Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Au umblat cei din conducere cu ea, gandeste-te poate cei care fac testdrive sunt asa speriati ca urca la volanul unui 7 ca nici nu au curajul sa o calce :twoup: ,in comparatie cu un proprietar care stie cum sa o exploateze,era o gluma.
Link to comment
Share on other sites

43.000 chiar si am zis nu. Unde naiba e criza aia, ca pe sosele vad Cayenne nou, Rolls Royce Phantom, S-klass nou, F01, F10, E-klass

De Revelion toata Poaiana Brasov e rezervata, lumea buna pleaca la ski in Austria, Italia, Franta, Elvetia.

 

Criza a devenit un pretex, poate poate obtine o reducere de pret. :twoup:

 

Vezi ca este in Timisoara la Banat Car de vanzare un f01 740d cu 36000km tot pe la 63000eur ,dar mai dotata ca si cea din Bihor,are si ecrane pe spatarul scaunelor etc,si totusi e si alt motor 306 cai.Am facut un drivetest saptamina trecuta cu el, ce sa mai...in interior oricum e mai frumos ca 6-le.In schimb la exterior 6 le e in avantaj.

Daca e masina de test drive mai bine lasa.Oricum merci de pont :)

 

Pai la cine are Rolls normal ca nu e criza. Dar respectivii nici nu cumpara 6-ar, e un simplu BMW obosit creat in 2003, care nu se incadreaza la categoria la care te referi. Gandeste-te ca de banii de pe masina ta nu cumperi seria 5 noua.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Trafic, ca si completare la ce a zis WLF, aia pe care i-ai mentionat in postul tau, oricum nu sunt clienti de SH-uri, deci nu sunt potentiali clienti pt 6-le tau. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Trafic, ca si completare la ce a zis WLF, aia pe care i-ai mentionat in postul tau, oricum nu sunt clienti de SH-uri, deci nu sunt potentiali clienti pt 6-le tau.

 

hai ca mai ajunge cate un maserati , aston la cate un preot dintr-o parohie stoarsa si obosita :) Asa ca de ce nu si seria 6 :twoup:

Link to comment
Share on other sites

De masina asta ce parere aveti? http://autovit.ro/bmw-320-C15914944.html

Km foarte putini,optiuni multe,proprietarul e dispus sa mearga la test.

O fi teapa sau nu?

 

Nu cred ca e teapa, nu e nici prea ieftina, nici prea scumpa. E 2005, intr-adevar, dar are cam tot ce vrei pe ea, mai putin trapa. Insa are pachet M, volan sport, navi profesionala + tv, etc. Daca are si acei km, face cu adevarat toti banii.

 

dupa pret nu ar trebui sa fie teapa :twoup: ... dar km aia parca sunt putini pentru un diesel. daca e luata din tara de noua ai sanse mari sa fie reali, daca e adusa de afara , scad rau de tot sansele.

 

 

- "dar km aia parca sunt putini pentru un diesel. daca e luata din tara de noua ai sanse mari sa fie reali, daca e adusa de afara , scad rau de tot sansele." - exact...dar depinde si cand a cumparat-o :)

 

E LUATA DE AFARA - Tara de origine:Germania - dar daca a luat-o in 2006...2007...e posibil sa aiba acei km...desi mi-e greu sa cred...s-o fi luat-o in 2007 la 50 000 km...ce dracu...in 3 ani n-a facut decat 30 000 km in RO...

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Am vb cu omu la tel, am vrut sa vad masina dar nu era in Buc se intoarce vineri.

Din ce am discutat cu el e adusa in tara din 2008,are carte service cu reviziile pana cand a adus-o in tara (zice ca in tara nu i-a mai facut reviziile la bmw si prin urmare nu a mai trecut in carte), 3 chei...

Mie imi place mult masina si are pe ea cam tot ce ii trebuie, o sa ma vad cu el in weekend sa o vad live.

Ce dubiu am eu sunt km prea putini, care din pacate nu am cum sa-i verific :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am vb cu omu la tel, am vrut sa vad masina dar nu era in Buc se intoarce vineri.

Din ce am discutat cu el e adusa in tara din 2008,are carte service cu reviziile pana cand a adus-o in tara (zice ca in tara nu i-a mai facut reviziile la bmw si prin urmare nu a mai trecut in carte), 3 chei...

Mie imi place mult masina si are pe ea cam tot ce ii trebuie, o sa ma vad cu el in weekend sa o vad live.

Ce dubiu am eu sunt km prea putini, care din pacate nu am cum sa-i verific :twoup:

 

Vrajeala, e in Buc, dar azi sta si maine mai aranjeaza la ea :))

Sau chiar nu e in Buc :)

Daca e adusa in tara in 2008, din Germania, aia sigur n-are 78 000 km. Gandeste-te ca eu mi-am luat actuala masina, care-i din aug 2006, in aug 2009 ...si-am luat-o cu 107 000 km si-am gasit-o super bine. Macar 100 000 avea si aia cand a luat-o, cel putin.

