Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@Ciupanezu -

 

Poate-s eu mai tampitzel sau cine stie, dar iarta-ma, nu inteleg care-i problema cu ce-am zis si de ce zici asta:

 

"Doamne, ce exprimĂŁri!

"cu 2000-3000 € mai ieftinĂŁ decât a mea".

Cu alte cuvinte, ce conteazĂŁ o mie acolo, parcĂŁ se vorbeÂşte de zeci de Ron."

 

Eu vreau pe a mea cam 15 000, ala vrea pe a lui cam 12 000, deci vrea sa o vanda cam cu 3000 mai putin decat vreau e, prin urmare, e mai ieftina cu 3000. Ziceam ca e super masina si super ok pretul. Care-i problema cu exprimarea ?:)

Link to comment
Share on other sites

Pai de ce nu l-ai cerut cand ai sunat? :huh: :mellow: Poate nu era asa impecabila,poate nu era 2007,poate km nu erai reali.....Asa mai mult sange rau ti-a facut masina aia :no:

 

alex83: am mai explicat odata , am sunat Duminica seara la 8 omu se culca , si a ramas pe luni, l-am sunat in jur de 10-11 dimineata, am vorbit sa scoata fiscalul si sa vb la bmw pt programare, a2a zi ca vroiam sa vin s-o iau, omu a primit un telefon dupa aia , a venit unu sa o vada masina si a luato ...

 

masina era fabricatie 03.2007. avea o gramada de dotari , trapa,scaune sport,xenon,navi mare,incalzire in scaune,cruise control,etc

Link to comment
Share on other sites

masina lui hornetb ...

 

 

a si inca ceva ... dc service a facut in alta parti decat la bavaria ... cum ii verifici km prin telefon dandu-ti VIN-ul :)

 

Pai depinde de perioada de timp care a trecut iti dai seama ca daca a avut 117 mii de km in germania in 2008 si acu are 150k e deja dubios.. Oricum asta cu 2005 si 130-150 mii de km deja e cam mit.. eu am masina din 2004 si am 215k.

Link to comment
Share on other sites

hornetb: Curiosii mor repede :)))))))))))

 

Eh, lasa, nu mi-am propus sa traiesc 1000 de ani degeaba. Mai bine 500 fara rost. Sau vorba aia...decat mult si fara rost, mai bine putin si prost :)

 

Macar sa traiesc pana apuc sa te vad pe tine intr-un E90.

 

Sa consider ca cei doi colegi de forum care au zis mai demult niste chestii rautacioase despre tine, sa vad ca n-au avut dreptate :)

 

1. @mirceagsm - "@Ins1dez ai cumparat e 90 ca iese modelul nou. - post 2897"

2. @MihaiC - "Oricum, e pierdere de vreme cu @ins1dez. De cateva luni isi tot cumpara e90. A pus zeci de link-uri aici dar niciuna nu l-a multumit. Ori face misto, ori se plictiseste." - post 2989

 

Si altii :)

 

Deci foarte serios vorbind, prima masina, aia de la Dolj e chiar super din pct. meu de vedere, are si dotari si km mai putini...chiar fff putini pentru o astfel de masina si e doar 12 400 parca.

 

Nu-ti place, nu te intereseaza? O sa incerci sa o cumperi ?

Link to comment
Share on other sites

iti dau eu niste VIN-uri de masini impecabile , km reali , dar dupa vin la bavaria nu gasesti mare lucru decat dotarile masinii ... ce ai face ? ai lua?

 

Daca ar putea sa-mi demonstreze ca sunt reali cu facturi si alte chestii si depinde si de om :)

 

hornetb: Nu ma intereseaza aia de la Craiova, aia din Prahova era cat de cat ok , dar ma intereseaza ceva 2006 2007 :) Vezi aici iar masina ta are un + :)))))

Link to comment
Share on other sites

Daca ar putea sa-mi demonstreze ca sunt reali cu facturi si alte chestii si depinde si de om :)

 

hornetb: Nu ma intereseaza aia de la Craiova, aia din Prahova era cat de cat ok , dar ma intereseaza ceva 2006 2007 :) Vezi aici iar masina ta are un + :)))))

 

Daca-mi permiti...de ce nu te intereseaza aia de la Craiova ? E 90 % ca a mea, care te-ar interesa daca ar fi mai ieftina. Si, dupa cum ziceam, are doar 132 000 km si mai e si 12 400 :) Nu inteleg, zau :unsure:

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu -

 

Poate-s eu mai tampitzel sau cine stie, dar iarta-ma, nu inteleg care-i problema cu ce-am zis si de ce zici asta:

 

"Doamne, ce exprimĂŁri!

