Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

masina zice ca o lasa in 11500 si ca nu are absolut nici o problema

 

Nu ti se pare dubios ca o lasa de la 13.500 la 11.500 ? Cine naiba face o reducere de 2.000 euro la o masina, in vremurile astea, cand orice ban conteaza ?

 

Eu, prin reducerea asta, inteleg ca trebuie bagati in masina mult mai multi bani decat cei 2.000 euro !

Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna masina de cumparat( in opinia mea) este 320d (177cp) e90 facelift, efficient dynamics, consum destul de bun, taxa de inmatriculare 0(pana la 31 dec) impozit ok, rca si casco ok. Mai nasol e cu pretul de achizitie care e foarte mare.Cand cautam eu masina, ce imi placea cu adevarat sarea de 30 k euro.

 

320d 177 cp E90 facelift as vrea si eu...dar modelu` efficient dynamics este doar de 163 de cai...din cate stiu, dar e posibil sa ma insel...

Oricum, as vrea modelu` asta de 177 de cai...si fara efficient dynamics :twoup: Sau ala de 184...sau mai asteptam pana pun motoru` de 200 de cai...adica ala bi turbo de pe 123d ...de pe seria 1 cabrio :)

Link to comment
Share on other sites

masina zice ca o lasa in 11500 si ca nu are absolut nici o problema

 

Nu ti se pare dubios ca o lasa de la 13.500 la 11.500 ? Cine naiba face o reducere de 2.000 euro la o masina, in vremurile astea, cand orice ban conteaza ?

 

Eu, prin reducerea asta, inteleg ca trebuie bagati in masina mult mai multi bani decat cei 2.000 euro !

 

Eh, nu e chiar asa...adica eu acum nu mi-as da masina cu un pret sub 15 000 sub nicio forma...dar daca as "produce" cumva un 10 000 E macar...as da-o si cu 13 000 ...numai s-o dau sa-mi iau noul model :twoup: Ca exemplu :)

Plus ca e un seria 5...si mai are si motor de 3000 cmc...poate nu-si mai permite...etc...:twoup:

Link to comment
Share on other sites

dar daca as "produce" cumva un 10 000 E macar...as da-o si cu 13 000 ...numai s-o dau sa-mi iau noul model :twoup: Ca exemplu :)

 

Eu zic ca pe vremurile astea de criza a devenit mai degraba un cliseu treaba asta cu "nu-mi mai merg afacerile si sunt nevoit sa vand masina" cu scopul de a vinde o masina dubioasa la pret destul de mic, fara a naste suspiciuni !

Link to comment
Share on other sites

dar daca as "produce" cumva un 10 000 E macar...as da-o si cu 13 000 ...numai s-o dau sa-mi iau noul model :twoup: Ca exemplu :)

 

Eu zic ca pe vremurile astea de criza a devenit mai degraba un cliseu treaba asta cu "nu-mi mai merg afacerile si sunt nevoit sa vand masina" cu scopul de a vinde o masina dubioasa la pret destul de mic, fara a naste suspiciuni !

 

 

Eu zic ca nu :twoup: S-au intamplat multe...cu multi :twoup: Daca-i pretul mare...ca-i prea mare, ca "piata e altfel", daca-i mic...e prea mic, masina e naspa :twoup:

Eu zic ca indiferent de pret, masina trebuie verificata si gata :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nimeni nu face reducere de 2.000 euro la o masina de 13.500, daca nu e ceva in neregula cu masina, foarte grav chiar !

 

Frate, masina mea parca am pus-o la vanzare cu vreo 16 000 daca nu ma insel :twoup: Daca nu fac niciun ban ca lumea cat sa-mi permite sa-mi iau faceliftu`...n-o s-o vand sub 15 000 cred mult timp de acum inainte :) Daca maine fac rost de 10 000 E cumva...o dau si cu 14 000 si gata :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nimeni nu face reducere de 2.000 euro la o masina de 13.500, daca nu e ceva in neregula cu masina, foarte grav chiar !

