Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17585790.html

 

parca vad ca apare cu 15-16k la vanzare :rolleyes: Oricum ala care o vindea era primul proprietar , avea vreo 50 de ani si a zis ca include si testul bmw in pretul masinii..

 

poleposition: Nu sunt din bucuresti, am vorbit ieri, azi i-am confirmat sa scoata fiscalu sa fie in regula ca vin maine dupa ea, si a vanduto azi.. Ghinion ...

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Deci s-a vandut 320d ala din 2007 in mai putin de 24 ore de cand am sunat :no: :no: :no:

 

Eu nu inteleg frate fazele astea, mergi, vezi masina, iti place, il iei eventual la un test la un service, platesti, faci actele si iei masina.

 

Nu pricep chestia asta cu, ma duc, ma ginesc, ma holbecai, ma maaaaiii gaandeeesc si apoi surpriza, s-a vandut masina pana m-am coit eu.

 

Cel care a cumparat de la mine e60-ul, a venit fix cu taxiul, banii in buzunar, dupa ce s-a uitat el la un la alta si m-a rugat sa il plimb putin (nu a vrut sa conduca el) mi-a platit si am mers la acte. Tinem legatura si in ziua de azi.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Pai el nu e din Bucuresti, nu e chiar asa simplu. Uite cazul meu, de cand am vazut eu masina si am vorbit cu omul si pana m-am dus efectiv dupa masina taman la Iasi, a trecut o saptamana, daca omul nu era serios poate ca o vindea altcuiva, pentru ca, a fost sunat de cativa probabil chiar de pe aici de pe forum dupa ce am pus eu pozele. <_<
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg frate fazele astea, mergi, vezi masina, iti place, il iei eventual la un test la un service, platesti, faci actele si iei masina.

 

Nu pricep chestia asta cu, ma duc, ma ginesc, ma holbecai, ma maaaaiii gaandeeesc si apoi surpriza, s-a vandut masina pana m-am coit eu.

 

Cel care a cumparat de la mine e60-ul, a venit fix cu taxiul, banii in buzunar, dupa ce s-a uitat el la un la alta si m-a rugat sa il plimb putin (nu a vrut sa conduca el) mi-a platit si am mers la acte. Tinem legatura si in ziua de azi.

 

...pai poate are banii in "actiuni" sau cu termen la banca si nu vrea sa strice dobanda :frantics: ...parca mai era un user p-aici care "pierdea" masini pe banda rulanta ;)

Link to comment
Share on other sites

Pai cu fiscalul daca vezi ca omul e serios, te poti intelege si sa ti-l trimita pe curier, cel putin eu si cand am cumparat si cand am vandut asa am procedat.

 

O singura data m-am ars, cineva mi-a radiat masina desi eu nu scosesem fiscalul si nici nu aveam de gand sa il scot pana nu il primeam de la el, dar probabil cu acte false l-a rezolvat. Am gasit masina pe la AG cu numere de B, era deja vanduta de 2 ori, insa la finante era tot pe mine.

Link to comment
Share on other sites

mario_internationalu: Cum naiba ca ieri a fost duminica ? si ieri a fost pusa masina pe autovit.. azi se vandu.. Cica l-au sunat si samsarii sa-i ofere 12k in prostie :))

pai daca ieri a fost masina pusa si ai vb cu el la tel si ti-a placut ce ai auzit.. azi la prima ora erai la B cu banii in buzunar ca sa fii mai sigur.. ca stii vorba aia "ce-i in mana, nu-i minciuna" ADEVARAT!

 

eh nu prea cred eu ca l-au disperat chiar asa samsarii cu 12k.. poate la tel da.. ca la fata locului sa ajunga la max 11k. nu era o masina dupa care sa te topesti chiar asa de rau..

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

de ce sa ma injure, i-am vandut o masina buna, caseta directie noua, o garmada de elemente de suspensie noi, revizie la zi si alte maruntisuri toate facturate la MHS sau AB. Plus un detailing int/ext facut la Expertdetailing, deci nu vad de ce m-ar injura.

 

Eu nu am dat tepe nimanui, niciodata.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Au innebunit si astia de la Ferrari. Au scos un model leit Z4. Ferrari FF:

http://www.auto-sep.com/public/wordpress/wp-content/gallery/ferrari-ff-2011/ferrari-ff-2011_1.jpg

BMW Z4 coupe:

http://static.blogo.it/autoblog/bmw_z4_coupe_uff_07.jpg

Edited by Ice_man
Link to comment
Share on other sites

Au innebunit si astia de la Ferrari. Au scos un model leit Z4. Ferrari FF:

 

Chiar leit , sa fiu al dracu ... are tot 4 roti , 2 usi , motor , volan , ... WoW :hyper:

 

PS : ai postat aiurea :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.