusile de box atarnate si filtru dpf activ ar trebui sa iti dea de gandit mai ales ca suspectezi km dati inapoi .MAi ales cei care accepta sau sugereaza schimburi clar au minim o problema greu reparabila .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Salut,

sunt in cautare de un E82, si am gasit ceva ce s-ar potrivi. Insa am o problema cu masina pe care am gasit-o.

Este cineva care ma poate ajuta cu un detaliu de istoric, chiar si doar verbal, fara vreo detaliere?


Am cumparat achizitionat istoricul masinii de pe checkvin.eu, de unde am aflat ca masina a avut o dauna dedesubt.
Insa nu stiu daca e vorba de cateva carene/plastice sau e ceva mai grav ce implica si tabla.

In mod evident, raspunsul ar fi decisiv.

VIN-ul ar fi WBAUC310X0VF41634.

In istoricul pe care l-am obtinut apare ca in poza din atasament.


Multumesc oricui ma poate ajuta

image_2024-06-10_164407027.png

Edited by paul_e88
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare colegi,

 

Vreau sa iau o masina cu seria de sasiu WBATX75050ND63276, eu am verificat pe bimmer work seria de sasiu si nu zice ce sonorizare are, asta cred ca inseamna ca are sistem standard. Vanzatorul sustine ca masina este echipata cu sistem hifi.

CIne are are acces la informatii ami clare?

Pls help.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Daca nu apare in lista (parca codul e 676), atunci nu are. Pentru confirmare, verifica daca are tweetere sau nu.

Uite si un link cu un G01 cu sistemul de baza:

https://soundtech.com.au/portfolio/bmw-x3-2019/

Sunt si cateva informatii in video, inclusiv cu plasticul plin de pe usa, unde e oglinda, acolo unde cele cu Hi-Fi au tweeter. (secunda 35)

Edited by paul_e88
Link to comment
Share on other sites

What a cracking audio system is that, the link!!

Si daca il importi in toata Romania nu gasesti ceva asemanator.. 😉

Nu am remarcat daca kitul vine si cu difuzor in bord. Ar suna si mai altfel!

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Adaug aici comentariul unui tovaras cand am vandut fostul G30: "Hai ba ca a iesit bine fatza dupa ce ai luat stalpul ala" + altul: "vreau si eu numarul vopsitorului ca nu se vede diferenta pe partea stanga" 🙂 

Edited by Ciprian01
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutare colegi,
As vrea sa imi schimb masina actuala si as vrea sa va cer o opinie in ceea ce priveste valoarea de piata ei, cu siguranta voi ati urmarit mai mult ca mine piata, poate aveti cunostinta de masini similare vandute recent.

Pe scurt, BMW F30, an 2014, 101.250 km, revizii doar in reprezentante, mai multe detalii privind dotarile, in fisierul atasat. Vehicle specification.pdf

Sunt al doilea proprietar, import din Germania in 2017 la 46.000 km, masina adusa prin programul BMW Premium Selection.

In mod similar am gasit doua anunturi cu masini similare ca an si numar de kilometri, insa nu ca si dotari: 
-https://www.autovit.ro/autoturisme/anunt/bmw-seria-3-ID7HouU7.html
https://www.autovit.ro/autoturisme/anunt/bmw-seria-3-320d-efficient-dynamic-edition-aut-ID7HoECZ.html?_gl=1*1cdwn1h*_gcl_au*MTU0MTkwOTgzOS4xNzIwNDM3ODY1*_ga*MTYxODQzNDQ2Ny4xNjg1NDM2NzUw*_ga_Q0GQ41R48F*MTcyMzQ1ODY1NS40OC4wLjE3MjM0NTg2NTUuMC4wLjA
 

Considerati ca aceasta masina valoreaza mai putin de 15000 eur?
33f01004-d16c-41f1-a35b-a5904263cedc.thumb.jpeg.4ff6e71a6ae42cacd14c8f70bf4cf939.jpeg1919e544-08dc-4bac-847f-bf666bbbdc25.thumb.jpeg.b47bca5f7a3c5e02d318294985064d0a.jpegfbf3d037-1f68-4ccf-a55f-e825b480d3b1.thumb.jpeg.1cb6c19ec54d4cfbfcd63eab5797e143.jpege53e948f-90f4-428b-8508-bb8c4ded2e60.thumb.jpeg.da542160e3458e83003469d996ef18e1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

in momentul asta piata auto este "praf".

valoarea reala sau pretul real este atunci cand cineva este interesat de produsul tau si este dispus sa-ti dea o anumita suma de bani in schimbul produsului tau !!!

personal, nu cred ca vei primi banii doriti de tine pe un F30 vechi de 10 ani.

dar cine stie, poate ai noroc !

succes !

 

Link to comment
Share on other sites

Dacă aveai M pachet și trapă pe ea cred că o vindeai repede..

Prima tigaie,cea maro arată bine,mie nu îmi pare supraapreciată,la 13k e relativ ok.Sânt persoane care caută masini cu km.puțini și dispuși să plătească mai mult decât media .Depinde cum ai noroc.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca iei 12K pe a ta. Nu zic ca atat valoreaza, ci faptul ca piata e ft jos acum. Preturile au crescut nebuneste de cand cu criza chip-urilor din 2020 si oamenii au umflat preturile artificial din pix. Acum cam toata piata e saturata de masini cu preturi cu mult prea mari si cerere ft scazuta. In perioada concediilor lumea nu prea cumpara....

Link to comment
Share on other sites

Piata SH este complet pe dos ... sunt masini NOI care in 2019 - 2020 costau 60k euro care se vand acum in 2024 cu 80 - 100k KM la minunatul pret de 48 - 52k ... ala e motivul pentru care nu se vinde nimic ... preturile  exagerat de mari la niste masini vechi de 4-5-6 ani si sute de mii de KM

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Cat am facut pozele la masina m-am uitat si la masinile din curtea celor de la Bavaria (Bavaria Used Cars). Mi s-au parut scumpe, masini din 2019, 2020…si au putine dotari, multe dintre ele.

Nu stiu exact provenienta au, poate sunt masini de test drive, company cars pt directori sau provenite din leasing, ma gandesc.

Ati cumpara de la ei?

Edited by Ov1diu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.