Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu cred ca in o luna obisnuita fac maxim 400 km si astia putini exagerati,pentru ca lucrez aproape si merg pe jos la serviciu,in weekend ce mai merg la socri 100 km dus intors(si nu in fiecare weekend) si sa zic ca mai am treaba in oras si e vremea urata ,sau am cumparaturi de facut si e nevoie de masina.altfel daca e frumos afara merg cu motoru unde am treaba.
Link to comment
Share on other sites

eu de cand am luat masina ( 3 ani ) am parcurs ~ 100.000 km , mai am vreo ~7000 sa ajung la 100k. Ideea e ca daca te uiti MAJORITATEA masinilor din 2004 2005 au pe bord 100k+ ceea ce e SF. Mai sunt si cazuri exceptionale dar sunt rare :twoup:

Eu in 3 ani am facut cu e46-le coupe 20000 de km...adica in jur de 7000 pe an....nu-i o regula ca toate masinile sa faca cel putin 30-50000 pe an!!!

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

Mi se vinde fosta masina. Bulangiul mi-a promis ca o radiaza si imi trimite numerele:

 

http://www.autovit.ro/index.php?sect=show&id=C16474837

eu nici acum nu am mai recuperat placutele cu b 55 tlc.de la olt pleaca la bihor,apoi la suceava si tot asa.ia-ti gandul de la ele

 

Referitor la chestia asta cu numerele...chiar nu va inteleg :twoup:

Eu cand am vandut fosta masina (dauna totala :) ) m-am dus cu baiatul la inmatriculari si i-am luat alte numere iar pe ale mele mi le-am pastrat (atat fizic, placutele, cat si "virtual", platind 30 ron, cat costa rezervarea pe 1 an) ...si cu asta basta, te costa 1 - 1,5 mil si scapi de tot stresu` :)

Link to comment
Share on other sites

Pai si pentru ce sa mai platesc iar placutele cand inmatriculez alta masina? 85 lei preferentiale de fiecare data? Si in plus de asta, pentru ce sa umble el cu masina mea si sa ma trezesc cu amenzi sau cine stie ce ca sa imi fac de lucru sa umblu sa ma justific ca nu mai e masina mea. Eu i-am trimis fiscalul prin curier, asteptam si eu placutele la fel.
Link to comment
Share on other sites

au fost schimbate farurile , daca te uiti la bord are si buton de reglaj inaltime

sunt originale cu lupa si autoleveling, insa fara xenon si de aceea si fara spalator. La E46 FL s-au pus si cu lupa fara xenon mai ales pe coupe-uri, mai toate dupa 2003 cand s-a facut facelit-ul la ele au astfel de faruri. Iar la cel de care se discuta e aceeasi situatie, daca te uiti atent nu are buton de reglaj al farurilor.

 

L.E. my bad, credeam ca este vorba de E46 coupe, acum am vazut ca e vorba de acel E90. La acela ai dreptate.

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.