Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Dupa stergatoare.

A recunoscut chiar vanzatorul. :rolleyes:

 

Corect!

 

Stergatoarele in mod normal la volan pe stanga,sterg dinspre dreapta spre stanga,asadar la volan pe dreapta sterg dinspre stanga spre dreapta! :popcorn:

Merge?!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Nu stiu, m-am tot uitat la diverse marci si mi-a ramas cu tronc S80-ul, mi se pare foarte eleganta, fina, insa nu e flashy... nush, imi place.

 

Nu cunosc insa nimic despre modelul asta sau despre volvo in general si nu imi place ca au performante slabe.

 

Mai caut...

 

Ideal ar fi sa gasesc un E60 3.5d, foarte dodat, preferabil luata de la AB, sau ma rog din Romania de la reprezentanta, insa deja am oroare de bmw, am senzatia ca toate sunt samsarite, sudate etc...

Link to comment
Share on other sites

Eu nu te-am inteles niciodata pe tie in privinta masinilor, mereu ti-ai luat toate panaramele de masini, din tara. De ce nu iti iei din Germania direct de la sursa, reprezentanta etc. Chiar daca n-ai timp sa te duci, poti apela la cineva.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, m-am tot uitat la diverse marci si mi-a ramas cu tronc S80-ul, mi se pare foarte eleganta, fina, insa nu e flashy... nush, imi place.

 

Nu cunosc insa nimic despre modelul asta sau despre volvo in general si nu imi place ca au performante slabe.

 

Mai caut...

 

Ideal ar fi sa gasesc un E60 3.5d, foarte dodat, preferabil luata de la AB, sau ma rog din Romania de la reprezentanta, insa deja am oroare de bmw, am senzatia ca toate sunt samsarite, sudate etc...

 

Vezi ca este S80 T6 parca si are undeva pe la 280 de cai, cred ca e cea mai puternica motorizare de pe S80, imi place foarte mult ala din SM, poate si din cauza pozelor, imi place culoarea.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Ca mie daca mi se pune pata, sunt ca si copii, vreau acum gen daca imi place ceva... nu am rabdare sa caut prin afara, sa stau dupa cineva si nici nu as avea la cine sa apelez pt germania etc.

 

Oricum, de obicei nu tin masina mult timp ca ma plictisesc repede. Acum na, mi s-a pus pata pe un volvo :p

 

L-am intrebat si pe mirceagsm, dar nu aduce nici un LCI cum vreau eu.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Imi place si Alfa 159 cum ai tu, cel putin fekul in care arata e demential, dar nu imi inspira incredere masina aia, e cunoscuta pentru lipsa de fiabilitate.

 

Tu cum de ti-ai luat Alfa de fapt ?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu te-am inteles niciodata pe tie in privinta masinilor, mereu ti-ai luat toate panaramele de masini, din tara. De ce nu iti iei din Germania direct de la sursa, reprezentanta etc. Chiar daca n-ai timp sa te duci, poti apela la cineva.

 

+1

 

Daca vrei, te ajut eu cu cineva care iti poate cauta masina dorita in Germania. Tot el se si duce sa o aduca. Nu e samsar, doar ca a lucrat multi ani acolo, stie limba la perfectie, se si pricepe la masini fiindca are un magazin de piese auto in Bucuresti si mai pleaca din cand in cand sa-si mai suplimenteze veniturile, dar doar la comanda.

Link to comment
Share on other sites

Imi place si Alfa 159 cum ai tu, cel putin fekul in care arata e demential, dar nu imi inspira incredere masina aia, e cunoscuta pentru lipsa de fiabilitate.

 

Tu cum de ti-ai luat Alfa de fapt ?

 

Nu cred ca mai e valabil si la modelele astea noi. E o faima de care nu mai scapa.

 

N-am avut ce sa iau altceva in categoria 10-11k, as fi dat cateva mii in plus daca chiar era ceva foarte misto de luat, dar chiar nu era nimic.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, m-am tot uitat la diverse marci si mi-a ramas cu tronc S80-ul, mi se pare foarte eleganta, fina, insa nu e flashy... nush, imi place.

 

Nu cunosc insa nimic despre modelul asta sau despre volvo in general si nu imi place ca au performante slabe.

 

Vezi ca este S80 T6 parca si are undeva pe la 280 de cai, cred ca e cea mai puternica motorizare de pe S80, imi place foarte mult ala din SM, poate si din cauza pozelor, imi place culoarea.

Eu am citit chestia asta despre Volvo. cabral :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Am sa caut sa merg cu unul, eventual poate la reprezentanta, in fond este ultimul model, ar trebui sa aiba la test-drive, altfel nu imi pot da seama.

 

Daca nu imi place atunci, probabil nu o sa imi placa niciodata.

 

Mama, Toyota aia am urat-o din suflet, nu stiu ce a fost in capul meu :wacko:

 

Acum a inceput si nevasta-mea sa se uite dupa S40 <_<

 

Nu stiu mai, vreau sa mai incerc si alte marci, parca numai BMW si Audi ar fi pe pamant :wacko:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.