Jump to content

Sa imi iau bmw e 36?


incepator.bmw

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu nu as face schimbul in locul tau.

Multe din masinile de atunci sunt vai de mama lor.

Stiu ca sunt obosite....asa am avut inainte un glf 4,2.3i,suspensii sport...am bagat bani in el de mi'au sarit capacele si nu am venituri f mari....am inteles ca la pisici sunt piesele ieftine...omul spune ca a schimbat el articulatiile....mi'a luat ochii,are usi lamboo dors,kit m,jante pe 18",nu are suspensii sport....el a zis ca nu ating rotile....imi place rau masina si pisicile in special....ms de rasp:)

Link to comment
Share on other sites

In nici un caz nu o lua daca are atatea modificari, sigur a fost alergata. Daca vrei neaparat cauta una 100% stock si ingrijita si apoi eventual modifici tu ce si cum iti place.

da dar una stock inmatriculata ajunge pe la 3000 si sa pun ce are aia pe ea e gre....usi lamboo doors,piele,jante pe 18 de m(facaturile sunt 600 de euro),dvd in scaune,kit m..m multe....si am avut un urs stock f bun si in juma de an mi'a cazut,adus direct din germania...a luat omor rau

Link to comment
Share on other sites

Din ce cauza?fii m exact te rog!au probleme asa rau,sau?

 

Pentru cã maºina pe care o ai valoreazã probabil mai mult decât acel E36 Þigãnit cu lambo doors ºi alte porcãrii.

 

MeritĂŁ sĂŁ-Ăži vinzi maÂşina pe bani, apoi sĂŁ iei un E36 cabrio stock Âşi ĂŽntreĂžinut pe care sĂŁ-l ĂŽnfrumuseĂžezi tu cu un kit M Âşi niste jante frumoase.

 

Cele mai multe maºini modificate din România sunt niºte cazane pe care s-a dat o vopsea direct pe ruginã ºi mult chit, niºte troace pline de piese sh...

Link to comment
Share on other sites

Treaba cu lambodoors e cam trasa de par, este ochioasa dar inutila si tiganie (exact ca angel eyes-urile puse pe alte marci decat BMW)

 

Eu as da la orice ora o masina frantuzeasca pe una nemteasca, iar in cazul de fata as face schimbul dar dupa o verificare la sange a pisicutei in cauza.

Link to comment
Share on other sites

Lucrurile nu stau deloc aºa, trebuie gândit pragmatic.

 

Dacã maºina franÞuzeascã este mai scumpã, de ce sã o dai pe una germanã ca sã iasã altul În câºtig?

 

Trebuie luat ĂŽn considerare faptul cĂŁ acel E36 s-ar putea sĂŁ nu fie foarte ĂŽntreĂžinut.

 

MaÂşina aia meritĂŁ datĂŁ pe un E36 foarte ĂŽntreĂžinut, preferabil stock Âşi foarte dotat, nu pe orice E36 pentru cĂŁ e maÂşinĂŁ franĂžuzeascĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

daca tot vrei sa iti iei un e36 cabrio vinde 307 si cauta un e36 foarte bine intretinut si cu bani ce iti raman faci modificarile la masina asa cum vrei tu (adica sa fie pe gustul tau) si sati placa masina din orice unghi o privesti.

 

marea majoritate a masinilor sunt aduse din afara (germania), masini bunicele, dar daca masina e modificata treaba sta altfel. masina daca a fost modificata a fost facuta de un baiat pana in 25 de ani cu bani (adica parinti cu bani), de obicei genu asta de familie are mai multe masini, iar cea modificata e pentru agatat, fite si figuri. nu pot zice ca nu a avut grija de masina dar grija aia consta in aspectul masini exterior si interior, iar partea tehnica e ceva de genu "atata timp cat nu ma lasa in drum masina merge, deci nu trebuie bagati bani in asa ceva"

 

sfatu meu: ia unul stock si bine intretinut si daca vrei sa fie modificat, modifica-l dupa gustul tau

Link to comment
Share on other sites

Cine are părinţi cu bani nu prea mai are treabă cu E36.

