Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

cel mai simplu ar fi sa suni sa intrebi vanzatorii, daca acestia nu cunosc acel aspect poti cere ultimele 7 de la VIN si verifici pe REAL oem daca au DPF, daca acesta este prezent atunci masina este Euro 4

cam nu prea vor sa dea seria oamenii :)

 

cel mai simplu ar fi sa suni sa intrebi vanzatorii, daca acestia nu cunosc acel aspect poti cere ultimele 7 de la VIN si verifici pe REAL oem daca au DPF, daca acesta este prezent atunci masina este Euro 4

app . de dpf , care ar fi mai buna ? cu filtru sau fara ? la cea fara dpf e clar ca nu mai pica filtrul :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte adevarat! Cred ca orientarea esapamentului ar fi primul indiciu dar nu foarte exact deoarece sunt unii care schimba tobele, deci cred ca ar fi mai bine sa suni sa discuti cu vanzatorii, cred ca iti poti da seama oarecum si in urma unei convorbiri telefonice ce nivel de incredere iti inspira si ai stii daca sa il crezi sau nu asupra unor aspecte generale gen norma de poluare
Link to comment
Share on other sites

Si cele fara DPF tot Euro 4 sunt, cel putin de la 2005 in sus. Nu este asta un criteriu dupa care sa-ti dai seama ce norme euro indeplineste masina, ci doar sa vezi daca are filtru de particule sau nu. Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

stie cineva daca dupa terminatia de la toba iti poti da seama care e euro3 si care e euro4 ?

am citit pe net ,dar nu mai stiu unde , astea cu terminatia in jos ca ar fi euro3

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19592970.html

iar astea cu terminatia dreapta euro4

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19510116.html

 

a doua e o mare epava.

sigla bmw de pe volan e indoita spre interior, zici ca a dat cu ciocanul in ea.

 

iar scaunele sunt retapisate cu un vinilin de cea mai proasta calitate.

 

eu as renunta sa mai caut e60 la sume dinastea si m-as orienta catre altceva, sincer. chiar vrei neaparat sa te vada vecinii cu e60? altceva nu suporti?

Link to comment
Share on other sites

a doua e o mare epava.

sigla bmw de pe volan e indoita spre interior, zici ca a dat cu ciocanul in ea.

 

iar scaunele sunt retapisate cu un vinilin de cea mai proasta calitate.

 

eu as renunta sa mai caut e60 la sume dinastea si m-as orienta catre altceva, sincer. chiar vrei neaparat sa te vada vecinii cu e60? altceva nu suporti?

nu imi place nici una din ele ! am dat doar exemplu pentru faza cu tobele

Link to comment
Share on other sites

stie cineva daca dupa terminatia de la toba iti poti da seama care e euro3 si care e euro4 ?

am citit pe net ,dar nu mai stiu unde , astea cu terminatia in jos ca ar fi euro3

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19592970.html

iar astea cu terminatia dreapta euro4

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19510116.html

Prima e Euro 3 si a doua Euro 4

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sfat sa iti dau...Eu,personal,nu as lua euro 3 si motor de 3000cmc. Cine stie ce legi mai nascocesc guvernantii,sa platesti impozit in functie de norma de poluare,etc :getlost:

m-am gandit un pic si eu la asta :) dar atunci ce fac toti cei cu motor de 3000d euro3...oricum in romania numai la prostii te poti astepta

Link to comment
Share on other sites

Dariusel, masina pe care ai ratat-o merita toti banii. O stiu, este a unui vecin de la mine de la bloc, o admiram in fiecare zi cand treceam pe langa ea pentru ca era impecabila. Omul asta era exagerat cu masina, nu am vazut-o niciodata murdara.

 

L.E. a fost a unui vecin

Edited by mada_linn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.