Jump to content

Rezervor E36...


pyu

Recommended Posts

Cu cea de 95 se comporta masina foarte bine.

Nu simt diferenta fata de cea de 95 de la noi.

 

92 nu am incercat, si nici nu incerc, pentru 0.2-0.3 lei diferenta nu cred ca merita.

Totusi am un vecin care baga de 92 la un vectra din 94, si zice ca merge bine si cu aia.

Eu pun de 92 si merge exact la fel ca cea de 95 de la noi. Am pus o singura data si de 95 si nu am vazut nici o diferenta.

Link to comment
Share on other sites

Cu cea de 95 se comporta masina foarte bine.

Nu simt diferenta fata de cea de 95 de la noi.

 

92 nu am incercat, si nici nu incerc, pentru 0.2-0.3 lei diferenta nu cred ca merita.

Totusi am un vecin care baga de 92 la un vectra din 94, si zice ca merge bine si cu aia.

Eu pun de 92 si merge exact la fel ca cea de 95 de la noi. Am pus o singura data si de 95 si nu am vazut nici o diferenta.

Deci si tu imi esti din asta? :twoup:

Zici ca e ok si cea de 92? O sa incerc odata cu vreo 10-20 litri :)

Ce masina ai?

Link to comment
Share on other sites

Deci si tu imi esti din asta? :twoup:

Zici ca e ok si cea de 92? O sa incerc odata cu vreo 10-20 litri :)

Ce masina ai?

Pai nu am cum sa le dau la hotii astia 4,7 lei pe litru, nu ma lasa constiinta. :)

Iti spun, nu simt nici o diferenta cu cea de 92 fata de ce puneam inainte de la noi.

E34 525i.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Totusi, nu scrie acolo la rezervor ceva de genul "min 95 ron"...? adica ma gandesc ca este destul de importanta cifra octanica corespunzatoare, pentru functionarea corecta a motorului :twoup:

 

Ma rog, tot e bine ca nu puneti d-aia cu plumb :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Totusi, nu scrie acolo la rezervor ceva de genul "min 95 ron"...? adica ma gandesc ca este destul de importanta cifra octanica corespunzatoare, pentru functionarea corecta a motorului :)

 

Ma rog, tot e bine ca nu puneti d-aia cu plumb :)

Aia de la noi de 95 sigur are cat scrie la pompa..... :twoup: Daca nu e nici o diferenta in comportamentul masinii, ce zici , sa bag de 95 doar pt. ca scrie acolo?

Am precizat ca am mers cu ambele tipuri si nu am vazut nici o diferenta.

Link to comment
Share on other sites

Aia de la noi de 95 sigur are cat scrie la pompa..... :twoup: Daca nu e nici o diferenta in comportamentul masinii, ce zici , sa bag de 95 doar pt. ca scrie acolo?

Am precizat ca am mers cu ambele tipuri si nu am vazut nici o diferenta.

 

Aia de 95 sigur nu are cifra octanicĂŁ de 95.

Eu pun 99+, e mult mai bunã decât 95.

Se simte clar diferenĂža ĂŽn mersul motorului.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Pai stiu ca facusera unii niste teste in ceea ce priveste CO si rezultase ceva de genul ca aia de 95 are 92, aia de 99 are vreo 96 ceva de genul asta... poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp cine stie.
Link to comment
Share on other sites

Totusi, nu scrie acolo la rezervor ceva de genul "min 95 ron"...?

La e36 scrie si 92. Deci ar trebui sa mearga si cu 92.

 

in egipt e 1.2 ron litrul. desi e saracie mare la ei, in turism un receptioner ia cam 200eur. nivelul de trai e f scazut, dar strazile sunt ca masa.

Asa putin???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.