Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce ii mai f**e pe unii grija de ce am pierdut eu. Nu am pierdut nimic, decat poate timp pe la politie cu actele. Audi consuma 14.5% in oras pana acum. Sunt multumit de consum. Tind sa cred ca pana si un 535d normal in mintile lui nu are cum sa ia 14% la traficul de la noi. Un singur lucru este cert: ambele masini 320i cat si 535d, aveau probleme serioase pe undeva. Despre 320i stiam ca nu ii functionau 3 injectoare in parametrii normali. Despre 535 nu stiu ce si cum.

La Audi chiar nu ma plang de consum, e chiar ok. Am luat-o pt ca acum vreo 10 ani erau 2 masini pe care mi le doream foarte mult E46 si asta.

Iar revenind la partea cu schimbatul masinilor, am citit multe povesti din aria "Masina mea" pe diverse forumuri unde userii vorbesc de masinile lor de parca le-au luat de nevesta. Voi daca ati avea posibilitatea sa variati, nu ati face-o? Ati ramane statornici la "ursuletul meu" "Pisicuta mea" si alte alea de genu asta? Mie chiar mi-a placut sa le schimb, mai ales ca am avut posibilitatea asta. Sigur am sa dau si Audi asta dupa ce trec iarna cu el...

Si chiar nu sunt samsar :))

Link to comment
Share on other sites

Ce ii mai f**e pe unii grija de ce am pierdut eu. Nu am pierdut nimic, decat poate timp pe la politie cu actele. Audi consuma 14.5% in oras pana acum. Sunt multumit de consum. Tind sa cred ca pana si un 535d normal in mintile lui nu are cum sa ia 14% la traficul de la noi. Un singur lucru este cert: ambele masini 320i cat si 535d, aveau probleme serioase pe undeva. Despre 320i stiam ca nu ii functionau 3 injectoare in parametrii normali. Despre 535 nu stiu ce si cum.

La Audi chiar nu ma plang de consum, e chiar ok. Am luat-o pt ca acum vreo 10 ani erau 2 masini pe care mi le doream foarte mult E46 si asta.

Iar revenind la partea cu schimbatul masinilor, am citit multe povesti din aria "Masina mea" pe diverse forumuri unde userii vorbesc de masinile lor de parca le-au luat de nevesta. Voi daca ati avea posibilitatea sa variati, nu ati face-o? Ati ramane statornici la "ursuletul meu" "Pisicuta mea" si alte alea de genu asta? Mie chiar mi-a placut sa le schimb, mai ales ca am avut posibilitatea asta. Sigur am sa dau si Audi asta dupa ce trec iarna cu el...

Si chiar nu sunt samsar :))

 

Cat de pervers suna :hyper:

Scuze de off-topic dar nu m-am putut abtine.

On topic: +1 ai dreptate in legatura cu schimbatul masinilor, nu e neaparat si obligatoriu sa fii samsar daca schimbi multe masini.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca Golful este singura masina din semnatura de unde ar putea reiesi ca as fi genul de persoana care s-ar plange de consum. Cand o masina papa exagerat de mult aia nu prea se mai numeste ca ma plang de consum.

Iar aia cu grija altuia, fiecare ar trebui sa isi poarte singur de grija si sa isi vada de treaba sa fara alte supozitii la adresa cuiva despre care nu are nici un habar. Sincer, ti-am cam raspuns cu aceiasi moneda.

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca trebuia teoretic ca in fiecare zi (ca doar nu am facut asta zi de zi) sa bag motorina de 100 lei ca acul de la motorina sa ajunga inapoi unde era in ziua precedenta. Probabil s-a inteles ca bagam in fiecare zi de un milion si ajungeam pe portocaliu or smth.. Adevarat ca nu am cum sa justific consumul asta, dar in calitate de fost proprietar sustin ca masina avea un consum foarte mare.

Iar apropo de marca, imi place seria 3 asta ultimul, le spuneam asta si celor de la Audi. Sunt curios ce se va intampla la anu. Mercedes nu am avut pana acum ;)

Link to comment
Share on other sites

candideaza la cea mai mare tzapa de pe net, ceasuri de bord si volan de nonfacelift:)))

http://www.autovit.ro/ford-focus-C20834697.html

 

Asa sunt volanele care nu au pilot automat pe ele, si bordurile fara computer, nu e teapa, are si un prieten de al meu un Focus chel si e la fel.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Asa sunt volanele care nu au pilot automat pe ele, si bordurile fara computer, nu e teapa, are si un prieten de al meu un Focus chel si e la fel.

 

la facelift sunt total diferite ceasurile de bord, si volanul vine standard cu crom, si computer de bord ...am avut si eu focus, http://www.autovit.ro/ford-focus-C21089489.html

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

Pai uita-te ca cel nonfacelift are si el bord ca asta, fara ceasuri fara volan, dar si bord anterior. E o combinatie ciudata din cate am observat. Poate fi si exterior fara-facelift, plansa de bord facelift, ceasuri si volan non-facelift. Prietenu asta al meu are un combi, si a vrut sa isi puna volan cu pilot automat, eu am crezut ca ar trebui sa cumpere doar comenzile, dar nu era la fel volanul, trebuia sa scobim in el, ma rog, pana la urma a renuntat. Avea volan de plastic fara crom.
Link to comment
Share on other sites

Pai uita-te ca cel nonfacelift are si el bord ca asta, fara ceasuri fara volan, dar si bord anterior. E o combinatie ciudata din cate am observat. Poate fi si exterior fara-facelift, plansa de bord facelift, ceasuri si volan non-facelift. Prietenu asta al meu are un combi, si a vrut sa isi puna volan cu pilot automat, eu am crezut ca ar trebui sa cumpere doar comenzile, dar nu era la fel volanul, trebuia sa scobim in el, ma rog, pana la urma a renuntat. Avea volan de plastic fara crom.

 

 

Spune i la prietenul tau sa si cont pe clubford...este acolo un topic, unde face un membru modificarea asta cu 400 d lei(acum 2 ani atat era)..toate piesele le pune el si manopera inclusa!...multi isi pun pe nfl ceasuri de fl dar invers nu am vazut niciunu.....la focus 2 numai asa s pot "manari" km daca schimbi ceasurile cu tot...da cat de idot trebuie sa fii sa pui ceasuri d model mai vechi, consola centrala si unitatea audio e de facelift

Link to comment
Share on other sites

Cea mai plimbareata masina care am avut-o, a ajuns acum la Constanta la 14.900, si fara jantele care le avea. intr-un an de zile a facut Valcea-Slatina-Craiova-Constanta, mai scumpa cu 1500 euro si cu 40 de mii de km mai putin in bord. Si unic proprietar. :)

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C20892489.html

 

S-a vandut pe 14.400, i-am dat mail de curiozitate si mi-a raspuns azi. Uimitor.

Link to comment
Share on other sites

E ceva samsar tipul, are multe anunturi puse cu numarul ala de telefon. Nu se lasa pielea pe scaun in halul ala la 63k de km, nici sa ai 100 de kile.

 

am gasit vre-o 3-4 anunturi in care sustine ca masinile sunt cumparate de la reprezentanta si el e unic proprietar, are pe unele peste 200 d emiid ekm. Trebuie s afi facut pe putin 500 de mii d ekm numai cu cele la care m-am uitat eu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.