"cu 2000-3000 € mai ieftinĂŁ decât a mea".

Cu alte cuvinte, ce conteazĂŁ o mie acolo, parcĂŁ se vorbeÂşte de zeci de Ron."

 

Eu vreau pe a mea cam 15 000, ala vrea pe a lui cam 12 000, deci vrea sa o vanda cam cu 3000 mai putin decat vreau e, prin urmare, e mai ieftina cu 3000. Ziceam ca e super masina si super ok pretul. Care-i problema cu exprimarea ?:)

 

Puteai sĂŁ spui suma fixĂŁ care reprezintĂŁ diferenĂža, ĂŽnsĂŁ tu ai spus 2-3000 € de parcĂŁ 1000 € nu ĂŽnseamnĂŁ mai nimic pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

Hai frate, voi cand v-ati luat masini ati stat sa va plangeti pe forum :cry: sa fim seriosi, poate maxim sa puna o intrebare daca stie cineva masina "x"... ins1dez no offense, da daca aveai banii, gaseai minim un e90 bun pe luna :wink: Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Puteai sĂŁ spui suma fixĂŁ care reprezintĂŁ diferenĂža, ĂŽnsĂŁ tu ai spus 2-3000 € de parcĂŁ 1000 € nu ĂŽnseamnĂŁ mai nimic pentru tine.

 

Eh, iti dai seama, mare greseala de exprimare. Am zis in mare. Ma scuzi, data viitoare o sa spun exact exact :) Am zis asa pentru ca nu mai stiu exact pretul nici la a mea, nu-l stiam exact nici la aia.

Pentru mine 1000 E sunt o gramada de bani, cum sa nu insemne nimic :)

Link to comment
Share on other sites

@ ins1dez: uite sa-ti explic o chestie ... eu mai am un megane hatch 10.2003 , are acum 59.400 km parca ... vroiam sa-l vand ... ma uit pe autovit ... preturi de nimic , 3,5k , 4,5k EUR dar taote km peste 100k + km care sunt dati inapoi ...

 

n-o dau pe banii astia ... o scot foarte rar , sau ma duc cu ea pana la birou si inapoi. Am carte la ea , facuturi etc... e impecabila , are distributia facuta la ultima revizie , chiar ma uitam ... am facut in ultimii ani ca 3-4-5k de km pe an, maxim. Ulei si filtre facute si in 3000km.

 

Eu as cere de ex un 6500 EUR, dar nu cred ca-l obtin , asa ca tin masina.

 

Istoricul e putin probabil , vii la mine de ex , imbracat frumos, parfumat , te iau te plimb, te servesc cu o cafea , te aduc in casa ... si o sa zici MARE OM ... BAIAT SERIOS , uite are revizii stampile ... te duc de acasa la birou si-ti arat ca fac 5km ... si-ti explic ca deaia are masina asa putin ... o sa ma crezi iti garantez... dar cand vorbim de masini mai scumpe .. gen e60, e90 atunci semnul tau de intrebare este mult mai mare .... referitor la km & stuff ... de ex eu vand E60-ul din semnatura ... am carte la el , revizii tot , numai original , dar mregem la bavaria si o sa-ti zica ala ca din 2007 masina n-a mai fost la ei , si atunci avea 125mii ... si acum are 175mii ... o sa crezi ? si-ti las si 1000 la ea .

 

totul depinde de tine , de banii pe care-i ai , de cat de mult iti doresti o masina , etc.

 

Eu de ex dupa ce am luat zetul ... vroiam sa-l sun pe baiat sa-l intreb unde e cartea de revizii sa ma uit pe ea ... intelegi? nu m-a interesat ... masina avea istoric la bavaria ... dar la constata ziceau ceva , la filaret altceva , la otopeni altceva .... asa ca nu m-a interesat prea tare. Asta cu cartea , VIN-ul sunt asa ca sa ai tu o satisfactie , e o chestie psihica ...

 

Un amic a luat un e90 din buc , autovit , avea 84mii de km in bord ... a vrut s-o duca la test i-au zic ca programrea trebuia facuta inainte, a mers cu ea i-a placut a luat-o si apoi i-a cerut cartile.... surpriza cartile albe ... si l-a intrebat pe samsar ... prietene ... cati km avea cand ai adus-o din germnaia ... i-a zis ca 140mii si ca i-a dat inapoi ca sa dea mai bine dar e o miasna excelenta ... Omul o platise deja , ii placea ... n-a mai contat ... si uite ca suntem in 2011 aproape de luna martie si masina merge excelent.

