Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

e invechit rau CLS-ul si oricum nu ma intereseaza.

 

Dintre toate benzurile, CLS-ul mi se pare cel mai acceptabil. Bine, ma refer la modele in limita de 20k.

 

Ai vazut ultimul C-klasse coupe? Mi se pare mai frumos ca E92.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

PercepĂžia personalĂŁ nu trebuie sĂŁ se bazeze pe nimic altceva.

 

Iar il bagi in seama pe asta? Lasa-l in plm sa vorbeasca singur. Cum dreacu a gasit fix un post de al tau sa dea reply?

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Nu stiu, nu halesc MB, pur si simplu.

 

Ce masina mai iau acum, Volvo, E60, Audi, ce-o fi, trebuie sa fie in jurul sumei de 25.000 si va fi diesel. Vreau sa fie de frecat permanent, sa fie confortabila, cut ie automata, dotari multe, sa nu fie mai veche de 3 ani si sa nu bata la ochi.

 

Eu unul nu vreau sa mai aud de suspensie M, pachet sport, suspensie M/S/R etc. si alte d-astea, pe sedan-uri. Daca tot tre' sa imi cada rinichii la fiecare piatra cubica sau gaurica in asfalt, atunci imi iau vreo masina sport, insa nu am nevoie de asa ceva acum.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Ai pus macar unul din porci la vanzare? Ma depaseste chestia asta cu doua Cayene-uri.

 

Eu in locul tau as face ca si Doru. Numai BMW nou, leasing, si il schimba la un an poate doi. Mi se pare cel mai corect asa, platesti o rata X si mereu ai masina noua. Oricum pierzi bani indiferent daca e noua sau second.

Link to comment
Share on other sites

Iar il bagi in seama pe asta? Lasa-l in plm sa vorbeasca singur. Cum dreacu a gasit fix un post de al tau sa dea reply?

 

Da, cerşeşte atenţie aiurea.

 

@pole:

Cel mai bine îţi iei un E60 535d sau 530d LCI din Germania, ceva într-adevăr întreţinut.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, nu halesc MB, pur si simplu.

 

Ce masina mai iau acum, Volvo, E60, Audi, ce-o fi, trebuie sa fie in jurul sumei de 25.000 si va fi diesel. Vreau sa fie de frecat permanent, sa fie confortabila, cut ie automata, dotari multe, sa nu fie mai veche de 3 ani si sa nu bata la ochi.

 

Eu unul nu vreau sa mai aud de suspensie M, pachet sport, suspensie M/S/R etc. si alte d-astea, pe sedan-uri. Daca tot tre' sa imi cada rinichii la fiecare piatra cubica sau gaurica in asfalt, atunci imi iau vreo masina sport, insa nu am nevoie de asa ceva acum.

 

 

De ce nu incerci asa ceva? Nu imi pot permite dar de placut imi place foarte mult.

 

http://www.autovit.ro/honda-accord-C16502186.html

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Ai pus macar unul din porci la vanzare? Ma depaseste chestia asta cu doua Cayene-uri.

 

Eu in locul tau as face ca si Doru. Numai BMW nou, leasing, si il schimba la un an poate doi. Mi se pare cel mai corect asa, platesti o rata X si mereu ai masina noua. Oricum pierzi bani indiferent daca e noua sau second.

 

Da, nu mai am decat Turbo, Turbo S s-a... dat sa zicem :rolleyes:

 

Bai, mi s-a pus pata pe Volvo, rau de tot, nu stiu de ce :purple: Ai patit sa ti se puna brusc pata pe o masina ? asa, o masina la care nici nu te gandeai ? :pardon:

Pe locul 2 ar fi A6 Break, imi place mult din spate, mi-ai dat tu un link parca cu un all road, dar parca vroia 30 si ceva de mii...

Link to comment
Share on other sites

Da, nu mai am decat Turbo, Turbo S s-a... dat sa zicem :rolleyes:

 

Bai, mi s-a pus pata pe Volvo, rau de tot, nu stiu de ce :purple: Ai patit sa ti se puna brusc pata pe o masina ? asa, o masina la care nici nu te gandeai ? :pardon:

Pe locul 2 ar fi A6 Break, imi place mult din spate, mi-ai dat tu un link parca cu un all road, dar parca vroia 30 si ceva de mii...

 

Cand curgeau banii cascade si mai puneam o caramida la cutie, mi s-a pus pata pe un Ferrari, dar n-a durat mult. :laugh:

 

Du-te la un testdrive si daca nu te face sa te razgandesti, ia Volvo. La 25k mi-as lua Range Sport. Asta daca nu vrei neaparat sedan.

Link to comment
Share on other sites

Eu vruiam un F456 din 2001 ca era in 4 locuri si l-as fi pastrat cu numere de USA, costa cam 45k $ pe vremea aia, adica numai 30k Euro. Ma mai gandeam si la un Quatroporte, si ala tot pe acolo era. As fi luat mai mult in ideea ca trebuia sa aduc mai multi bani din USA, dar m-a combinat RMS sa luam masini normale si uite ce porcarie am facut de am tinut 3 ani un GTI care l-am mai si dat in pierdere. Singura afacere buna a fost X3-ul care l-am dat pe 24k Euro foarte rapid.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.