Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Cu taxa se intampla ce se intampla si cu impozitul auto.

Nu mai bine ii iau astia pe toti cu V8uri si ii omoara cu pietre? Parca m-as simti mai confortabil decat in situatia de fata cand le simti mainile peste tot in buzunare.

LE: Ma tot gandesc sa-mi cumpar un 4.4 sh ca sa-l pun pe masina si sa platesc vreo 2000 ron impozit :thumbsup:

Se amortizeaza investitia in cativa ani :rolleyes:

Edited by ifx
Link to comment
Share on other sites

Da deci am gasit aparent un 540i in tara din timisoara. http://www.autovit.ro/show/?id=C18982183

 

Povestea e asa, al sun pe om sa-l intreb de masina imi zice ca e tipla ca nu bate nimic ca nu are defecte ca a fost in tara din 2001 si ca avut 2 proprietari.

 

Nu stia precis daca are suspensie M doar ca amortizolarele sunt galbene si ca i-a pus apoi barile volanu si pragurile interioare M.

 

AL sun din nou pentru detalii amanuntite,vreau test la Banat Car si imi zice ca face 800 de lei,cam mare dupa parerea mea avand in vedre ca eu am verificat 3 masini la MHS si Filaret cu 350 roni.

 

Sun din nou pt VIN , mi-l da la care face precizarea ca masina este 535i pe acte, la care i-a schimbat motoru cutia de pe un 540i.

 

Intrebarea e , dimensiunea franelor sigur difera de la 535i la 540. Mai are rost sa ma complic cu ea si sa bat un drum degeaba si un test la Banat car sau nu?

 

alta era ca nu reuesesc sa-mi dau seama daca are autoblocant sau nu,daca era 535 sigur nu, dar 540i a avut doar in dotarea optionala din ce stiam.

 

Intentionez sa-i pun kompressor mecanic.dar daca din masina aia nu e mai nimic din ce declara ma trezesc ca de fapt cumpar niste piese.

Ce sa fac.?

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am saturat de chestia cu "nu bate, nu troncane", deja stim toti ca daca vrei poti sa faci cam orice masina sa troncane. Cand am luat-o pe a mea tipul foarte amabil s-a oferit s-o bage pe piatra cubica si nu un drum prea stralucit. L-am rugat sa stea cuminte ca nu ma intereseaza testele astea, il cred oricum. Ideea e ca mai bine bate ceva pe la ea decat sa aibe alte chestii distruse prin motor/cutie. Nu ar face niciunul un test de compresie care sa ti-l dea pe tapet, exprimarea si ce vrea cumparatorul este "nu bate/nu troncane". Edited by ifx
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am saturat de chestia cu "nu bate, nu troncane", deja stim toti ca daca vrei poti sa faci cam orice masina sa troncane. Cand am luat-o pe a mea tipul foarte amabil s-a oferit s-o bage pe piatra cubica si nu un drum prea stralucit. L-am rugat sa stea cuminte ca nu ma intereseaza testele astea, il cred oricum. Ideea e ca mai bine bate ceva pe la ea decat sa aibe alte chestii distruse prin motor/cutie. Nu ar face niciunul un test de compresie care sa ti-l dea pe tapet, exprimarea si ce vrea cumparatorul este "nu bate/nu troncane".

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Vrei X3? ala e motoru de 204 cp care l-am avut pe 330.

 

Consuma putin.

 

Trebe verificata la sange mai ales la banii aia.

 

da ma bate gandul la ceva mai mare...(tot bmw) de poate cine stie se mareste familia si buburuza mea este cam mica :(

si mie mi s-a parut pretul cam mic ptr ce motor are,merci stefan

Link to comment
Share on other sites

are 7 ani de romania, complicat sa fie masina ca una din germ in mintile ei. Iti dai seama ca nu are 150k. Gasesti si la nemti masini foarte bune la banii astia, vezi mobile, asta daca nu te deranjeaza nr de bulgaria ca impozitul magaresc te usuca... Taxa auto 2011: 8074.88 Euro pentru 01/2005, 3000d :goodjob: Edited by muv
Link to comment
Share on other sites

are 7 ani de romania, complicat sa fie masina ca una din germ in mintile ei. Iti dai seama ca nu are 150k. Gasesti si la nemti masini foarte bune la banii astia, vezi mobile, asta daca nu te deranjeaza nr de bulgaria ca impozitul magaresc te usuca... Taxa auto 2011: 8074.88 Euro pentru 01/2005, 3000d :goodjob:

 

clar la km ai dreptate,o sa vad si pe mobile :thumbsup: oricum asta era inscrisa,nu mai era nev de taxa..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.