Jump to content

Problema stopuri masalier,320i e36,din nou....


Recommended Posts

bogdyy, dar de ce naiba te mai chinui sa-i faci ceva la masina , scuze cazanu ala , de ce naiba nu o vinzi? vinde-o baiete, nu o mai tine , daca nici asa cu GRATIS nu vrei sa primesti ajutor......ce naiba sa iti facem noi? sa te auzim cum te lamentezi? ce rost are? VINDE-O!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu stiu ca exista,de ce as prefera asa ceva?pt. ca nu mai este asa mult de munca sa schimbi o suspensie cap coada,riscul cand schimbi suspensia de la cap coada de a nu se potrivi ceva ar fi mai mic,de acea vroiam doar arcurile pe fata,pt ca era mai usor si mai sigur,adica o schimbare in ceva...un pic mai bine.

 

 

Tu esti batut in cap omule !!!!!! Suspensia se schimba foarte repede si destul de usor . Daca desfaci de pe o masina cu 6 pistoane se potriveste sigur .

 

 

Deja ai promit 3 oferte sa schimbi suspensia si ai refuzat ! Ce mai vrei acum ?(arcuri sport inalte nu exista deci pica motivul) .

 

Incep sa cred ca tu nu ai nici o masina si te cam plictisesti sau ai scapat de la spitalul de nebuni (sau ti-au dat drumu doctorii ca esti caz pierdut).

 

 

 

El ştie de arcuri ĂŽnainte pentru că aşa puneau unii pe Dacia 1310.

Luau arcuri de papuc şi le puneau pe berlină ca să o facă de piaţă. :twoup:

 

Unchiu meu punea T-ul de la telescopul fata de la papuc , era mai inalt putin ! Pe spate se puneu arcuri de fata ...... Sa vezi atunci confort !!!

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Bogdi, serios, nu evaluezi "rablamentul" tau la 2000E? Pret la care iei linistit o solenza.

 

Pune un anunt la mica publicitate vand e36 320i sau schimb cu Dacia solenza/logan/nova etc

 

Sigur te scapa cineva de RABLAMENT ( foarte tare expresia).

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost sincer,ce nu se intelege romaneste,nu am curaj sa ma duc pana la Brasov de unde era baiatul cu suspensia,este un drum greu si nu ma bazez pe o asemenea masina,mai sincer de atat nu se paote,nu vreau sa raman cu ea printr-o zona pustie,ce e asa greu de priceput?Cu tobele o sa vb cu Dan sa vedem,au fost oferte,iar cineva mai sus ma face cocalar,de unde sti tu mai baiatule ca sunt asa?ma sti tu pe mine ca umblu cu masini facute ''sorcova''?sti tu ca umblu cu lanturi de aur la gat?mai baitule tu faci nsite afirmatii total eronate si mai slabeste-am cu facutul marcii de ras,uitate prin comune ca vezi cazane cu stema bmw si la cei care nu au un gard la curte,cica as da si el importanta,vezi domne faci firma de ras,vrei sa-ti fac o poza la un e36 sedan la un om in curte care a devenit adapost pt cainii lui?spune-i si lui ca a facut marca de ras,imi spui mie de toate cazanele de masini,numai ineptii, mai este unu cauta poze pe net cu fel de fel de indivizi,le pune pe aici si zice ca eu sunt,bai dar mult va mai duce mintea pe unii,poate sunt neputincios cu masinile astea,nu prea imi place sa stau pe la mecanici,sa bata la fiare vechi,nu imi place mecanica,de aceia imi este necaz ca nu am avut norocul sa iau o masina de la un om calumea nu de la toti nenorocitii care au in cap ''turbo'' si''sunet motor'',samsari din astia,daca luam una calumea poate nu ami era nevoie de atatea si atatea schimbari,cateodata refulez si nu pot in alta parte decat aici,pt ca sunt unii care ma inteleg,altul care nu are legatura cu asa ceva imi spunea''tampit esti,cine te-a pus sa iei o masina din asta?''
Link to comment
Share on other sites

pai tu nu ai cumparat o masina de cocalar?tocmai tu spui asta.samsari le ""tunaresac" pentru oameni idioti.pentru fiecare masina "rablament" exista un prost care sa o cumpere.fara a face vreo referire directa la tine.

din descrierea ta eu inteleg ca masina de cocalar este o masina exact ca a ta.

