Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

pt bgcnet - iti garantez ca 525d-ul ala are peste 300.000 km :) , asta daca a fost lua de afara...daca e din tara ii dau 220.000 :). Ia si verifica km neaparat, alea arata a pedale de 300 si ceva de mii. La un amic cu 265.000 aratau mult mai bine crede-ma !

 

+1

 

Am fost si eu la Top Cars sa ma uit de masina,in timpul cand imi cautam si la fel am constatat si eu,ca masinile lor sunt putin mincinoase!

Majoritatea masinior sunt adse din belgia,si arata destul de nasol,asta pana le cosmetizeaza ei pt vanzare!

Cunosc un baiat care a luat un E46 alb de la ei 318iA,tot asa adus din belgia...foarte frumoasa masina,iar la momentul vanzarii nu a cerut actele de Belgia pt verificare si ulterior au spus ca le`au pierdut,doar ca pe portbagajul masinii era lipit un sticker cu numele dealer`uli belgian,iar baiatul asta a verificat`o acolo si a constatat ca masina avea cu 80k km mai mult in realitate!

A mai dat pe ea si vreo 10500euro..

Link to comment
Share on other sites

sa ii dea in judecata. la noi se trece prea usor peste asta...

referitor la masinile din belgia, vorbind din perspectiva unui om care merge des la bruxelles.. tehnic sunt destul de ok masinile, rulate destul de mult insa intretinute... in schimb pe afara sunt in ultimul hal. stiu ca ulrima oara stateam la o terasa si am vazut un tip cu un e klasse coupe nou-nout cum a lovit masina de 4 ori in timp ce incerca sa o parcheze.. iar pana la urma a lasat-o in pozitia in care spatele era infipt intr-un stalp mic de parcare par janta lipita de bordura. practic in 2 minute i-a facut damage de 1000 de euro. nu sunt atenti la aspecte din astea..

Link to comment
Share on other sites

Am vazut recent la Autobayern (vopsitorie) o masina vanduta pe forum, foarte apreciata de toti, inclusiv de mine. Din pacate, masina s-a dovedit a fi intr-o stare jalnica, lovita puternic si chiar rasturnata putin. Mare atentie si la acest capitol cand verificati o masina, nu va lasati pacaliti de vorbe dulci! :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Am vazut recent la Autobayern (vopsitorie) o masina vanduta pe forum, foarte apreciata de toti, inclusiv de mine. Din pacate, masina s-a dovedit a fi intr-o stare jalnica, lovita puternic si chiar rasturnata putin. Mare atentie si la acest capitol cand verificati o masina, nu va lasati pacaliti de vorbe dulci! :thumbsup:

 

ti`ai vopsit jantele?:D

app,cei de la autobayern,ti`au facut tratamentul de dupa vopsitorie,ceruire sau ceva de genul?

Link to comment
Share on other sites

ti`ai vopsit jantele?:D

app,cei de la autobayern,ti`au facut tratamentul de dupa vopsitorie,ceruire sau ceva de genul?

 

Da. Dupa ce am revopsit masina a fost aplicat un mic tratament, dar nimic iesit din comun. Urmeaza sa le fac o vizita pentru un detailing saptamana viitoare, mi-au promis ca o sa iasa foarte bine. De unde stii de jante? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Si un vanzator simpatic de 330-uri, reclamat pe alocuri ca e cam tepar de telefoane.

http://www.autovit.ro/bmw-330-C20059102.html

http://www.autovit.ro/bmw-330-C19951242.html 53k km mai ieftina decat prima la 185k km, Tara de origine:

Romania si cu placute de Auto Cloppenburg, care importa masini dubioase din Italia.

Edited by Siegfried
Link to comment
Share on other sites

normal dupa orice vopsire fie ca e integrala fie ca este doar pe cateva repere , este 100% necesar matuirea lacului cu smirghel de 3500 - 4000 , dupa care 2 stage polish ( mediu si de finish ) si pasul final LSP ( sealent / glaze si ceara ) , nu se poate obtine o calitate buna fara acesti pasi pentru ca este imposibil ca dupa vopsire sa nu ramana efectul de coaja de portocala pe lac si mici impuritati , dar din pacate pasii acestia nu ii face nimeni pe la noi , poate doar daca ai cunostiinte pe acolo
Link to comment
Share on other sites

Da. Dupa ce am revopsit masina a fost aplicat un mic tratament, dar nimic iesit din comun. Urmeaza sa le fac o vizita pentru un detailing saptamana viitoare, mi-au promis ca o sa iasa foarte bine. De unde stii de jante? :rolleyes:

 

Te`am vazut ieri prin oras,dar nu mai stiu unde...parca pe la mine prin berceni!:)

Link to comment
Share on other sites

Am vazut recent la Autobayern (vopsitorie) o masina vanduta pe forum, foarte apreciata de toti, inclusiv de mine. Din pacate, masina s-a dovedit a fi intr-o stare jalnica, lovita puternic si chiar rasturnata putin. Mare atentie si la acest capitol cand verificati o masina, nu va lasati pacaliti de vorbe dulci! :thumbsup:

 

Despre ce masina e vorba ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.piata-az.ro/Auto-Moto-Velo/Autoturisme/Detalii-Anunt/Vand-BMW-525d-E39-din-2001.aspx?AdId=3565804&

 

la E39 din 2001 sunt care au oglinzile(mai patratoase) de tip vechi dar sunt si cu oglinzile noi. Cele cu oglinzile vechi sunt varianta veche, fara face-lift? modelu de mai sus pare cu face-lift, are motorul nou de 2.5(163CP) dar oglinzile vechi.

 

Se poate ca din fabrica sa vine in fata(far) cu semnalizatoare clare, iar pe stop spate galben? cred ca i le-a schimabt el(zice ca nu stie)

Link to comment
Share on other sites

Asta e SHuang Hay din ala care i-a dat Bmwu in judecata ca le-a furat stylingul si culmea au pierdut procesul, datorita faptului ca este doar o coincidenta la unele panouri. :frantics:

 

PS: asta mi se pare o masina ft faina pt vremurile noastre. :thumbsup:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=l44nlnklven3

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.