Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

E vorba de pagina din dreapta, unde se pune stampila si semnatura inginerului RAR. Posibil sa nu fie o regula. Am vazut la masini mai vechi chestia asta. Problema ar mai fi ca, spre exemplu era vorba de un E53 care era fabricat 07.2004 conform realoem, acel COC era emis in 2003 cand a aparut E53 facelift si la omologare aparea 2003, desi la an fabricatie era 2004 trecut. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

@mario internationalul....cati km mai are masina asta : http://www.autovit.ro/bmw-320-C21607118.html

 

Parca a trecut si pe la tine,acum un an si ceva cu vreo 200k km,sau ma insel?!

da, foarte tare.. i-a schimbat cartea. are vreo 5 proprietari masina, dar nu asta e problema :) ci km, cred ca are la 250mii. daca nu 300mii. eu am foat al 2lea proprietar al masinii si avea 150mii km, a stat la unchiu` cam 2 ani si a facut cel putin 100mii :)) deja 250mii si apoi inca 2 proprietari cam 3 ani pana sa ajunga la IS. deci concluziile le tragi tu :p plus ca a mai fost si lovita de cel de la BV care i-a pus si tiganiile alea de bari M.

 

PS: si este 2002 masina!

Edited by mario_internationalu
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa o cumperi, gandeste-te cat de greu se vinde un 3.0 benzina,stiu masini de 2 ani la vanzare. :thumbsup:

 

Numai vb de dizel,o iei cu 7500 sa spunem , o sa o dai in 5-6000 la cat se va anunta benzina, cel mult.

 

Si recomandarea mea daca vrei un coupe frumos, dc nu-ti iei un Audi TT 1.8t quattro cu aproximativ aceeasi putere si iesi mult mai castigat.

 

http://www.autovit.ro/audi-tt-C21220528.html

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

TT-ul vechi e nasol , iti da o senzatie tampita rau in interior, nu-mi place, oricum presupun ca depinde de la om la om.

 

as prefera oricand 330-ul, apropo interiorul ala e retapitat? volanul si schimbatorul 100% sunt refacute, mie personal imi place interiorul rosu :D

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Si mie imi place 330,daca cumperi masina doar prin prisma unui singur criteriu si anume motorul, atunci numai conteaza taxe impozite, consumuri si etc.

 

As lua 330 numai sa arate asa: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=151243137&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&maxFirstRegistrationDate=2005-12-31&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&categories=SportsCar&tabNumber=2

 

Doaar ca la revanzare ai un mare soc.Asta e singurul impediment. :thumbsup:

 

Arkandor, de parca ma mai mira ceva in tara asta.

 

Cat de horror poate sa arate c bara fata stock si doar cu pragurile si bara spate M. :sick:

 

Parerea mea cine crede ca o masina dizel de Germania, are mai putin de 200.000 de km nedovedibil cu carte service toate cheile, se inseala foarte mult.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

perfect de acord masina din linkul tau merita 1300 in plus...daca ar fi inmatriculata.taxa e exorbitanta si ajungi la pret de e90.bulgaria si alte magarii nu merita, la 10k+(cat ar iesi inmatriculata pe bg) gasesc si in tara ceva apropiat sau de ce nu la fel de bun, macar ala inmatriculat in ro il pot pune pe numele meu
Link to comment
Share on other sites

Masina se prezinta foarte bine, am vb cu omul si a investit multi bani in ea. Ca sa iau un 330i din Germania ies muuult prea scump, masina e mai scumpa+drumul+taxa de inmatriculare. Masina vreau sa o tin 2-3 ani, pana imi fac damblaua si apoi mai vad cum stau lucrurile la revanzare. Stiu ca voi pierde minim 2 mii de eu intr-un an dar asta e pasiunea cere sange aa sacrificii :)
Link to comment
Share on other sites

Masina se prezinta foarte bine, am vb cu omul si a investit multi bani in ea. Ca sa iau un 330i din Germania ies muuult prea scump, masina e mai scumpa+drumul+taxa de inmatriculare. Masina vreau sa o tin 2-3 ani, pana imi fac damblaua si apoi mai vad cum stau lucrurile la revanzare. Stiu ca voi pierde minim 2 mii de eu intr-un an dar asta e pasiunea cere sange aa sacrificii :)

 

Tu ti-ai dat seama ca masina e oke numai din faptul ca ai vb cu el? adica nu ai vazut-o mers cu ea testat-o?

Link to comment
Share on other sites

Masina se prezinta foarte bine, am vb cu omul si a investit multi bani in ea. Ca sa iau un 330i din Germania ies muuult prea scump, masina e mai scumpa+drumul+taxa de inmatriculare. Masina vreau sa o tin 2-3 ani, pana imi fac damblaua si apoi mai vad cum stau lucrurile la revanzare. Stiu ca voi pierde minim 2 mii de eu intr-un an dar asta e pasiunea cere sange aa sacrificii :)

 

 

sa fie asta primul coupe din Romania, la vanzare, neimpachetat :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Tu ti-ai dat seama ca masina e oke numai din faptul ca ai vb cu el? adica nu ai vazut-o mers cu ea testat-o?

 

E da :) . Normal ca trebuie test la sange in service la masina, mai ales motorul sa fie in mintile lui ca daca nu este e vb de cheltuieli mari. Restul nu e asa de important, o bucsa, un telescop, bielete se schimba. Tu ce teste mi-ai recomanda sa fac la masina in plus fata de cele uzuale(compresie,electrica,mecanica,caroserie)?

Edited by VrajitoruldinOZ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.