Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Samsar dupa numarul de telefon, si daca nu ma insel...pozele sunt facute la 154k de km(sau cel putin asa vad eu din poze) si nu 174 cat sunt declarati. Cel putin pozele cu interiorul. Oricum 20k de kilometrii se vede pe un interior bej...sau pur si simplu nu se "hotara" cati kilometrii sa aiba la vanzare. "Mici" inadvertente...care usually ma pun putin pe fuga. Masina arata bine in configuratia asta B)

 

Link to comment
Share on other sites

Ultima poza, cine isi plimba copilul cu M5? :D

 

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C26780442.html

 

Nu e aceeasi cutie SMG ca pe restul e60-urilor nu?

probabil ca nu este cazul aici, insa imi aduc aminte ca la un zbor spre Paris am avut placerea sa calatoresc cu samsari care mergeau sa cumpere masini de la licitatii din Franta, si printre ororile cu care m-au delectat in materie de "prostit fraierii"..dupa cum se exprimau in jena si cu voce tare fara nici un pic de respect fata de restul calatorilor, era unul care se lauda ca el cand are masina la vanzare pune tot timpul un scaun de copil si un ursulet de plus in masina, si se plange potentialilor cumparatori ori ca a adus masina pt familie insa au dificultati financiare ca au si credit la casa/sau ca nevestei nu ii place masina ca nu se simte bine si atunci e fortat sa o vanda ca sa aiba liniste in casa...si era foarte incantat ca asta ii confera o aura de incredere .....

Link to comment
Share on other sites

..si era foarte incantat ca asta ii confera o aura de incredere .....

 

Samsarul nu e prost , daca nu ar avea cui sa vanda castravetii astia nu ar avea nici scaune de copil .

 

In alta ordine de idei , a avut cineva de pe aici Mazda 6 ? Ma refer la modelul GTA de dupa 2008 . M-ar interesa un mic feedback, e vb de 2,5 benzinar

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

gata te-ai saturat de e46?

 

chiar nu e nimic impresionant la el , plus ca imi trebuie a doua masina si ma gandeam la asta , chiar e f greu sa alegi ceva de pe piata acum , in primul rand marca . Am citit cate ceva pe forum mazda dar ma interesa daca a avut cineva . Alfa nu-mi iau clar :))))))

Link to comment
Share on other sites

Ultima poza, cine isi plimba copilul cu M5? :D

 

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C26780442.html

 

Nu e aceeasi cutie SMG ca pe restul e60-urilor nu?

MCF alias Musculescu, a avut numai rachete de masini. Nu e samsar. Le ia pt el si dupa un timp le vinde. A avut vreo 3 M3-uri, 760i, urs cu motor de 645i si apoi de m5 e39, 335i coupe, 335d sedan si altele pe care nu mi le amintesc.

 

Toate coborate si cu jante foarte mari. Aranjate cu bun gust.

Link to comment
Share on other sites

Samsarul nu e prost , daca nu ar avea cui sa vanda castravetii astia nu ar avea nici scaune de copil .

 

In alta ordine de idei , a avut cineva de pe aici Mazda 6 ? Ma refer la modelul GTA de dupa 2008 . M-ar interesa un mic feedback, e vb de 2,5 benzinar

 

E ok mazda, ca aspect exterior mie imi place. Interiorul e cam slab calitativ, o gramada de plastice de slaba calitate. Ma tenta si pe mine inainte sa iau Audi, fix 2.5i cautam, dar nu erau decat vreo 2-3 la vanzare si toate peste 15-16.000E. Ca fiabilitate am inteles ca stau foarte bine. E genul de masina care fie iti place foarte mult, fie iti displace total :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

E ok mazda, ca aspect exterior mie imi place. Interiorul e cam slab calitativ, o gramada de plastice de slaba calitate. Ma tenta si pe mine inainte sa iau Audi, fix 2.5i cautam, dar nu erau decat vreo 2-3 la vanzare si toate peste 15-16.000E. Ca fiabilitate am inteles ca stau foarte bine. E genul de masina care fie iti place foarte mult, fie iti displace total :rolleyes:

 

de pe forumul lor inteleg asa , casete directie praf . Adica nu prea tin la drumurile astea se uzeaza rapid gen 50k (wtf) in rest vad ca lumea e multumita de ele , consum 14 la motorul ala ceea ce era de asteptat si e chiar suportabil . In fine , ma mai gandesc

Link to comment
Share on other sites

Dupa ceva cautari, saptamana asta s-au facut achizitiile de toamna-iarna :)

O sa le prezinte probabil prietenii mei, care se vor alatura in curand forumului, dar le prezint putin.

