Jump to content

lupe pe faza lunga la e36


danbmw

Recommended Posts

DacĂŁ acum nu lumineazĂŁ bine, nu vor lumina nici dupĂŁ.

 

Lupa este folositĂŁ pentru a focaliza lumina, nu pentru a o intensifica.

 

Poate ai farurile mĂŁtuite.

farurile lumineaza bine ca sunt noi,dar vreau sa pun xenon si pe lunga si ma gandeam ca ar bate mai bine cu lupa.

Link to comment
Share on other sites

chiar sunt curios cum bat lupele caci si eu sunt interesat sa-mi pun xenon(probabil bixenon sa il am si pentru faza lunga) dar am inteles ca sunt recomandate doar pe lupe pentru ca oglinda normala imprastie aiurea lumina de xenon. sper sa nu gresesc ca le-am gasit si eu pe alte forumuri si nu am lupe dar vreau sa "ciordesc"( :twoup: sa le cumpar) o pereche
Link to comment
Share on other sites

farurile lumineaza bine ca sunt noi,dar vreau sa pun xenon si pe lunga si ma gandeam ca ar bate mai bine cu lupa.

 

Poate sunt farurile de E36 mai proaste, la E34 era problemĂŁ de vizibilitate.

 

DacĂŁ vrei sĂŁ pui xenon, e idee bunĂŁ sĂŁ pui Âşi lupe.

Link to comment
Share on other sites

vreau sa pun lupe de pe faza scurta pe faza lunga la un e36 si nu stiu daca lumineaza bine noaptea sau nu.

daca are cineva sau stie cineva ceva rog scrieti. :) :twoup:

eu am montat lupe (luate de pe alte faruri) la urs. În schimb, la lupele montate pe fazã lungã am scos din interiorul lor tãbliÞa aceea care proiecta lumina În formã de "V", iar acum lumina este proiectatã pe Întreaga circumferinÞã a lupei. adicã, se produce acelaºi efect ca ºi faza lungã la bmw-urile cu instalaÞie originalã bixenon (mã refer la faptul cã În acele cazuri, la fazã lungã, se Închide un obturator electromagnetic din lupã ºi astfel permite luminii de la becul xenon sã fie proiectatã În formã de cerc, nu de "V").

per total, eu cred cã lumina proiectatã prin lupã la fazã lungã, este mai bunã decât cea proiectatã de farul original, cu oglindã simplã.

gândeºte-te cã la ultimele modele de maºini (cele cu bixenon), nici nu mai au oglinzi simple la faza lungã. iluminarea pãrÞii carosabile fãcându-se doar pe baza a douã lupe. baftã.

Link to comment
Share on other sites

stiu ca nu exista faruri cu 2 lupe de e36 .eu iau de la alte 2 faruri oem lupele si sa le pun pe lunga la mine.daca tot am posibilitatea sa iau faruri MOCA vreau sa fac acest lucru.

Multumesc de sfaturi! :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.