Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

in descriere e si v8......pe spate scrie v8 tdi, in caracteristici e 3000 diesel

pariu ca in realitate e 3,2 benzina :))

 

am sunat eu la asta..sa stii ca e dieselul de 3000...si pe ea e scris V6tdi..nu V8..a scris omul din greseala la descriere v8

Link to comment
Share on other sites

tot curea folosesc, mi se pare ca doar 3.0TDI are pe lant, o cheltuiala in plus la care mai adaugi si un sentiment de nesiguranta, cand am avut Audi si ma apropiasem de cei 120k cand trebuia sa fac distributia si am zis s-o fac in DE la Audi, am si depasit cu vreo 2k km termenul cu drumul pana acolo, dar stiu ca am avut un pic morcovul dupa mine cat am mers asa de teama sa nu cedeze mai repede si sa imi faca ditamai paguba si nu am mai fortat-o pe ultima parte de cateva mii de km.
Link to comment
Share on other sites

BMW e38 730i " extra full" si "impecabil" cu 1 an mai tanar si ~ 60.000 km mai putin

 

http://www.autovit.ro/bmw-730-C18658361.html

 

Fabricatie: 1996 ; Rulaj: 176,000 km

Cilindree: 2997 cm³ ; Combustibil: benzina

 

Masina extra full, arata si functioneaza impecabil. Accept si unele variante.+/-dif.

 

Detalii Contact : Romania, Bucuresti

Telefon : 0786625048

 

 

vs.

 

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/bmw-730-v8-9858654.html

 

 

An fabricatie: 1995

Kilometraj: 240,000

Carburant: benzina

Judet: Bucuresti

 

:hmm: :pardon:

post-19321-0-88501100-1303895127_thumb.jpg

post-19321-0-63898600-1303895218_thumb.jpg

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

e suspect de ieftina si mai mult ca sigur e suspecta toata situatia. ori probleme la acte, ori te trezesti fara ea dupa 2-3 zile (GPS)m ori manevre cu avansuri.. ia incercati sa sunati..

se vand si masini bune la preturi de genul asta, dar se vand la 2-3 telefoane unui prieten cand e cineva intr-o gaura urgenta... crezi ca in valcea nu vrea nimeni e39d facelift la 3k?

Link to comment
Share on other sites

 

O stiu de pe autovit, dar era la un pret de ~8000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Pff, asa mult? Mi se pare foarte mult sa faci 150k km intr-un an..

 

Defapt 2 ani.

Si din cate am inteles in Germania taxele sunt mai mari la diesel decat la benzina, deci cei care cumpara masini diesel le si ruleaza corespunzator. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Un post de pe alt forum, dar folositor aici:

 

Sa va feriti de urmatoarele numere 0744977948 & 0742466486 familia TURCAN. Am luat de la ei o masina in trecut si dupa 2 zile am constatat ca era furata.

Se ocupa cu masini si diverse produse la vanzare.Sunt in libertate si inca isi fac de cap prin targul autovit. Eu ma judec cu ei de un an jumate sa imi recuperez prejudiciul. Acum o luna am vorbit cu o persoana care a fost "tepuita" de respectivul. In mare parte au BMW-uri la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Mai nou site-ul autovit ii protejeaza pe samsari si tepari.

 

Numarul de telefon nu mai apare direct in anunt, ci tre sa dai tu un click pentru a fi afisat. Drept urmare, vechea schema cu google "autovit 0745 xxx xxx" nu mai functioneaza.

 

Nu stiu de ce am impresia ca la noi toate merg pe dos si se acopera hotii in loc sa fie trimisi unde trebuie... adica la beci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.