Link to comment
Share on other sites

Ronin,gandeste-te si tu un pic,asa la cald sau la rece....,cine ar fi tampit la cap sa dea o Solenza Sacala care este fiabila,are aer,consuma si putin,sa dea o masina care poti face multe cu ea pe una care nu ai ce face?fa asa o vizualizare in minte,un cetatean serios care vrea sa dea Solenza poate ca vrea ceva mai nou sa zicem,cum poate cetateanul acela sa accepte un schimb cu o asa masina.........
Link to comment
Share on other sites

A scris postu de mai sus in mai mult de 30 minute ... limba romana chiar e o problema pentru el !!!

 

Cocalar e putin spus ...!!!!!!! Puteai sa oferi banii de combustibil si poate venea el la tine sa schimbati suspensia .

Bogdyy : vrei arcurile mele care le-am dat jos de pe masina mea ? Poate se potrivesc daca nu le adaptezi tu . Le dau gratis si platesc eu curierul pana la tine .

 

poti sa te uti in poze sa vezi ce inalta era masina mea inainte !

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Bogdi, nu neaparat.

Il stiu pe unu care a dat o solenza cu 2000E si a luat un C klasse din 94 cu 3000E.

Deci gasesti oameni dispusi la un astfel de schimb, bine nu oameni serios, la costum...

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Ronin,gandeste-te si tu un pic,asa la cald sau la rece....,cine ar fi tampit la cap sa dea o Solenza Sacala care este fiabila,are aer,consuma si putin,sa dea o masina care poti face multe cu ea pe una care nu ai ce face?fa asa o vizualizare in minte,un cetatean serios care vrea sa dea Solenza poate ca vrea ceva mai nou sa zicem,cum poate cetateanul acela sa accepte un schimb cu o asa masina.........

 

Sunt multi "raceri" cocalari tampiti care ar face un astfel de schimb .

 

Lumea e plina de prosti !!

 

Incercarea moarte n-are , pune anuntul si vezi ce se intampla . Nu te costa nimic sa pui anuntul .

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna cocalar?in viziunea fiecaruia exista mai multe definitii,da?bun cocalar inseamna tip care merge cu muzica la maxim,muzica lautareasca,lanturi groase de aur la gat,si masina plina de abtipilduri si tot felul de accesorii luate din targ,se imbraca pestrit,neasortati,cu haine luate din targuri,bun e treaba lor,masina mea este de tip din acela tanar,gras,de ''culoare'',care se ocupa cu telefoane,ras in cap,iar genu astia de tipi neavand posibilitatea sa-si ia o masina sport scumpa ca sa iasa in evidenta''ca cu altceva nu are cu ce'',ei atunci pocesc asfel de cazane vechi cu gandul cica sa le apropie de masinile alea care le au ei in cap,in capul lor nici pe departe nu se gandesc daca e practica masina ,sau ca sunt gropi si nu au pe unde sa mearga,la ei conteaza sa paraie,sa aibe muzica si sa arate ''smechera'',Sax daca gandesti un pic tu ai seria 5,mult mai grea,arcurile sunt ca sa sustina greutatea masinii tale,iar sa le adaptez in ce sens?sa tai din ele?...nu prea ma incanta ideia...ta ''generoasa''......
Link to comment
Share on other sites

SAX, ai mai pus tu anunturi pt bogdi, nu ii faci un serviciu si acum?

 

Anunturi am mai pus pentru o cunostinta , pentru domnul bogdyy nu cred ..

