Jump to content

BMW pe zapada


zixx

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu de unde ai luat Michelinurile?...apropo... mai gasesc si eu marti ceva zapada? :)

12309[/snapback]

Daca ninge iar :blink:,pe camp sau la turn la 23 august(am intrat eu aseara ca am fost la fotbal in sala aia de langa turn si era zapada pe terenurile alea de fotbal...merge cu 50.000 la paznic pentru 2 masini :) )

Link to comment
Share on other sites

Daca ninge iar :),pe camp sau la turn la 23 august(am intrat eu aseara ca am fost la fotbal in sala aia de langa turn si era zapada pe terenurile alea de fotbal...merge cu 50.000 la paznic pentru 2 masini :) )

12310[/snapback]

 

De la Otopeni (pardon...Henri Coanda) direct spre casa...nu intru in Bucuresti...sorry...dar o sa tin minte. Thanks! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Tu de unde ai luat Michelinurile?...apropo... mai gasesc si eu marti ceva zapada? :blink:

12309[/snapback]

De la o firma specializata in anvelope,jante si alte elemente de tuning din Bucuresti.

Iti trimit pe PM adresa daca esti interesat,dar am inteles ca deja ai cauciucuri de iarna !

Am mai gasit o oferta interesanta la alta firma:la 4 anvelope cu profil de vara din gama Michelin(Michelin,BF Goodrich,Kleber) primesti una gratuit.Oferta e valabila intre1.02-15.03.

Numele firmei pe PM pentru cei interesati !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
am fost de paste in tzara :) cred ca mia ajuns pentru 3 ani gropile din bucuresti

asta este :)

noi suntem foarte multumiti cu ele :blink:

oricum experienta zapezii sau a serpentinelor din munti nu stiu daca poate fi inlocuita de caldura sau de apa oceanului... :)

Link to comment
Share on other sites

avem si noi muntzi si serpentine dealungul oceanului :blink: si la vro 3.000 km avem si zapada dar ummmm poate mie dor de tzara dar nu de gropile din Bucuresti si de taximetristi de acolo :)

 

Si nu ma fa sa ma gadesc mai mult ca iar dau telefoane la agentzii turistice, mai ales ca pastele pica de 1,2,3 Mai ... ummm Mamaia si Costinesti

Link to comment
Share on other sites

avem si noi muntzi si serpentine dealungul oceanului :) si la vro 3.000 km avem si zapada dar ummmm poate mie dor de tzara dar nu de gropile din Bucuresti si de taximetristi de acolo :)

 

Si nu ma fa sa ma gadesc mai mult ca iar dau telefoane la agentzii turistice, mai ales ca pastele pica de 1,2,3 Mai ... ummm Mamaia si Costinesti

stai cuminte acolo! ce-ti trebuie gropile din tara :blink: ... unde mai pui ca nici nu-i asa cald de 1 Mai... :)

mai bine fa-ne noua chemare ca venim noi la tine... cu miel, cu cozonac, cu ce vrei tu... :)

Link to comment
Share on other sites

A nins la Cluj urat de tot.Era sa fac pe putin 10 accidente pana acasa.Am plecat la un botez pe la pranz,soare frumos afara,si astaseara cand m-am intors a nins si s-a facut pe jos patinoar.Am facut 5 km de la restaurant pana acasa intr-o ora.Noroc ca nu era foarte aglomerat si era distanta destula intre masini.Si 2 km erau in panta cu curbe si in anumite locuri era unghi poate exagerez de cel putin 35 de grade.De la ABS mi s-a facut un tic de imi tremura si acum piciorul.Am ceva in neregula la franele de pe spate,cred ca roata din dreapta se franeaza mai tare ca aia de pe stanga si tot inspre masinile parcate ma duceam.Nici sa o tin pe loc nu puteam ca aluneca.

Si de azi am prins o ura maxima impotriva soferilor de jeep,pentru ca sunt nesimititi si putin le pasa ca tu ai tractiune spate si abia poti tine masina pe strada.

Si a nesimtitilor care la fel,vad ca te chinui sa cobori,si ei te depasesc.

 

Si ca sa fie emotiile mai puternice,bausem un pic,nu am nici asigurare la ea si am si cauciucurile cam slick,cu care s-a rasturnat E39-le.

Link to comment
Share on other sites

frate wlf da ai tupeu nu gluma:D

bravos!

si intr-adevar...lumea nu prea tine cont si de ce pot masinile celorlalti si de multe ori nu e bine nici pentru ei! pe aici pe la mine prin cartier s-a pus zapada da fiind ud pe jos se cam fleoshcaieste. da daca o tine asa pana maine,io nu ies cu sania mea:)

am fost azi pana pe centura si incepuse sa ninga abea at,si am stat cam o ora si am plecat inapoi...abea plecam de pe loc. Licarea ASC-ul incontinuu...iar abs-ul...era de pus in vitrina. nu ma ajuta deloc...noroc ca era goala soseaua. e groasa vremea...nasol. sper sa se opreasca maine.

Link to comment
Share on other sites

frate wlf da ai tupeu nu gluma:D

bravos!

si intr-adevar...lumea nu prea tine cont si de ce pot masinile celorlalti si de multe ori nu e bine nici pentru ei! pe aici pe la mine prin cartier s-a pus zapada da fiind ud pe jos se cam fleoshcaieste. da daca o tine asa pana maine,io nu ies cu sania mea:)

am fost azi pana pe centura si incepuse sa ninga abea at,si am stat cam o ora si am plecat inapoi...abea plecam de pe loc. Licarea ASC-ul incontinuu...iar abs-ul...era de pus in vitrina. nu ma ajuta deloc...noroc ca era goala soseaua. e groasa vremea...nasol. sper sa se opreasca maine.

14560[/snapback]

 

Pai am zis ca nu ii fac asigurare ca nu umblu cu ea pana e gata E39le,da in cazuri din astea tre sa o mai scot.Era asa frumos la pranz,cine se gandea ca da crivatul pe seara.La mine ASC-ul nu a facut figuri decat cand am urcat dealul.La coborare nu mai intra ca o tineam din frana.Dar m-a terminat ABS-ul,cred ca saptamana asta o sa imi tremure piciorul in continuu.Daca loveam pe cineva,eram un om mort.Bani de reparatii,carnet suspendat,proces etc.

Link to comment
Share on other sites

Doamne fereste.

Asc-ul nici la mine nu intra mereu..doar cand plecam de pe loc...oricum,deja e de 20cm zapada pe la mine...asa ca maine... scot autopicioarele din garaj!:)

14563[/snapback]

:blink: Acum am venit si eu din oras.Dupa ce am stat azi-dimineata 1 ora sa dau zapada de pe masina,de pe langa masina,din fata masinii, a parcat altu in locul meu :) :)

Este un haos in oras!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.