Jump to content

E30 vs. E90


Romulus

Recommended Posts

Lasand la o parte designul, la care VA ROG SA NU FACETI REFERIRE, pentru ca gusturile sunt relative, incerc sa realizez care e o masina mai buna.

 

Am sa raspund eu sa fie clara pozitia mea.

 

AMANDOUA AU FOST LA VREMEA LOR, cele mai bune, dar... Tehnologia a evoluat si probabil puse in fata disputa intre ele, nu are rostul. Un E30 e un E30 si va fi intotdeauna o masina clasica, care va trai multi ani de aici inainte. Dar E90-ul reprezinta viitorul.

 

Astept pareri.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wtf?! strugurii sunt acrii nu`ti pare o linie elocventa?sincer nu`ti inteleg curiozitatea(morbida).divergentele vor avea acelasi rationament la baza.

 

 

L.E.:daca mai era necesar......E90,chiar daca`i urasc design-u`

Edited by Fake
Link to comment
Share on other sites

wtf?! strugurii sunt acrii nu`ti pare o linie elocventa?sincer nu`ti inteleg curiozitatea(morbida).divergentele vor avea acelasi rationament la baza.

[...]

118240[/snapback]

 

Sincer imi doresc din tot sufletul sa NU fie doar struguri acri. Imi doresc ca sa existe si alte motive, chiar daca ele nu au priza la mine. Incerc sa inteleg. Imi doresc ca nu faptul ca suntem o tara saraca sa dicteze opinia.

Link to comment
Share on other sites

Zic si eu asa: nu cred ca e binevenita comparatia intre un model de ultima generatie si unul de acum 20 si ceva de ani, indiscutabil cel nou e mai bun, cel putin in cazul masinilor bmw.

Cred ca ar trebui sa avem in vedere cand vorbim despre un anumit model de bmw care a produs cel mai mare impact la momentul aparitiei sale, daca a spulberat concurenta si cum a facut-o etc. ... criterii de genul asta.

In aceesi idee, nu cred ca are rost sa il comparam pe Pelle cu Ronaldo sau stiu eu care, vorbim care a fost mai bun la momentul cand juca fotbal si era in forma de varf si, cred ca nu ma insel, nimeni nu l-a detronat pe batranul Pelle.

Pt. mine e clar, la momentul actual E60 si E90 sunt mai bune decat E34 si E30 daca privim cel putin din punctul de vedere al sigurantei. Cu toate astea, am votat E34 pt. ca am avut in vedere criteriile enuntate mai sus, adica am incercat sa vad masina in perioada in care s-a fabricat. Din fericire, inca mai vedem o gramada de E34 pe strzi, in stare f. buna, lucru care spune suficient despre fiabilitatea masinii. deocamadata nu prea putem vorbi cat o sa reziste pe strazi noile bmw-uri, avand in vedere ca se merge pe constructia de masini care sa fie schimbate in cativa ani cu altele noi, asta e societatea noastra de consum, nu prea avem ce face.

Link to comment
Share on other sites

Guest brandex
Niciodata masinile din ziua de azi nu o sa fie cum au fost cele vechi, rezistente si bune, chiar daca e BMW, s-a cam dus traditia si cu BMWul. E30 si Cobra de la Mercedes au fost adevaratele masini.
Link to comment
Share on other sites

Niciodata masinile din ziua de azi nu o sa fie cum au fost cele vechi, rezistente si bune, chiar daca e BMW, s-a cam dus traditia si cu BMWul. E30 si Cobra de la Mercedes au fost adevaratele masini.

118294[/snapback]

 

Rezistente si bune. :) .

 

Si o caruta este rezistenta,nu se strica nimic la ea.

Nu inteleg de ce E30-ul este mai rezistent decat un E46(E36).Cum de s-a ajuns la concluzia asta? :) Ce rezista mai mult la un E30?Concret!Ca sunt mai multe pe strazi,asta nu este un indiciu ca ar fi mai rezistente.Sunt multe in Romania deoarece sunt mai accesibile la pret.

 

PS

 

Nu inteleg ce atatea ocolisuri si invarteli :)

Cine pe lumea asta ar prefera un cazan de masina,o vechitura,daca si-ar permite o masina noua ,de ultima generatie?Adica imi permit M5-E60, dar nu,E30-ul este masina visurilor mele. :blink:

Fiecare are masina pe care si-o permite,asta nu inseamna ca este cea mai tare masina.

Eu zic ca sunt fan BMW(nu fanatic),dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu ipocrit.

E30-ul pentru mine este un cazan de masina,este istorie.

Link to comment
Share on other sites

Sintetizand, BMW a stiut sa faca masini adevarate, dar a uitat intre timp... :blink:

 

Traim intr-o lume nebuna...

118387[/snapback]

 

BMW face masini adevarate si acum dar oamenii sau schimbat mereu si se vor schimba mereu si e absolut normal ca un producator sa se adapteze schimbarilor... Eu unul nu as lua un e30 nici daca ar avea toata tehnologia si motoarele de acum sub caroserie... Designul era potrivit pentru epoca sa dar noi apreciem altceva...

Initial nu ma atragea deloc e90, culmea e ca acum fac calcule sa-mi iau unul :) chiar imi place masina...

 

PS- macho cu sapca pe spate e un concept pe care nu-l inteleg... :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare baietzii, intervin si eu un pic in acest topic, poate ca nu sunt cel mai "recomandat" om sa vb p acest topic dar imi spun shi eu parerea, k doar fiecare om intr-o anumita masura are dreptul la un cuvant. La ce s-a ajuns aici de la simpla parere nu cred k este bine, nu is in masura sa va judec si nici sa va critic dar nu mai fiti asa rai, am ajuns la concluzia ca o parere este aproape de un vis, ideea este k cei care au postat pt E30 sunt cei care momentan la asta viseaza, ma numar shi eu printre cei care viseaza la asha ceva de cativa ani, este adevarat ca atunci cand am avut bani sa imi cumpar masina am facut alta alegere (E36) pt simplu fapt k este mai noua decat 'ursu' shi are mai multa siguranta, dar in continuare tot visez la un E30 (pt k pisica mi-a fost furata shi zace la politie de 2 luni), dar ce a postat bogdyy a facut referire la ce poate face inca un E30 fara sa faca referire la celelalte modele k ar fii mai prejos, la faza cu ''bagaboantele" a fost doar o figura de stil (iar voi sariti la gatu lui), ideea este k fiecare BMW are potentialul lui, pt pers mai fara bani sau care doresc o masina nu f scumpa shi nu f "impopotonata" cu tehnologie E30 eset f tare, am un preten care are E30 de 6 ani desi a avut sanse sa o vanda shi sa isi ia ceva mai bun se tot "chinuie" cu ursu lui pt simplu fapt k nu a putut sa o lasa desi isi doarea sa ia ceva mai bun, acum fiecvare om cu gstul lui, p la noi prin buc sunt multe pers carora le plac E30 desi sunt vechi sau alte masini mai adevarate dpdv al tehnologiei sau design-ului, dar raman shi cu ele shi le comduc. Acum fiecare ce doershte fara sa ne certam p aici. Bafta too alllllllll :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.