 

Bineinteles ca il ajut . Dar am nevoie de un numar de telefon si poze cu conserva . NU GLUMESC

 

Ce inseamna cocalar?in viziunea fiecaruia exista mai multe definitii,da?bun cocalar inseamna tip care merge cu muzica la maxim,muzica lautareasca,lanturi groase de aur la gat,si masina plina de abtipilduri si tot felul de accesorii luate din targ,se imbraca pestrit,neasortati,cu haine luate din targuri,bun e treaba lor,masina mea este de tip din acela tanar,gras,de ''culoare'',care se ocupa cu telefoane,ras in cap,iar genu astia de tipi neavand posibilitatea sa-si ia o masina sport scumpa ca sa iasa in evidenta''ca cu altceva nu are cu ce'',ei atunci pocesc asfel de cazane vechi cu gandul cica sa le apropie de masinile alea care le au ei in cap,in capul lor nici pe departe nu se gandesc daca e practica masina ,sau ca sunt gropi si nu au pe unde sa mearga,la ei conteaza sa paraie,sa aibe muzica si sa arate ''smechera'',Sax daca gandesti un pic tu ai seria 5,mult mai grea,arcurile sunt ca sa sustina greutatea masinii tale,iar sa le adaptez in ce sens?sa tai din ele?...nu prea ma incanta ideia...ta ''generoasa''......

 

 

Vrei sa pun iar poza cu tine in E30 ul negru ? Sau prietenii tai mondialii din Pitesti ?? te uiti la pozele alea si intelegi repede ce insemna un cocalar !

 

Eu am vrut sa te ajut ! Mai bine cu arcuri de E39 , va sta masina mai sus ! exact cum vrei tu .

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

 

Saracul de tine, nu mai poti de atata munca, abia ai si tu cate o portita si mai reusesti sa scrii ceva pe forum. Te si compatimesc. Singurul lucru pe care il faci pe forumul asta, e sa-l vanezi pe bogdyy si cum posteaza ceva nou, hop si tu cu cliseele tale.

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna cocalar?in viziunea fiecaruia exista mai multe definitii,da?bun cocalar inseamna tip care merge cu muzica la maxim,muzica lautareasca,lanturi groase de aur la gat,si masina plina de abtipilduri si tot felul de accesorii luate din targ,se imbraca pestrit,neasortati,cu haine luate din targuri,bun e treaba lor,masina mea este de tip din acela tanar,gras,de ''culoare'',care se ocupa cu telefoane,ras in cap,iar genu astia de tipi neavand posibilitatea sa-si ia o masina sport scumpa ca sa iasa in evidenta''ca cu altceva nu are cu ce'',ei atunci pocesc asfel de cazane vechi cu gandul cica sa le apropie de masinile alea care le au ei in cap,in capul lor nici pe departe nu se gandesc daca e practica masina ,sau ca sunt gropi si nu au pe unde sa mearga,la ei conteaza sa paraie,sa aibe muzica si sa arate ''smechera'',Sax daca gandesti un pic tu ai seria 5,mult mai grea,arcurile sunt ca sa sustina greutatea masinii tale,iar sa le adaptez in ce sens?sa tai din ele?...nu prea ma incanta ideia...ta ''generoasa''......

a inceput sa se citeze singur bogdyy :twoup:)

in plus chiar a luat in serios propunerea ta de a-i da arcurile :))

 

Vrei sa pun iar poza cu tine in E30 ul negru ? Sau prietenii tai mondialii din Pitesti ?? te uiti la pozele alea si intelegi repede ce insemna un cocalar !

 

Eu am vrut sa te ajut ! Mai bine cu arcuri de E39 , va sta masina mai sus ! exact cum vrei tu .

pune poza.

Link to comment
Share on other sites

 

Saracul de tine, nu mai poti de atata munca, abia ai si tu cate o portita si mai reusesti sa scrii ceva pe forum. Te si compatimesc. Singurul lucru pe care il faci pe forumul asta, e sa-l vanezi pe bogdyy si cum posteaza ceva nou, hop si tu cu cliseele tale.