Primul si-a luat un X3, destul de frumusel: http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-x3-2-0l-d-dpf-sport-paket-navi-leder-xenon-ahk-hamburg/169965440.html?useCase=SearchSession&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=48&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPrice=13000&maxPrice=14001&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=150000&maxMileage=200000&minConstructionYear=2006&maxConstructionYear=2006&lang=ro&pageNumber=1

L-am adus ieri tocmai din Hamburg...Masina este si se comporta impecabil, si nu exagerez cu nimic, urme foarte mici de uzura pentru 163k km si 2006. O mica problema, trebuie schimbat un etrier spate, 9 mil la bmw... Se accepta.

Si 2, n-o mai vad pe Autovit, poate l-ati vazut intamplator, X5, 2007, din Arad, 102k km, ceva dotari, incluzand si trapa panoramica, care, azi, la cateva ore de la cumparare s-a defectat in pozitia ridicata in sus ( :( ) se mai intampla. La fel arata impecabil.

Link to comment
Share on other sites

Myx, ce parere ai de Lexus is250? Eu ma gandesc sa fac un schimb cu unul in cateva saptamani, dupa ce rezolv cateva probleme la Audi. Am vb cu proprietarul si a fost de acord. Am mers cu masina si mi se pare foarte ok, defapt e una din masinile pe care le vroiam acum 3 ani cand am luat Bmw-ul. Tractiune spate, consumul e pe la 13-14 in Bucuresti (testat de mine), iar la dotari cam face de ras orice alta masina (concurenta). Varianta de top vine cu bixenon, trapa, touchscreen+navi Ro, sistem audio 14difuzoare, scaune incalzite-ventilate, volan electric, perdeluta spate, scaune electrice, 6dvd changer samd. Dotari pe care Mazda doar le viseaza. Iar ca fiabilitate, peste tot unde am intrebat am primit numai pareri bune. Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

asta top arata bine http://www.autovit.ro/lexus-is250-C26642450.html , e ok masina , mazda imi pare ceva mai tinereasca in schimb lexus e clar cateva clase peste , e si normal . Sunt si ceva mai scumpe. DAca-ti doresti de ce nu .

PS . singura obiectie ar fi ca nu stiu de ce dar imi pare boring rau interiorul si moaca e cam naspa . Spatele e ok .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Dupa ceva cautari, saptamana asta s-au facut achizitiile de toamna-iarna :)

O sa le prezinte probabil prietenii mei, care se vor alatura in curand forumului, dar le prezint putin.

Primul si-a luat un X3, destul de frumusel: http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-x3-2-0l-d-dpf-sport-paket-navi-leder-xenon-ahk-hamburg/169965440.html?useCase=SearchSession&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=48&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPrice=13000&maxPrice=14001&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=150000&maxMileage=200000&minConstructionYear=2006&maxConstructionYear=2006&lang=ro&pageNumber=1

L-am adus ieri tocmai din Hamburg...Masina este si se comporta impecabil, si nu exagerez cu nimic, urme foarte mici de uzura pentru 163k km si 2006. O mica problema, trebuie schimbat un etrier spate, 9 mil la bmw... Se accepta.

Si 2, n-o mai vad pe Autovit, poate l-ati vazut intamplator, X5, 2007, din Arad, 102k km, ceva dotari, incluzand si trapa panoramica, care, azi, la cateva ore de la cumparare s-a defectat in pozitia ridicata in sus ( :( ) se mai intampla. La fel arata impecabil.

 

 

vreau sa te intreb cum e x3-ul pe curbe? e ca o barca asa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.