Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

poate omul aduse si masini bune

de obicei samsarii care aduc multe masini au discounturi substantiale la parcurile din germania. clar ca masinile au mai multi km , dar nu inseamna neaparat ca masinile sunt praf. oricum romanul VREA sa fie mintit in privinta asta.

iar restul se poate verifica...cred ca nimeni nu e atat de cretin sa nu stie sa citeasca anul de fabricatie in acte, sau sa nu se uite ce scrie pe brief la model, 318d sau 320d.

daca se duce pe incredere si crede tot ce spune ala , nu verifica nimic, da banii si pleaca, pai...isi merita soarta, ba chiar celor care fac asa le urez sa cumpere e46 din 2000 crezand ca e e90 2009

Link to comment
Share on other sites

poate omul aduse si masini bune

de obicei samsarii care aduc multe masini au discounturi substantiale la parcurile din germania.0 2009

 

cat de substantial poate fi discountul incat sa fie sub mobile.de , mai sunt si cheltuieli de drum .Si daca ar avea o masina buna , un om intreg la minte nu ar cumpara de la el .

Link to comment
Share on other sites

Eu cand vand o masina aici iau ca etalon o masina similara ca an/dotari/km stare tehnica/optica mobile.de

 

De acolo scad in consecinta cu cererea pietii.

 

Am observat ca de regula in Romania,pretul este cu 1500-2000 mai scump decat al unei masini similare din DE.

 

In conditiile cand cea de dincolo enet superioara,carte service completa, etc etc,chiar daca are km mai multi arata mult mai bine.

 

Si ei au cazane scumpe, dar arata ...ghiciti cum....fix ca cele de vanzare din Romania.

Link to comment
Share on other sites

Eu cand vand o masina aici iau ca etalon o masina similara ca an/dotari/km stare tehnica/optica mobile.de

 

De acolo scad in consecinta cu cererea pietii.

 

Am observat ca de regula in Romania,pretul este cu 1500-2000 mai scump decat al unei masini similare din DE.

 

In conditiile cand cea de dincolo enet superioara,carte service completa, etc etc,chiar daca are km mai multi arata mult mai bine.

 

Si ei au cazane scumpe, dar arata ...ghiciti cum....fix ca cele de vanzare din Romania.

 

mai ieftin poate..masini proaste sunt peste tot, trebuie doar sa le gasesti :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-318-C18476315.html

 

un pret foarte bun pentru o masina buna, cred ca e cunoscuta masina aici pe forum ca si proprietarul de altfel, un pasionat, stiu ca fost si la Romanian Tuning Show unde a avut niste jante puse de Pake(pakracing) dupa ce in prealabil i s-au roluit aripile, schimbat suspensia, e.t.c..

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

nu e membru pe forumul asta, insa stiu ca sunt cativa de aici care il cunosc, Brandex e unul din ei cred, nici eu nu o stiu personal, Pake este un bun prieten de al meu, e drept ca nu prea e plina de optiuni insa din cate stiu a fost ingrijita masina si s-au investit ceva banuti in ea, are un topic de prezentare pe 4tuning.
Link to comment
Share on other sites

ma uit dupa un 525d si m-am oprit la asta , o stie cineva ? e din Constanta

http://www.autovit.ro/bmw-525-C18688592.html

nu ar fi o problema ca este samsar dar minte mult.. hai sa zicem ca toti mint.. dar asta nici nu stie sa minta :)) este si cam nesimtit.. asta asa ca idee pt tine ca sa stii cu ce om stai de vb.. succes!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-318-C18476315.html

 

un pret foarte bun pentru o masina buna, cred ca e cunoscuta masina aici pe forum ca si proprietarul de altfel, un pasionat, stiu ca fost si la Romanian Tuning Show unde a avut niste jante puse de Pake(pakracing) dupa ce in prealabil i s-au roluit aripile, schimbat suspensia, e.t.c..

exteriorul arata fain.

Link to comment
Share on other sites

A mea e din 96 dar pielea e departe de starea aia. Asa scumpe sunt solutiile alea de intretinere? Probabil merge pe ideea ca nu-i da nimeni folia jos niciodata ca cine stie ce gaseste :fear:
Link to comment
Share on other sites

e si baiat destept.cu banii pe care i-a dat pt colantare isi cumpara un interior si in loc sa-i puna stopurile LCI mai bine mai punea ceva bani si ii punea faruri cu xenon,intr-adevar pre-facelift dar macar avea xenon. :pardon:

mi-e si mila de cel care va cumpara cazanul ala...asta in cazul in care nu va fi alt samsar :pirate:

Link to comment
Share on other sites

In mintea mea si doar in mintea mea eu nu cred ca e samsar! Nu cred ca vreun samsar intreg la minte ar crede ca motorizarea asta impreuna cu toate cheltuielile legate de ea e ceva la care sa sara oamenii. Multi se feresc si de motoare mai mici acum. Nu e o regula dar cand vine vb de benzina se cam face o regula. E doar o parere!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.