Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

1.Stiti ceva despre masina asta : http://www.autovit.r...-C18995672.html ?

2.Merita pretul in conditiile in care nu e inmatriculata ?

3.E suspect faptul ca ofera doar 2 chei ?

 

Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

 

 

3.NU mi se pare suspect ca are 2 chei. Si eu tot 2 chei am la masina (E90).

 

P.S. In conditii normale, NU poti lua facelift cu 16.000 euro, doar daca ai noroc (dar nu "noroc" cu vreo fosta epava)

Link to comment
Share on other sites

3.NU mi se pare suspect ca are 2 chei. Si eu tot 2 chei am la masina (E90).

 

P.S. In conditii normale, NU poti lua facelift cu 16.000 euro, doar daca ai noroc (dar nu "noroc" cu vreo fosta epava)

 

Mi-au adus aminte de o cunostinta care era foarte mandru de un e60 535d pe care si-l adusese din De.

Mandru a fost pana l-a intalnit cu un cap de pod. Nu e asta problema, bine ca a scapat saracul.

Cand au desfacut aia masina au vazut lonjeronul sudat :)

Sudat ok, dar sudat!

Deci, mare atentie!

Link to comment
Share on other sites

3.NU mi se pare suspect ca are 2 chei. Si eu tot 2 chei am la masina (E90).

 

P.S. In conditii normale, NU poti lua facelift cu 16.000 euro, doar daca ai noroc (dar nu "noroc" cu vreo fosta epava)

 

Pe autovit sunt mai multe in jur de 15-17k.

Partea cu epave... poate sa fie si una din 2007 epava la 16k. Trebuie sa verifici inainte sa o cumperi.

Apropo este cineva care a cumparat de la boldy sau de la alt samsar photoshop din cj?

Link to comment
Share on other sites

:LMAO:

Bai frate eu nu stiu cat de retrdat trebuie sa fii sa pui o asa descriere cand vinzi o masina.Si apropo de retardati: navigand pe cocalari.com am gasit un anunt probabil ceva mai vechi dar asta bate multe anunturi de pe autovit.Check it out http://cocalari.com/wp-content/uploads/2010/10/bmw-chiliess.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sariti oameni buni, s-a facut reducere 5000 eur!

Astia de la BT nu sunt bine ancorati in realitate! Uitati!

 

Ai negociat vreodata pt o masina de genul asta? Pretul de acolo e mai mult orientativ, daca vrei cu adevarat sa cumperi masina, poti sa o cumperi cu 30-40% mai putin fata de pretul cerut de ei. Si-a luat recent un prieten un seat leon cu 7700E, iar cei de la leasing cereau 10.800E. Totusi, nici eu nu inteleg de ce nu pun direct un pret mai mic.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Ai timp sa crezi ca masina aia are 150k km,diesel din 2000 si cine stie cati proprietari?

Daca avea un singur proprietar si era luata din tara,dar nici asa nu prea cred!

Link to comment
Share on other sites

cred ca daca ar fi avut km aia si ar fi la un al 2lea propietar si cu service book real ar fi cerut cel putin 7-8k pe ea cunoscandu-i valoarea si starea, nu e 530 sa presupui sau sa te minta ca il vinde pentru ca e impozitul mare, e chiar o masina de tinut in timpurile astea :)
Link to comment
Share on other sites

cred ca daca ar fi avut km aia si ar fi la un al 2lea propietar si cu service book real ar fi cerut cel putin 7-8k pe ea cunoscandu-i valoarea si starea, nu e 530 sa presupui sau sa te minta ca il vinde pentru ca e impozitul mare, e chiar o masina de tinut in timpurile astea :)

majoritatea nu gandesc ca si tine.pt foarte multi,acum cand impozitul e mare,e cel mai bun moment sa scape de ele pt ca nu mai au bani de impozit si s-au dat smecheri pana acum ca au bemveu. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ce iti place asa de mult la masina aia? Arata bine, nu pot zice ca nu arata bine, dar ca dotari, nu prea are nimic, nici climaautomata macar..Se vede ca a fost intretinuta, dar pe mine nu ma atrage culoarea, am avut o masina verde, si m-am saturat de culoarea aia, mi se pare urata.
Link to comment
Share on other sites

Pai si pielea aia crem e direct asa venita din fabrica sa fie la contrast cu spatarele si baza scaunelor :laugh: :laugh:

 

chiar asa e masina si mie mi s-a parut ciudat dar nah , are carte service cu revizii facute doar in germania etc...

Link to comment
Share on other sites

mada13, probabil vanzatorul imi inspira incredere, as cumpara masina aia fara sa o verific. e f confortabil sa cumperi o masina fara sa te gandesti ca iei teapa, de la cineva care din anunt deja scrie ca poate dovedi cu facturi tot ce spune ca a schimbat la masina.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.