Jump to content

Km Reali la E46 320 i


andreiwtw

Recommended Posts

si mie mi se pare normal! Prop kre a avut mashina mea inainte a luat-o la 98.000 in 2000 si in 2006 (feb) knd am luat-o eu avea 142.000! Acum are 149.000!

Unii merg mai mult altii mai putin! Eu merg ku ea la munk si akasa (7KM pe zi dus-intors) si am calculat k daca mai merg si la mare de 2 ori pe an si la munte ajung p la 10.000 pa an! Deci e OK!

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa-mi spuneti si mie cum pot afla km reali la un 320 i din 11/1998.Pe bord arata dubios de putin pt. starea in care se afla masina respectiv 92.000 .

118472[/snapback]

 

Singurul lucru ce poti afla este daca este cosmetizat kilometrajul...dar NU poti afla cati km au fost dati inapoi.... DACA pe bord este afisat 092000 este MODIFICAT !!!!!!! normal tebuie sa apara 92000, fara acel "0" inainte...

Este o varianta...daca te ajuta!? BAFTA

Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru ce poti afla este daca este cosmetizat kilometrajul...dar NU poti afla cati km au fost dati inapoi.... DACA pe bord este afisat 092000 este MODIFICAT !!!!!!! normal tebuie sa apara 92000, fara acel "0" inainte...

Este o varianta...daca te ajuta!? BAFTA

118620[/snapback]

 

Vorbesti serios?E tocmai pe dos. :blink:

 

Toate BMW-urile au 0 inainte.

 

Uite la poza,ce zici,e dat inapoi? :)

post-66-1156715279_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu se poate afla cati km reali are masina pentru ca si eu inainte de a cumpara masina am fost la un service si am testat-o si acolo mai aveau baietii si un soft prin care afla cati km indica senzorul din cheie, fiecare cheie are in cap un senzor car atunci cand il bagi in contact iti inregistreaza km pe care i-ai parcurs, si a fost ok pt ca ce indica senzorul din cheie indica si pe bord, asa ca se poate afla km!!!!! Bafta :blink:
Link to comment
Share on other sites

Apropo se poate madifica shi info d p cheie, pt k deja se fac shi copii d p chei cu cip, tre doar programul prin care se face trans d date, in ziua de azi se "comdina" totul, incearca sa vezi la bavaria daca it poate scoate la masina o foaie de revizii, doar asha iti poti da seama, vezi intevalul de ani pt revizii shi la cati Km au fost facute reviziile, in rest nu mai shtiu nici o idee.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.