Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce chestie, lumea de aici crede ca era normal s-o ia ala in casa la el. Prost a fost cu pistolul ala cu bile. Am incercat si eu unu, de la un metru nu reuseam sa gauresc un rahat de sticla de cola la 2l. Trebuia sa puna mana pe un cutit, sau sa-si ia pistol cu glont.

 

La mine-n casa daca intrau, unu tot il mierleam. Poa' sa fie 3, ca tot pe rand intra pe holuri. Cand te vad astia ca esti pus sa le dai buzunare, in inghesuiala uita si de ce au venit. Nu pricep de ce a tras 3 focuri? Adica ala intra in casa, ti-o rupe pe ma-ta-n 2 cu pumnu' si tu tragi 3 focuri?

Edited by spectrus
Link to comment
Share on other sites

Depinde unde e facuta si ce bani s-au investit in aportul acela de cai, un cip nefiind de ajuns.

 

 

 

650nm mi se pare moarte curata pentru cutie.

 

spre ex: bmw a limitat pe 335d cuplul la doar 580nm. desi, cind au adaugat a doua turbina si au cistigat peste 50 de cai, puteau sa urce si cuplul.

 

ramin la parerea ca, chestiile bune, se fac cu cap.

Edited by muzica9
Link to comment
Share on other sites

Vad ca investitile sunt strict la nivel de evacuare ,motor , la masina mea am schimbat multe prin transmisie pentru ca nu tinea, cuplul fiind similar ca al acestui 330xd.

 

Singuru lucru benefic e ca mai usurat din greutatea rotilor dar asta tot nu tine pentru ce e in cutie.

 

PS: asta ziceam si eu .am schimbat 3 ambreiaje pana am gasit solutia fiabila si care sa tina unui astfel de cuplu imens.si multe rapoarte prin transmisie.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

azi am fost sa vad asta.

 

http://www.autovit.ro/audi-a5-C23791652.html

 

samsar bineinteles. cica a luat masina de la un strain care ii datora bani.

 

bara fata statea strimb. fusese revopsita clar. au vopsit bara dar aripa nu. au dat-o cu oja. :) lonjerunol dreapta avea vopseaua julita. grila de s-line, desi masina nu are pachet s-line.

 

desi a recunoscut ca barele fata spate au fost revopsite, eu cred ca interventiile au fost mai ample. toate cele 4 anvelope aveau urma de vopsea. un gheder exterior de asemenea.

 

nu se stia exact daca are sau nu istoric service in RO la porsche.

 

concluzia mea. reparata, si reparata si prost pe deasupra. macar de o faceau tipla.

Edited by muzica9
Link to comment
Share on other sites

m-ar interesa si pe mine pe viitor un cip la 330D-ul meu.

Asta cu cuplul limitat la 335D cu doar 80NM peste 330D o stiam.

Ceea ce nu stiam e ca automata e mai rezistenta la cuplu decat manuala. e adevarat ? (da, stiu, 335D e doar automat - dar nu credeam ca asta e motivul)

Link to comment
Share on other sites

Nu au bani sa le faca tipla, cum ti-am zis si pe pm, le fac pentru cei care nu se pricep si cauta tepele.

 

Daca e sa te faca,trebuie investiti ceva bani in masina ca sa iasa impecabil la testare, dar cum ei vor sa faca cat mai multi bani , le iau si le combina mai departe,vopsite cu trafaletu ,prinse cu suburi, doamne ajuta ce e prin ele, da pe afara arata mama mama. :thumbsup:

 

PS: flo_sb cutia automata pe masinile cu cuplu mare e pusa in primul rand pentru rafinament si distributia corecta a puterii pe toate rapoartele,cuplu intr-adevar e foarte mare pentru o manuala si riscu sa o distrugi asemenea.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

intrebare de baraj: popcorm1.gif cunosti cum lucreaza oarecare? sau ai facut ceva la el si nu ti-a placut?

 

 

RBN e oarecare?..Si explicatia care ar fi?

 

Am inteles, ati vazut 100 de masini prin tara/bucuresti si gata, RBN tuning ftw. Nici macar nu imi permit sa lansez o comparatie cu vreo firma specializata pe asa ceva pt ca nu are rost. Dar da, aia care au zeci de mii de masini facute si zeci de ani de experienta in spate, sunt niste idioti.

Link to comment
Share on other sites

Când aud din astea diferential blocabil, deja mĂŁ gândesc care opționale sunt reale, care nu și câtĂŁ ĂŽncredere prezintĂŁ cel care vinde. Trebuie sĂŁ fie vreo mega munine sĂŁ-i fi pus el. Nu au LSD 335-urile x-drive modificate destul de serios, m-aș mira sĂŁ fie aici excepția.

 

Am mai vrut eu sĂŁ vĂŁd EVO X automatĂŁ full dupĂŁ anunț și era de fapt cea mai ieftinĂŁ variantĂŁ, culmea, transmisie manualĂŁ.

 

Nu ĂŽnțeleg de ce e așa de greu sĂŁ spui adevĂŁrul ĂŽn anunțul ĂŁla și sĂŁ nu prezinți o mașinĂŁ care nu existĂŁ de fapt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.