 

Frate, masina mea parca am pus-o la vanzare cu vreo 16 000 daca nu ma insel :twoup: Daca nu fac niciun ban ca lumea cat sa-mi permite sa-mi iau faceliftu`...n-o s-o vand sub 15 000 cred mult timp de acum inainte :) Daca maine fac rost de 10 000 E cumva...o dau si cu 14 000 si gata :twoup:

Ce pot sa spun este ca am observat ca majoritatea anunturilor de pe autovit sunt "umflate" ,si aici umflate in functie de valoarea masinii,majoritatea trec preturi mari la inceput si incet incet realizeaza ca nu se vinde.Putini sunt oamenii care in zilele noastre platesc 13k cash ,si ca sa mentinta cumva artificial pretul se trec peste valoarea masinii cu cateva sute bune.Aritmetica in cazul schimburilor e alta decat la tranzactii cash.

Daca intradevar vrei sa o vinzi atunci lasi la pret,la pretul piestii sau sub pret,altfel daca doar incerci sa vezi daca iti ies banii sau daca obtii un pret bun exclus,sunt foarte putini cei care mai aprecieaza dotarile si starea,singurul lucru care conteaza este PRETUL,trist dar adevarat!!!!

Eu cred ca la o valoare de 13-14k nu te uiti la 500-1000 euro.

http://autovit.ro/bmw-x5-C14815173.html

14500k ,singurul proprietar cumparata de noua ,istoric complet service ,pregatita pt iarna,moooamaaa daca aveam banii astia a mea era :twoup:.

Edited by kathalin
Link to comment
Share on other sites

Dragul meu, stai linistit, nu o sa vina la tine nimeni cu banii aia nici in mana, nici in punga, nici acum, nici vreodata !

 

Oricum, nu despre masina ta vorbeam. Nu stiu de ce simti nevoia, indiferent de topic si tema discutiei, sa atunci mai tot timpul vorba, ba de masina ta si pretul sub care nu ai vinde-o, ba de nu stiu ce experienta pe la nu stiu ce service !?

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Dragul meu, stai linistit, nu o sa vina la tine nimeni cu banii aia nici in mana, nici in punga, nici acum, nici vreodata !

 

Oricum, nu despre masina ta vorbeam. Nu stiu de ce simti nevoia, indiferent de topic si tema discutiei, sa atunci mai tot timpul vorba, ba de masina ta si pretul sub care nu ai vinde-o, ba de nu stiu ce experienta pe la nu stiu ce service !?

 

Simpaticule, asa-i, ai dreptate...toti o sa-si ia o masina cum ti-ai luat tu, adica o mare teapa :twoup: Ca de aia ai ajuns sa-ti pui la semnatura ce ti-ai pus :)

Eu n-am avut nicio intentie sa zic ceva de a mea...dar tu tot o dadeai ca nu se poate sa lase omu` 2000 E, etc. M

Multa bafta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Teapa nu a fost, doar cu ceva mai multi km decat pe bord. Masina a fost si este o masina buna iar noul proprietar e foarte multumit de ea si stie si cati km are masina !

 

Nu are nicio legatura ce ziceam eu despre reducerea de 2.000 euro cu ce ai spus tu despre vanzarea masinii tale !

 

Ma rog, tu oricum traiesti in lumea ta, nu are rost sa iti mai raspund pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

Teapa nu a fost, doar cu ceva mai multi km decat pe bord. Masina a fost si este o masina buna iar noul proprietar e foarte multumit de ea si stie si cati km are masina !

 

Nu are nicio legatura ce ziceam eu despre reducerea de 2.000 euro cu ce ai spus tu despre vanzarea masinii tale !

 

Ma rog, tu oricum traiesti in lumea ta, nu are rost sa iti mai raspund pe viitor.

Parca papa ulei...

Link to comment
Share on other sites

"Teapa nu a fost, doar cu ceva mai multi km decat pe bord. " :twoup: :) :twoup:

Hai ca asta-i buna :twoup:

 

Papa ulei cam 1 l la nu stiu cat si altele pe care probabil omu` nu le-a mai zis :twoup:

 

Ai dreptate, ramai acolo la tine la grupa mica si lasa-ma pe mine unde-s eu :twoup:

Ceau :twoup:

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-525-C16069984.html

12500 euro,e in prezent la un samsar,care o prezinta ca fiind in stare buna,cu gume noi de iarna,a fost pe leasing la o societate ca masina a patronului,ca defecte pe porbagaj i-au furat eleronu si s-a luat cu vopsea cu tot.

Voua va place?Bine nu are faruri cu lupa ,volanul e urat,dar in rest asa mi se pare draguta si daca ii dau 12000 poate o da.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.