Jump to content

[Vand] embleme din rasina pentru jante, volane, schimbatoare


Recommended Posts

Ar fi trebuit sa ajunga...daca pana maine dupa masa nu ajung sa ma anunti ca ma duc la posta.

multumesc mult au ajuns la un vecin in loc sa le bage la mine erau la un vecin noroc ca mi le a dat mersi frumos :) de astea sunt foarte multumit si nu sunt lipicioase la atingere :)

Link to comment
Share on other sites

Azi am incercat sa le pun pe capacele si am avut o surpriza neplacuta....

Nu am masurat bine capacelele si sunt mai mici :|. Damn.....

 

Na firar sa fie...ma si miram eu sa ai 5cm. E o marime care nu am mai intalnit-o. Care e marimea buna? Daca ar fi fost un 6 sau 6.7cm ti le-as fi luat eu la o alta comanda dar asa nu te pot ajuta. Doar sa iti fac altele la marimea buna...

 

multumesc mult au ajuns la un vecin in loc sa le bage la mine erau la un vecin noroc ca mi le a dat mersi frumos :) de astea sunt foarte multumit si nu sunt lipicioase la atingere :)

 

Bravo si cu placere ;)

Link to comment
Share on other sites

Na firar sa fie...ma si miram eu sa ai 5cm. E o marime care nu am mai intalnit-o. Care e marimea buna? Daca ar fi fost un 6 sau 6.7cm ti le-as fi luat eu la o alta comanda dar asa nu te pot ajuta. Doar sa iti fac altele la marimea buna...

 

 

Nu stiu care e marimea buna ca nu am mai masurat :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Teoretic se poate face chiar si practic dar tehnologia cu cerneala argintie si autocolant sidef e inca noua si consumabilele sunt scumpe...studiez cazul. Deocamdata pretul dupa ce trag linie ar fi prea mare.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare... am o nedumerire, azi noapte mi-au furat emblemele de pe jante (ce jigodii), dar le-au scos in asa fel, sa zic cu totul, ca se vede surubul de la disc.

Daca as cumpara embleme de la tine, as avea nevoie si de un suport pe care sa le lipesc care se fixeaza pe jante, corect? din cate vad eu marginea aia e foarte ingusta, 1-2 mm cred... si d-aia ma gandesc ca trebe si un capacel la dimensiunea emblemei. (eu nu le-am desfacut niciodata... se pare ca niste marlani au reusit azi noapte).

Multumesc pentru orice informatie imi poti oferi in legatura cu chestia asta!

Numa' bine!

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau de patanie...deh nenorociti. Iti trebuie capacele dar e cam greu sa gasesti...mai ales de 5cm. Itk pot face un set de emblems mai mari cu 5mm decat locul pentru capacele...te tin o perioada dar nu definitiv. Eventual pans iti gasesti capacele. Daca vrei spine-mi ca in cateva ore finalizez ve am si 2 saptamani nu mai fax...scuze greselile dar scriu de le telefon si schimba unele litere.
Link to comment
Share on other sites

poti sa faci embleme genul celor de m care se pun pe jante dar de o alta forma? Ca sa incerc sa-ti explic cumva, de la forma de dreptunghi laturile mici sa fie arcuite, capatand cumva o forma ovala dar cu laturile de jos si sus cum privesti drepte. Nu stiu daca am fost explicit dar daca se poate in principiu iti voi face un desen exact, am nevoie sa pun pe un nenorocit de eleron luneta care are o scobitura de forma asta si nu am nici o emblema la el.
Link to comment
Share on other sites

Da te rog. Cat mai repede, atat mai bine.

noapte buna

 

Incerc pe sambata. Daca nu, luni cel tarziu le trimit.

 

poti sa faci embleme genul celor de m care se pun pe jante dar de o alta forma? Ca sa incerc sa-ti explic cumva, de la forma de dreptunghi laturile mici sa fie arcuite, capatand cumva o forma ovala dar cu laturile de jos si sus cum privesti drepte. Nu stiu daca am fost explicit dar daca se poate in principiu iti voi face un desen exact, am nevoie sa pun pe un nenorocit de eleron luneta care are o scobitura de forma asta si nu am nici o emblema la el.

 

Da pot face. Curbura cu cat mai mare sa fie? Da-mi dimensiunea exacta si in seara asta fac macheta.

Link to comment
Share on other sites

Le-am masurat, la mine sunt de 65 mm, ma gandesc ca cel mai bune ar fi alea de 67 mm sa acopere tot. Am vb cu cineva sa imi faca niste capace... sper sa fie in regula si gata curand. Daca nu e prea tarziu trece-ma te rog cu 4 bucati, cum am zis, le-am masurat cu subleru si au 65.4 mm, ce crezi tu ca s-ar potrivi, 4 bucati. Nu conteaza ca dureaza cateva zile sau 2-3 saptamani... vorbim mai multe pe pm daca se poate rezolva. Multumesc!

Edit: uitai sa zic... as vrea alb cu albastru, adica normale :)

Edited by icynoangel
Link to comment
Share on other sites

Ok. De 6.7cm am. Ti le trimit si cand ai capacelele le pui peste. E mai bine asa ca te tin mult si bine. Sper sa nu ti le mai fure.

 

Foarte bine ca ai rezolvat.

 

Daca iti ies bine capacele poate o sa vreau si eu cateva.

Link to comment
Share on other sites

Ok. De 6.7cm am. Ti le trimit si cand ai capacelele le pui peste. E mai bine asa ca te tin mult si bine. Sper sa nu ti le mai fure.

 

Foarte bine ca ai rezolvat.

 

Daca iti ies bine capacele poate o sa vreau si eu cateva.

 

Multumesc, cand le ai facute iti dau detalii pe pm.

 

In ce priveste capacele nu te pot ajuta, imi pare rau, e "one time thing", omu' nu se ocupa cu asa ceva dar va incerca sa imi faca 4 capace la strung... eu sper sa iasa toate la fel. Daca nu... asta e.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.