Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

pai vad ca deja este inmatriculata pe Romania - GL , ce vama sa plateasca ?

Am crezut ca are ceva numere rosii , de aia ma gandeam , ciudat de ieftin oricum . Si exact cum zice colegul mai sus , 328i nu are 272 cp.

 

Din pacate asa am gasit si eu , 234cp si 270 Nm, totusi cred ca sunt facute special asa pentru ca nu e vechiul motor de pe e46, cu o admisie si o evacuare mai putin restrictiva se pot ajunge lejer cifrele de 272cp.

Nu stiu daca e asa usor , 328i are N52 , 330i de 272cp are N53 , mult imbunatatit.

Edited by bitz
Link to comment
Share on other sites

nu are pachet M ,nimic aproape din ceea ce descrie.

 

Nu are 272 cp deci e dubios.

 

rzv multi aleg sa tuneze o masina care nu spune nimic, ca sub capota sa se ascunda ceva deosbit.

 

De regula cu cat baza masinii este mai sus cu atat iti este mai usor sa o dezvolti, a plecat de la un R nu e chiar slaba la 272 cp 4x4 dsg, face 0-100 in 5.5s.

 

Tunata scoate 4 sau sub.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Ajutati-ma va rog cu o informatie - e foarte posibil sa plec maine in Germania sa cumpar o masina de la o persoana fizica. In acest caz cum procedez cu actele, unde se face contractul? Ce acte trebuie sa primesc de la el? La ce trebuie sa mai am grija in privinta actelor?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

din pacate 328i varianta US , cea de aici http://www.autovit.ro/bmw-328-C26616051.html , are doar 234cp , asadar nu e nici o afacere , 22 de mil impozit pentru 230cp , cand poti sa iei 325i - 218cp si 940 ron impozit

 

in alta ordine de idei , pareri despre E92ul asta http://www.autovit.ro/bmw-325-C26724446.html

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu 325 dupa 2007 are 3000 cmc , deci combinatie simai nasoala ca 328-ul.

@raul_bog inaintea samsarului o fi fost femela propretara .

gagica care a avut masina inaintea mea a reusit sa cojeasca jumatate din plasticele din masina in 50.000 km . 'n mama lor de unghii !pardon.gif

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu 325 dupa 2007 are 3000 cmc , deci combinatie simai nasoala ca 328-ul.

@raul_bog inaintea samsarului o fi fost femela propretara .

gagica care a avut masina inaintea mea a reusit sa cojeasca jumatate din plasticele din masina in 50.000 km . 'n mama lor de unghii !pardon.gif

 

328i are motor de 3Litri.

325i de 3 litri are consumul redus semnificativ fata de ala de 2500cmc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.