 

Cei cu părinţi cu bani au E92, M-uri, E60-uri.

 

Cine are bani nu-i cumpără copilului său o maşină de 3-4000 €.

O maşină de genul ăsta reprezintă o bătăie de cap de care oamenii cu bani nu au chef şi nici timp.

Nu spun că există şi oameni pasionaţi care-şi cumpără E36-uri, dar pasiunea + banii nu prea se ĂŽntâlnesc aşa des.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cine are pĂŁrinĂži cu bani nu prea mai are treabĂŁ cu E36.

 

Cei cu pĂŁrinĂži cu bani au E92, M-uri, E60-uri.

 

Cine are bani nu-i cumpĂŁrĂŁ copilului sĂŁu o maÂşinĂŁ de 3-4000 €.

 

 

 

nu ma refeream in zilele noastre.... ma refeream prin ani 99-00... pe atunci era masina calumea un e36, mai ales ca pariti isi cumparau noul e46 si e36 il lasau baiatului...

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fac un schimb cu o pisica decapotabila 320 i din 95,sa ii dau pejoul 307 din 2005 facelift.

La ce sa ma uit la masina in caz ca fac schimbul?Cica are 200000 km,nu prea cred.....ce probleme au masinile?

 

Merita sa cumperi BMW-ul cred.Vorba aia, BMW-ul este BMW chiar daca este un cazan...

Nu prea au avut multe probleme, insa este bine sa te uiti la tot.

Link to comment
Share on other sites

Cele mai tari sunt ironiile lui Bavaria! :twoup:

 

Nu ma refeream in zilele noastre.... ma refeream prin ani 99-00... pe atunci era masina calumea un e36, mai ales ca pariti isi cumparau noul e46 si e36 il lasau baiatului...

Cam greu să găseşţi aşa ceva.

Cele mai multe E36-uri din ţară au fost aduse ĂŽn România ĂŽn ultimii 2-3 ani, atunci a fost explozia importului de E36.

Ănainte nu erau maşini atât de comune.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cele mai tari sunt ironiile lui Bavaria! :twoup:

 

Nu ma refeream in zilele noastre.... ma refeream prin ani 99-00... pe atunci era masina calumea un e36, mai ales ca pariti isi cumparau noul e46 si e36 il lasau baiatului...

Cam greu sã gãseºÞi aºa ceva.

Cele mai multe E36-uri din Þarã au fost aduse În România În ultimii 2-3 ani, atunci a fost explozia importului de E36.

Ănainte nu erau maÂşini atât de comune.

 

 

nu erau comune la noi, dar la nemti erau... doar de aia sau adus atatea e36, ca am avut de unde le lua.

Link to comment
Share on other sites

Treaba cu lambodoors e cam trasa de par, este ochioasa dar inutila si tiganie (exact ca angel eyes-urile puse pe alte marci decat BMW)

 

Eu as da la orice ora o masina frantuzeasca pe una nemteasca, iar in cazul de fata as face schimbul dar dupa o verificare la sange a pisicutei in cauza.

poi cam asta vreau si eu sa fac

Link to comment
Share on other sites

P.S. vis-s-vis de masinile frantuzesti am o parere pur personala si foarte bine definita, mai pe scurt parerea mea :twoup:

 

Iti multumesc ca mai exista cineva de acord cu mine in leg cu "masinile" frantzuzesti :)

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fac un schimb cu o pisica decapotabila 320 i din 95,sa ii dau pejoul 307 din 2005 facelift.

La ce sa ma uit la masina in caz ca fac schimbul?Cica are 200000 km,nu prea cred.....ce probleme au masinile?

 

Merita sa cumperi BMW-ul cred.Vorba aia, BMW-ul este BMW chiar daca este un cazan...

Nu prea au avut multe probleme, insa este bine sa te uiti la tot.

Multumesc f mult!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.