 

 

Vezi ca ai PM domnul supraveghetor !! Daca mai ai alte nelamuriri sa ma anunti te rog .

 

 

 

Alex : cauta pe topicul TATA URS sunt cateva linkuri la un site gen HI5 cu poze .

 

 

edit : http://a.imageshack.us/img294/3963/i146625071844152.jpg

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Adrei ce sa fac eu cu un asemenea om,este ca un fan disperat,vre sa-i dau postere,autograf:),vrea sa fie purtatorul meu de cuvant,tot se tine asa ca un scai.....,cauta poze cu mine,pune poze cu diversi indivizi din 1900 toamna....,eu nu stiu cum gandeste acest om...
Link to comment
Share on other sites

Adrei ce sa fac eu cu un asemenea om,este ca un fan disperat,vre sa-i dau postere,autograf:),vrea sa fie purtatorul meu de cuvant,tot se tine asa ca un scai.....,cauta poze cu mine,pune poze cu diversi indivizi din 1900 toamna....,eu nu stiu cum gandeste acest om...

 

Bogdane, frumos urs, fara vrajeala. Este cel pe care l-ai avut tu, sau apartinea mogulului T. U.

Vad si un eleron pe capota portbagaj..sau aripa deportanta...oricum era misto..Se simtea o aderenta suplimentara sau era numai asa de frumusete...

Tu l-ai pus?

Link to comment
Share on other sites

Soare_mrs,am fost la serviceurile alea spre targul saptamanal,alea in panta,era ora 7,alea mai erau deschise,cel mai mult imi place la Quatro,imi place ca nu ating cu ea acolo,cu e30 am ramas suspendat si la Quatro dar acum a pus asfalt mai mult si nu mai este asa.

 

ai fost la service la Quattro? ti-au rezolvat ceva acolo?

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaa, nu Âştiam! :twoup:

 

De Bogdyy Âştiam cĂŁ a fost stripper, se pare cĂŁ e Âşi gigolo.

Probabil cã asta l-a fãcut sã devinã atât de rafinat, sã aibã o viziune atât de pragmaticã asupra vieÞii. :)

Link to comment
Share on other sites

Paul am o rugaminte,ia niste masuri,de la posesori de masini,de la probleme tehnice,unii useri au inceput sa faca pe detectivii Colombo ca sa ce?cauta poze din arhiva pe net,dau copy-paste aici pe topicul meu,pai acest topic al meu a devenit hi5?e ceva deplasat....
Link to comment
Share on other sites

Soare_mrs,este serviceul de la rondul Razboieni,cel cu 3 intrari,imi place acel service ca nu ma chinui cu masina si nu ating cu ea,o sa incerc si pe Calea Drasgasani este un service si acolo,vin multi cu din astea second acolo,din cate am observat asa in mare nu as avea nici acolo obstacole sa ating cu masina,eu trebuie sa ma orientez bine de fiecare data cand ma duc sa nu am probleme de genul asta.

 

Dan_s,nu mai este cazul sa mai vb de e30 cum era si cum mi sa parut,masina nu ma incantat si cu asta am spus tot,dar este la trecut,vremurile sunt apuse,salut.

Link to comment
Share on other sites

Soare_mrs,este serviceul de la rondul Razboieni,cel cu 3 intrari,imi place acel service ca nu ma chinui cu masina si nu ating cu ea,o sa incerc si pe Calea Drasgasani este un service si acolo,vin multi cu din astea second acolo,din cate am observat asa in mare nu as avea nici acolo obstacole sa ating cu masina,eu trebuie sa ma orientez bine de fiecare data cand ma duc sa nu am probleme de genul asta.

 

Dan_s,nu mai este cazul sa mai vb de e30 cum era si cum mi sa parut,masina nu ma incantat si cu asta am spus tot,dar este la trecut,vremurile sunt apuse,salut.

 

 

 

Pai si cu Quattro ce ai? Ce legatura are? Tu stai in razboieni?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.