Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Cum a zis si C6t9 , masina nu e facuta pentru straight line , 0-100, magia vine din ture multe, si felul in care gestionezi banda de cuplu .

 

Comparativ cu gti ai cam 0 probleme de fiabilitate nefiind supraalimentare,deja Gti-urile sunt aproape la fel de comune ca un e46.

 

Sunt foarte multe teste cu ea pe net,un amarat de focus este laudat pentru manevrabilitatea sa, darmite un ST.

 

Repet ,nu cifrele impresioneaza, ci tinuta de drum-echilibru, manevrabilitatea,un caracter cat mai neutru pe viraje chiar si supravirare nespecifica unei masini FWD

 

Iar ca raport kg/cp sunt foarte apropriate, 6.68kg/cp pt Gti si 7.57kg/cp pt FIesta..

ce mai zic si altii.

 

am avut Fiesta 1,4 tdci si am activat ceva timp pe clubford,nu pot spune ca am auzit de bune despre ST... in principiu un 2,5 ai amesteca visele pe linie dreapta,pe viraje daca stii un pic cu covrigul nu ai probleme mari.Masina sta ok pe drum dar hai sa nu exageram

 

ca sa vin si eu exemplu

 

http://www.fastestlaps.com/comparisons/ford_fiesta_st-vs-bmw_325ti_compact.html

 

St vs cazan

Link to comment
Share on other sites

Tocmai despre asta e vorba,ca masina nu exceleaza pe linie dreapta ci tocmai in aspectele care le-am spus.

 

Masa masinilor este foarte diferita si din aceasta cauza si comportamentul lor este diferit.

 

De la 1.4 tdci pana la 2.0 e cale lunga.

 

Pentru mine cel putin comparatia din punct de vedere al cifelor este inutila pentru ca in pimul rand nu sunt in aceeasi clasa.

 

 

Ea este in clasa cu Corsa OPC, Clio Rs,Cooper S,Fabia RS, din punctu asta de vedere e cea mai inferioara din clasa ca si putere,dar nu puterea este totul. :thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

a inteles toata lumea, tu esti pilot si o poti aprecia ...noi astia mai fraieri de bucuram doar ca un 325 e mai rapid, mai confortabil, mai frumos , chiar daca pe o pista de carturi(unde nu vom ajunge niciodata cu masina) e mai rapida o saracie de fiesta ST

 

p.s. in linkul dat de alex mai sus erau niste timpi pe CIRCUIT nu in linie dreapta, si chiar si acolo un 325 a batut fiesta st pe unul din ele , si a mancat bataie pe celalalt.

NU era vb de linie dreapta

Link to comment
Share on other sites

Nu , scorul e egal pentru ca primul circuit e mai de viteza si avantajeaza normal 325-ul.

 

Pe al2-lea circuit care este mai de indemanare revine Fiesta.

 

Daca e sa fim obiectivi , hai sa fim pana la capat.

 

 

Nu inteleg care e treaba cu aluziile acelea, nu am facut pe nimeni fraier,pe strada sunt un sofer la fel de normal ca si ceilalti si nu in ultimul rand la fel de egal. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ca tot va ziceam de masinile lui Musculescu... Iata 335d-ul. Linkul trebuia postat la sectiunea accidente

 

http://viatabrailei.ro/accident-infiorator-intre-un-bmw-si-masina-de-gunoi-un-mort-si-trei-grav-raniti_1994

 

I-a facut ceva damage si utilitarei de gunoi, dar e incredibil ce fel s-a facut e90`ul. Cu siguranta avea viteza f mare, dar oricum...

 

Se pare ca sunt blestemate aceste masini. Cel care a cumparat de la el M3-ul lagua seca a sarit cu el de pe soseaua galati - braila si a murit anul trecut.

http://www.obiectivbr.ro/local/48057-un-tanar-a-murit-dupa-ce-a-sarit-cu-masina-de-pe-dig.html

 

deci cel care a murit e cel care vindea f10-le cu jantele de x5?

Link to comment
Share on other sites

am vazut pe pagina anterioara ca s-a laudat mult ST-ul de la Ford, sa mergeti cu un Focus RS, acolo e senzatie maxima, dubluabreiaj care e super distractiv, singura parte naspa e diferentialul, daca schimbi in "blana" se aude un zgomot de sub volan de zici ca se rupe masina in 2...
Link to comment
Share on other sites

Nu, masina asta chiar e model Individual, sunt rotile ei originale. Oricum inca de la Craiova plecase fara roti.

 

Foarte misto masina.

 

aha si mie mi-a placut :thumbsup: aviz amatorilor....poate o maritam la cineva de pe forum,ca arata bine rau masina...

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C21405599.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.