Ideea e ca nu conteaza ca are mai multi km, doar sa nu aiba peste 200 000 :twoup:

Si sa o iei in cunostinta de cauza, ma refer la km.

 

Cum sa n-ai cum sa verifici km, ori te duci cu el cu masina si cu seria la BMW si verifici, ori ii iei seria si te duci sau te duc la BMW si verificam :twoup:

 

Numai sa aiba istoric la BMW, ca eu avand drum pe la ei...am verificat-o pe a mea, actuala...si-mi zice ala ca "n-are istoric la BMW" ...daca nu luam eu cu mana mea masina si nu eram convins ca de unde am luat-o sigur e ok, cred ca lesinam langa ala :twoup: :twoup:

 

Dar majoritatea au istoric pe BMW, cum a avut si fosta mea masina, i-am verificat km si erau reali...luata de la acelasi tip care m-a ajutat sa iau si actuala :twoup:

Link to comment
Share on other sites

La asta m-am gandit si eu ca in Germania a facut macar 30.000km/an, deci cum zice si hornetb a plecat de acolo cu cel putin 100.000 km. Probabil omu si pe asta sa bazeaza ca nu are istoric la bmw si nu am cum sa-i verific km. :twoup:

Km se pot verifica cu oricare din chei ?

Jantele stie cineva sunt OEM sau replici?

Merci

Link to comment
Share on other sites

nu cred sa fie replici la modelul ala (pana la urma nu e un model extraordinar)... eu zic sa cauti masini cu proprietar unic, luate din tara.

 

Nu-s replici, are dreptate omu`, nu-s exceptionale, sigur sunt ale ei, originale :)

Eu zic sa cauti si intr-o parte si-n alta :)

Spre exemplu, un prieten a vandut un Mercedes E220 (220 parca) anul trecut, ca sa-si ia ML...masina era din 2006 dar avea vreo 20 000 km reali si pe bune, masina noua :twoup:

I-a vandut-o unei colege, judecatoare, care...iubitul ei avand si el un X3...deci oamenii avand doua masini, a vandut-o mai departe.

Masina era super ok :twoup:

 

La asta m-am gandit si eu ca in Germania a facut macar 30.000km/an, deci cum zice si hornetb a plecat de acolo cu cel putin 100.000 km. Probabil omu si pe asta sa bazeaza ca nu are istoric la bmw si nu am cum sa-i verific km. :twoup:

Km se pot verifica cu oricare din chei ?

Jantele stie cineva sunt OEM sau replici?

Merci

 

30 000 km/an e un caz foarte fericit, crede-ma :twoup:

Nu cred ca se bazeaza ca n-are istoric pe BMW, majoritatea au... El se bazeaza ca n-o sa-i verifici...desi la pretul ala al masinii...si 2005...

KM se pot verifica fie cu seria masinii...fie cu cheia.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca se pot da inapoi si din cheie si din bord...deci cam degeaba verific daca omu a umblat in ambele locuri.

Evident ca primul lucru este sa-i verific km :twoup:

 

Nu stiu 100 % sigur, dar degeaba ii da inapoi din cheie si din bord...daca verifici dupa serie...ii arata pe calculator cand a fost ultima oara in service in Germania, si-ti spune "la data de 11 februarie 2010 masina avea xxx xxx km :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca se pot da inapoi si din cheie si din bord...deci cam degeaba verific daca omu a umblat in ambele locuri.

Evident ca primul lucru este sa-i verific km :twoup:

 

pt km aia e pretul ridicat , daca alegi sa-l crezi , indiferent ce-ti iese la teste vei plati si un pret mai mare. cel mai bine ii ceri ViN si verifici tu inainte sa te vezi cu el

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca se pot da inapoi si din cheie si din bord...deci cam degeaba verific daca omu a umblat in ambele locuri.

Evident ca primul lucru este sa-i verific km :twoup:

 

pt km aia e pretul ridicat , daca alegi sa-l crezi , indiferent ce-ti iese la teste vei plati si un pret mai mare. cel mai bine ii ceri ViN si verifici tu inainte sa te vezi cu el

 

Vrei sa spui ca cere "asa mult" pe masina pentru ca are km putini, nu ?

"indiferent ce-ti iese la teste vei plati si un pret mai mare." - CUM ADICA ?

"cel mai bine ii ceri ViN si verifici tu inainte sa te vezi cu el" - ASTA N-AR STRICA, DAR SI SA TE DUCI SA FACI VERIFICARI DACA MASINA NU E OK IN REST...MAI BINE O VEZI PRIMA DATA...SI DUPA AIA VEZI DACA SI/SAU CE MAI VERIFICI :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am impresia ca m-pack e pus de el fiindca nu am mai vazut nici una cu pachet m si jante modelul asta.

Acum am alta suspiciune sa nu fi fost lovita si reparata si a preferat sa-i puna bare de m in locul celor normale. :twoup:

 

 

m-pack apare in optiunile de fabrica dupa vin asa ca te lamuresti daca e original sau nu. Vine si cu supensia M la pachet .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.