Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ma uitam la motorizari...cica 2.7 TDI consuma cat 3.0 TDI ambele tiptronic desi 3.0 ia suta mult mai repede 7.4s fata de 8.8s ( 7.5l/100km mixt dat de producator ) iar 3.0TDI manual e dat cu 7.2l/100km consum si 7.2 s suta.

Interesant si 3.0 TFSI (290cp si 420Nm).. suta in 6,3s si consum 9.7 mixt.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

crezi tu?

 

pole ce o sa faca o sa lase familia pe drumuri ... ?

 

Pai acum traim in masina, noroc ca am prins un hot-spot si am wireless pe telefon si pot posta, ca laptopul l-am vandut de mult ca sa platesc ratele pe care le-am facut la telefon... deh, obrazu' subtire :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Nu cred... mai repede un A6 Break decat all road, pentru 4x4 cu suspensie pneumatica si toate cele, e Cayenne-u' si costa mai putin a6 break, decat allroad.

 

Poate un e60 break LCI ? cred ca am sanse mai mari sa gasesc un e60 break in stare foarte buna decat berlina... am inceput sa ma uit lung dupa break-uri, nu stiu ce am :pardon:

 

As lua un all road, in conditiile in care cumpar de la trafic seria 6 si vand Cayenne-ul, dar la ce filme are cu pretul...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

S80 ar merge un 2010 cu un motor 2,5 benzina turbo , un motor vechi volvo fiabil si destul de puternic , parca asa te interesa, sa fie mai nou.

oricum,un volvo NOU e cumparat in general de oameni mult mai seriosi si sunt sanse 99% sa fie in stare excelenta la 1 an-2 vechime, si cu km reali, pe cand la e60 si a6...cred ca a devenit traditie sa se dea km inapoi la intrarea in tara

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=139810939&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&climatisation=MANUAL_OR_AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=GERMANY&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=LEATHER_SEATS&features=NAVIGATION_SYSTEM&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=Limousine&tabNumber=2&picture=3

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=141829967&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&climatisation=MANUAL_OR_AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=GERMANY&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=LEATHER_SEATS&features=NAVIGATION_SYSTEM&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=Limousine&tabNumber=1

am avut s40 si s60 dar de generatie mai veche si nu am avut nici o problema(circulat cam 40-50000)

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Daca nu stii mai bine nu zici nimic

http://www.volvocars.com/us/sales-services/sales/offers/offersbymodel/Documents/s60_2011_comparison_chart_v5.pdf

La Volvo nu exista nimic in clasa seriei 7.

am mers cu s40 (modelul 2005) ºi mi s-a pãrut, ca spaÞiu, echivalent cu e46, iar s60 echivalent cu e39. poate la modelele noi situaÞia stã altfel. aici vorbesc de spaÞiul interior, nu de preÞ/politicã de vânzãri.

Link to comment
Share on other sites

Pai da dar nu se compara asa , E46 e aparut in 98 si e mai spatios ca S40 de atunci , E39 e aparut in 95, S60 in 2000.In general modelele s-au tot marit in timp, oricum Volvo nu are nimic in clasa mare de lux (seria 7 ,S klasse ,A8,Lexus LS...).Cel mai nasol la Volvo e interiorul anost si plasticos rau.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.