Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Cam asa ceva. Am vazut si auzit numai povesti horror despre ambii. Nu mi-as lua masina de la niciunul dintre ei.

 

In plus, am impresia, nu sunt sigur, dar tind sa cred ca e adevarat, ca cei de la Top Cars cumpara sau baga la ei in parca pe baza de comision sau ceva de genul, masinile samsarilor din Bucuresti. De ce spun asta ? Mai nou au sediul la iesirea din Otopeni spre Ploiesti. Eu stau in Corbeanca si trec zilnic pe la ei prin fata. Nu exista zi in care sa nu vad cel putin 5 masini care asteapta sa intre in curte la ei. Masini cu numere rosii, insotite de samsarul de rigoare.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Si eu am vazut masina , si cel putin din poze pare foarte ingrijita.

 

Pretul este strict din cauza benzinei,pentru ca nimeni numai vrea sa mai lase o avere la benzinarie.

 

Cred ca peste o luna e la 9000 , asa ca mai asteapta .

 

Eu unul m-as duce sa o vad, sa merg cu ea , sa o verific etc.

 

Suna omu si vezi daca e samsar sau nu.

 

Cum ar fi asa ceva:

http://www.autovit.ro/volkswagen-touareg-C20831605.html

 

Ai o sumedenie de R5 tdiuri ,care cu resoftare ajung aproape de V6 3000.

 

Si ai si taxe mai mici , siguranta mai mare pentru familie.

:thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Alea sar de 20.000 pt ca in primu rand sunt foarte rare si au X.

 

Ideal e sa gasesti dizel, benzina pe SUV-uri e pt cine n-are ce face cu banii sau le place sa arunce pe geam cu ei.

 

In aceeasi bani te aproprii mult si de x5 3.0d ,ca si intretinere e cam la fel,doar ca ai mai mult spatiu .

 

Eu m-as uita si in ograda vecinilor , nu sti de unde sare iepurele , nu e bine sa te axezi pe o singura marca.

Link to comment
Share on other sites

pai m-am tot uita dupa touareg,patfainder,volvo xc90..

Pathfinder e un cazan mare si care consuma mult. xc 90 te usuca la intretinere.

 

Boaregu trebuie gasit ala care trebuie.

 

Nici jeep grand cherokee nu este de lepadat , foarte misto cel 3.0d motor cutie de pe ML.

 

Foarte rafinat : http://www.autovit.ro/jeep-grand-cherokee-C20765772.html

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Misto jeep-ul o sa fac cateva intrebari ptr el maine.

 

a avut u tov , ceva probleme la cutie , tot din cauza serviceului prost , ulei neschimbat la timp . daca nu are istoric serios la vreo reprezentata eu nu m-as baga . Nu cred ca e o masina ieftina la intretinere . E bine sa te hotarasti la o marca , maxim 2 , daca zbori din una in alta te vei zapaci

Link to comment
Share on other sites

pai era ala de la tg jiu,am vazut ca inca nu l-a vandut,i-am zis sa imi mai trimita niste poze cu masina,dar nimic deoacamdata

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C20194328.html

 

3-arul asta e pozat intr-o benzinarie Rompetrol. Adica asa cred. Vad Gorj si stiu un samsar din Gorj. Adica am fost sa vada un prieten un Opel. Bara fatza mai ca pica, etc. Praf masina. Bine, asta nu inseamna ca si 3-arul asta e la fel. Nu poti sa stii. Dar daca am stiut, am zis :)

Link to comment
Share on other sites

3-arul asta e pozat intr-o benzinarie Rompetrol. Adica asa cred. Vad Gorj si stiu un samsar din Gorj. Adica am fost sa vada un prieten un Opel. Bara fatza mai ca pica, etc. Praf masina. Bine, asta nu inseamna ca si 3-arul asta e la fel. Nu poti sa stii. Dar daca am stiut, am zis :)

 

omu se ocupa cu import piese auto,acu nu stiu sigur daca este si samsar.

Link to comment
Share on other sites

a avut u tov , ceva probleme la cutie , tot din cauza serviceului prost , ulei neschimbat la timp . daca nu are istoric serios la vreo reprezentata eu nu m-as baga . Nu cred ca e o masina ieftina la intretinere . E bine sa te hotarasti la o marca , maxim 2 , daca zbori din una in alta te vei zapaci

 

da @myx aici ai dreptate,parca tot la bmw vreau sa raman,m-am obisnuit cu marca imi place,comunitate ok stiti si voi :thumbsup:

 

Nu e samsar. Cred ca si-a trecut fi-su nr de telefon in anunt. Proprietarul e un tip pe la 50 si ceva de ani.

 

pai nu iti aduci aminte ca isi facuse cont aici pe forum si primele postari ale lui au fost cu privire la 330....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.