 

Deci ... it's your turn 1nsidez :)

Link to comment
Share on other sites

Hai frate, voi cand v-ati luat masini ati stat sa va plangeti pe forum :cry: sa fim seriosi, poate maxim sa puna o intrebare daca stie cineva masina "x"... ins1dez no offense, da daca aveai banii, gaseai minim un e90 bun pe luna :wink:

 

Eu n-am stat mai deloc pe forum, adica nici nu eram pe forum inainte sa-mi iau masina, pardon :D

Am cautat cateva pe autovit (am mai povestit si-n alte posturi, deci o sa zic pe scurt), am gasit una care nu arata deloc bine, deci n-avea sens sa avansez cu cercetarile...si cealalta...avea 139 000 km pe autovit, 149 000 mi-a zis la telefon si 89 000 km pe site-ul lui :)

 

Cu banii in mana, cum s-ar zice, am plecat in Germania, ce rost mai avea sa mai astept. Am vrut masina buna, pentru mine, DIN GERMANIA. Restul...e cancan :)

 

Da, negociaza cu hornet. Masina cu istoric mai la vedere si mai stiut de toata tara nu o sa gasesti nici la mama neamtului ! :download:

 

Buna asta :) Desi nu-mi prea mai esti tu simpatic, asta tre` sa recunosc ca a fost tare :))

 

"istoric mai la vedere si mai stiut de toata tara" :LMAO:

 

Nu pot sa te contrazic, ca-i adevarat :) Ce sa fac, mi-e jena sa mint omul, cel putin aici pe forum, intre noi :) Chiar daca-s convins ca-s mici sanse sa o vand astfel, spunand toate prostiile, toate eventualele "defectiuni", etc.

 

Probabil ca o voi vinde cand o voi vinde tot pe autovit, cu km dati inapoi, normal :)

Link to comment
Share on other sites

hornetb: Explica si mie tu de ce vrei sa vinzi e90-ul asta ? ca de cand l-ai luat tot vrei sa-l vinzi , am inteles ca la inceput ai vrut sa scoti profit, dar a trecut ceva timp ai mai mers cu el pretul vad ca l-ai scazut.. pana la urma de ce vrei sa-l dai ? Te-ai plictisit de el sau ?
Link to comment
Share on other sites

sau e stricacios.

 

Da, e defecta toata masina, doar am scris si-n post-ul de vanzare, nu-i impecabila ca ale tale :p Asta e, e praf, ce sa fac:)

 

hornetb: Explica si mie tu de ce vrei sa vinzi e90-ul asta ? ca de cand l-ai luat tot vrei sa-l vinzi , am inteles ca la inceput ai vrut sa scoti profit, dar a trecut ceva timp ai mai mers cu el pretul vad ca l-ai scazut.. pana la urma de ce vrei sa-l dai ? Te-ai plictisit de el sau ?

 

Hai ca-ti explica si tie Hornetzelu` acusica :))

 

Nu vreau sa scriu 1000 de randuri, voi incerca pe cat mai scurt posibil.

 

Dupa cum ziceam si-n post-ul de vanzare, cateva din motive:

 

"De ce as vinde-o:

1. m-am gandit sa mai fac ceva bani...sa aduc alte masini...etc - IN CONTINUARE N-AR STRICA SA MAI SCHIMB MASINILE, SA MA MAI PLIMB PRIN GERMANIA, ETC.

2. n-are pilot automat, ceea ce ma intristeaza (cand am luat-o am crezut ca are ) - DACA N-O VAND O SA-I PUN PANA LA URMA :)

3. n-are incalzire in scaune - LA FEL, TOT O SA-I PUN DACA SE POATE.

4. n-are navigatia aia PROFESSIONAL, e doar cea BUSINESS" - ASTA COSTA CAM MULT CRED, DAR DACA O MAI TIN IAR O SA-I PUN CAND O SA AM BANI :)

 

De plictisit de masina nu m-am plictisit, in niciun caz. Imi place foarte mult si daca n-o vand si nu fac nici foarte multi bani printr-o minune in viitorul apropiat, o s-o mai tin cam pana-n 2014...2015 cel putin :)

 

Dar daca o pot vinde la un pret care sa-mi convina, de ce nu :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce continua discutia. "nu ma intereseaza masina din Craiova"! LOL la intrebarea "de ce?" evita sa raspunda. Nu este clar pentru toata lumea cum stau lucrurile???

De maine poate postez si eu p-aici de plictiseala ca vreau sa imi iau M3 NOU si o tin langa asa 5 luni, poluand topicul de plictiseala.

 

Parerea mea este ca daca al nostru coleg avea bani avea si masina de mult. Dar sunt multi care se plictisesc aiurea!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.