Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Are performante decente, consum decent. Mult mai ieftin de intretinut fata de un diesel, in special unul facelift la 6000e, foarte probabil vai mama lui! :thumbsup:

 

ei da, vezi ca mi-am vandut eu E46 FL 318d f. ok cu sub 6000, deci sunt si masini ok... de altfel, cat sa mai coste si astea? sunt masini de 10 ani lol gandeste-te ca a trecut peste ele un E90, un E90 LCI si acum modelul nou. e46 arata a 98.

 

alex 83: sunt f paguboase 2.0 TDI-urile vechi (sub 2007-2008). oricand un 1.9 TDI chiar daca mai putin puternic.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma distreaza astia care vand VW cu 2.0 TDI, ca intotdeauna motorul lor e codul ala bun la care nu se strica injectoare si turbine. Il suni pe unu, domne are cod BKP, e seria aia care n-a avut probleme, altul, al meu e BDT, seria fara probleme, pana la urma au numai serii fara probleme, si lumea zice ca sunt proaste. :)
Link to comment
Share on other sites

ia fiti atenti:

 

aceeasi masina,i-au scazut km si i-a crescut pretul :goodjob:

 

1)cu 128000km si 17500e http://www.autovit.ro/bmw-x3-C21246559.html

 

2)cu 75000km si 18250e http://www.autovit.ro/bmw-x3-C21490431.html

 

atat de prosti sa fie unii,pun si poze poate dispar link-urile

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma distreaza astia care vand VW cu 2.0 TDI, ca intotdeauna motorul lor e codul ala bun la care nu se strica injectoare si turbine. Il suni pe unu, domne are cod BKP, e seria aia care n-a avut probleme, altul, al meu e BDT, seria fara probleme, pana la urma au numai serii fara probleme, si lumea zice ca sunt proaste. :)

 

In anumite conditii, la unele serii de motoare, intre care si BKP, mai nou importatorul schimba gratuit injectoarele.

Trebuie doar sa dea un anumit cod de eroare sau ceva in genul asta. Multa lume inca fuge de ele, fara sa stie treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

In anumite conditii, la unele serii de motoare, intre care si BKP, mai nou importatorul schimba gratuit injectoarele.

Trebuie doar sa dea un anumit cod de eroare sau ceva in genul asta. Multa lume inca fuge de ele, fara sa stie treaba asta.

 

Momentan masina are 3 injectoare care dau eroarea urmatoare pe tester : semnal implauzibil.

(atasat scanul cu VAG facut la repr VW Autoworld Cluj Napoca)

 

Mod manifestare :

Masina merge, eu ma folosesc zi de zi de ea, doar ca nu are puterea dinainte, si consumul este mai ridicat.

Conform circularei VW Romania din 2011, injectoarele se inlocuiesc doar daca nu mai functioneaza, iar la mine din pacate nu vor sa cedeze pentru a beneficia de inlocuirea gratuita. Daca nu ar mai functiona deloc, as beneficia de inlocuire gratuita.

 

Asta e un quote de pe vwforum, deci nu e chiar asa de roz situatia intotdeauna.

Link to comment
Share on other sites

Momentan masina are 3 injectoare care dau eroarea urmatoare pe tester : semnal implauzibil.

(atasat scanul cu VAG facut la repr VW Autoworld Cluj Napoca)

 

Mod manifestare :

Masina merge, eu ma folosesc zi de zi de ea, doar ca nu are puterea dinainte, si consumul este mai ridicat.

Conform circularei VW Romania din 2011, injectoarele se inlocuiesc doar daca nu mai functioneaza, iar la mine din pacate nu vor sa cedeze pentru a beneficia de inlocuirea gratuita. Daca nu ar mai functiona deloc, as beneficia de inlocuire gratuita.

 

Asta e un quote de pe vwforum, deci nu e chiar asa de roz situatia intotdeauna.

 

Pai d-asta am si scris "in anumite conditii". Daca mai cauti pe vwforum vei vedea si multi care si le-au schimbat gratuit.

Ca toate-n viata, depinde un pic si de noroc.

Link to comment
Share on other sites

Alfa aia 166 este intr-un parc de unde voia un prieten sa cumpere o Astra (vad intr-o poza ca inca o au). Astra aia avea ceva probleme (mergea in "3"/probabil o bobina defecta, scuturi lipsa, etc). Nu m-ar mira ca Alfa sa nu fie in toate apele ei. Cat despre fiabilitate: o vecina are o Alfa 147 cumparata de la 0 km si e destul de decazuta; nu are multi km dar face multe figuri in special pe partea electrica.
Link to comment
Share on other sites

L-am postat si eu pe o pagina anterioara. Masina chiar arata foarte bine in poze, comparativ cu oricare alt E46 de pe autovit. Toate sunt cazane iefine, sau cazane supraevaluate. :)

 

WLF pe pagina anterioara cand l-ai postat ai zis ca pare a unui samsar sau ceva de genu... cum ai dedus sau stii masina? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pai trebuie sa manance si gura lor ceva , nu?

 

Acum e poate mai rau de cand este taxa asta auto, pentru ca se invart aceleasi masini de la unu la altul si mereu ajung cu km mai putinI si intr-o stare MAI BUNA. :frantics: :frantics:

 

pai tocmai le ofer aceasta posibilitate sa o ia de la mine cu 9000 si sa o dea in 9500 si sa o mai intinereasca la km.... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

scuze de off topic,dar trebuie sa o spun:

 

au inceput samsarii sa ma sune ptr buburuza,cum dracu se face ca toti au numai 8500 euro cand in anunt am scris clar 9000 fix si sa nu sune ptr negocieri :excl:

nu cred ca sunt samsari cei care ti-au oferit atat.. un samsar nu ar da mai mult de 8000E pe masina ta, desi este f frumoasa.. s-ar vinde destul de greu cat sa manance si el la ea.. undeva la 8500-9000 este pretul ei, fiind 118d. ce afacere crezi ca face un samsar daca iti da 8500 :) renunta la faza cu pret fix daca vrei sa ai succes la vanzare.. parerea mea. succes!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.