Jump to content

Noul meu BMW.


Remus R.

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Superba masina,felicitari!

 

 

un lucru nu-mi place la ea, trim-urile din mahon,schimba-le,imbraca-le in carbon...

 

 

O idee .

 

Inca adun idei :twoup:

 

eu zic ca va merge. nu stiu cat va costa retrofitul la noi la contempo, banuiesc ca va fi ceva

 

de fapt poti sa-i intrebi chiar pe forum

 

 

Dap, am sa merg sa intreb :)

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos fara reparatii majore sau incidente rutiere. Dupa parerea mea, nu ar trebui sa schimbi nimic la masina, are un farmec aparte exact asa cum este (culoarea exterioara, jantele, culoarea interiorului, trimurile), totul este perfect. Aceasta este o masina puternica dar in primul rand luxoasa, nu sport ca sa ii pui insertii ALU-look.
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pt masina.. multi km fara probleme. Am si eu una la fel si ma numesc tot Remus :twoup:

 

Pt mp3 poti conecta orice dispozitiv audio cu conectare jack . Eu am incercat cu un iphone si cablu cu mufa jack si merge ok.

 

In poza erai abia in treapta a 5-a .. la 260 la ora pe bord are 3900rpm intr-a 6 acolo e limita standard. Poate incerci o data sa vezi daca mai ai limita pusa.

Interesant este ca motorul tau prezinta cateva mici diferente fata de al meu. Locatia filtrului de ulei si cateva furtunase sunt diferite.

 

+1 pt trimurile de carbon/aluminiu

 

+1 mpacket

 

Esti sigur ca ai 245/45/18 si nu 245/40/18 ?

Edited by dvdcore
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt suparat :) ca ai zis ca ma dai o tura, dar nu pot sa nu iti urez la cat mai multi km fara probleme, frumoasa si dotata ...

 

 

Da stiu ca am promis dar am fost in concediu.

 

Ne vedem zilele astea si te fac o tura :(

 

Felicitari pt masina.. multi km fara probleme. Am si eu una la fel si ma numesc tot Remus :(

 

Pt mp3 poti conecta orice dispozitiv audio cu conectare jack . Eu am incercat cu un iphone si cablu cu mufa jack si merge ok.

 

In poza erai abia in treapta a 5-a .. la 260 la ora pe bord are 3900rpm intr-a 6 acolo e limita standard. Poate incerci o data sa vezi daca mai ai limita pusa.

Interesant este ca motorul tau prezinta cateva mici diferente fata de al meu. Locatia filtrului de ulei si cateva furtunase sunt diferite.

 

+1 pt trimurile de carbon/aluminiu

 

+1 mpacket

 

Esti sigur ca ai 245/45/18 si nu 245/40/18 ?

 

 

Cred ca eram in a 5 a , as fi mai mers dar se bagase unu mai in fata. Data viitoare mai incercam daca sunt ocazii ... :)

 

Cred ca pe 40 suint cauciucurile. Am gresit eu cand am scris asa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc la toti de urari :(

 

 

Remus, tu spui ca tie nu-ti citeste CD-ul masinii muzica in format MP3?

 

Si, evident, felicitari, ma bucur ca ti-ai luat masina asta, este PERFECTA. :D

 

 

Exact !

 

Am magazie de cduri, am inca un slot pentru cd, am slotul pt dvdul de navi si nu pot citi macar intr-un loc MP3?

 

HM :twoup:

 

Tre' sa mearga.

Da-o dracu, ai motor de 300 cai si nu poti citi un mp3... :D

 

 

Asa vad si eu lucrurile :)

 

Felicitari, masina e frumoasa. Ai luat-o din tara?

 

Asa cum zice si Dan masina e luata din tara de la o cunostiinta ( oarecum ). Oricum cunosc masina de catva timp, totul e foarte clar in privinta ei. Eu de principiu nu mi-as fi luat masina din tara decat in conditia exceptiei exceptiei - cazul actual de altfel :D in care totul tre sa fie ca la carte ca sa trec peste principiul anterior.

 

Pe foarte scurt masina a fost intretinuta exemplar, aproape cum o intretin eu acum :punk: ceea ce e mare lucru dus spre boala psihica :(

 

Fostul proprietar e un tip serios care tocmai si-a luat 550i F10 :)

Edited by Remus R.
Link to comment
Share on other sites

Pitica mea e din 2004 si stie sa redea atat cd-uri cu mp3 cat si dvd-uri cu mp3. Trebuie sa respecti urmatoarele setari la crearea cd-ului (eu folosesc NERO):

 

Normal Data CD-ROM (ISO)

No Multisession

Data Mode 1

File System ISO 9660:1999 (this is a KEY setting)

File Name Length Max 207 chars (will automaticly set when you select the file system above)

Burn Speed 8x -- don't burn your CD's at max speed because there's more room for error

Disc-at-Once write method

Make sure to check off "Finalize CD" before burning

 

Daca nu citeste, atunci e necesara activarea functiei in reprezentanta. Atentie!!! Nu ai nevoie de resoftare cum sustin unii, doar de activarea functiei.

 

Succes.

Edited by sos
Link to comment
Share on other sites

Pitica mea e din 2004 si stie sa redea atat cd-uri cu mp3 cat si dvd-uri cu mp3. Trebuie sa respecti urmatoarele setari la crearea cd-ului (eu folosesc NERO):

 

Normal Data CD-ROM (ISO)

No Multisession

Data Mode 1

File System ISO 9660:1999 (this is a KEY setting)

File Name Length Max 207 chars (will automaticly set when you select the file system above)

Burn Speed 8x -- don't burn your CD's at max speed because there's more room for error

Disc-at-Once write method

Make sure to check off "Finalize CD" before burning

 

Daca nu citeste, atunci e necesara activarea functiei in reprezentanta. Atentie!!! Nu ai nevoie de resoftare cum sustin unii, doar de activarea functiei.

 

Succes.

 

 

Mersi frumos . Am sa incerc in prima faza sa scriu un cd cum ai mentionat tu mai sus.

 

As mai avea o intrebare, oare unde trebuie introdus cd-ul cu mp3 uri? Ma gandesc ca in magazia de cd-uri nu merge, deci raman cele 2 sloturi de pe consola centrala, cel de navi, si cel de deasupra lui.

 

@paul spunea ca in cel de navi se poate citi doar dvd cu navi

 

Rezulta ca singurul loc unde as putea introduce cd-ul cu mp3uri e cel de deasupra dvdului de navi ?

 

LE : hmmmmmmmmmm dar dvd ul cu mps 3uri unde tre introdus, sunt varza stiu :twoup:

Edited by Remus R.
Link to comment
Share on other sites

Acum am fost si am probat cd-ul cu mp3uri facut exact asa cum a mentionat SOS.

 

Din pacate nu a mers . L-am introdus atat in slotul de cd de pe bord cat si in cel de dvd.

 

In schimb am introdus un cd cu trackuri in slotul de navi si l-a citit.

 

Pun si poze.

 

Probabil trebuie activata functia asta . :twoup:

IMAG0212.jpg

IMAG0213.jpg

IMAG0214.jpg

IMAG0215.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.