Jump to content

Sa imi iau bmw e 36?


incepator.bmw

Recommended Posts

anul asta schimburile sunt cele mai utilizate, din lipsa de bani, dar nu fa un schimb cu pasarea din mana pe cioara din sant .. sau cum era vorba :twoup:

 

nu lua o masina fara sa o testezi la un service, la autotest e 300ron tot testul cap-coada (am fost eu cu o masina acum cateva luni, fusese lovita, revopsita prost, improvizatii pe sub ea, chestii grave, desi masina arata impecabil la prima vedere)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:twoup:))) Asa mi s'a parut si mie prima data in poze....acum sa o vad life,sa nu para daia facuta la coltukl blocului

 

E clar cĂŁ e fĂŁcutĂŁ ĂŽn bĂŁtaie de joc.

 

N-are rost sĂŁ mergi la Autotest, mergi la un service ĂŽn care sĂŁ ai ĂŽncredere.

Link to comment
Share on other sites

:twoup:))) Asa mi s'a parut si mie prima data in poze....acum sa o vad life,sa nu para daia facuta la coltukl blocului

 

E clar cĂŁ e fĂŁcutĂŁ ĂŽn bĂŁtaie de joc.

 

N-are rost sĂŁ mergi la Autotest, mergi la un service ĂŽn care sĂŁ ai ĂŽncredere.

O s'o vad sapt viitoare...nici mie nu prea imi place kitul...o sa ii pun unul de m normal...da m bine...e 300 euro nevopsit din cate stiu eu

 

Va multumesc pt parerile voastre!Am vazut ca nu prea va place aceasta masina...poate aveti vreunul o pisica decapotabila sa facem schimb...plus/minus diferenta...astept variante

Link to comment
Share on other sites

Masina arata oribil, n-o lua, ala nu e tuning, ci tiganeala. Nu are climatronic si nici scaune sport, dar are usi lambo? wtf?! Personajul a investit numai in look-ul masinii, cred ca la partea tehnica sufera rau.

Cum au spus si altii, daca tii neaparat sa ai un e36 cabrio, vinzi peugeot-ul si iti cumperi tu o masina gen, careia sa-i aduci modificari de bun simt.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fac un schimb cu o pisica decapotabila 320 i din 95,sa ii dau pejoul 307 din 2005 facelift.

La ce sa ma uit la masina in caz ca fac schimbul?Cica are 200000 km,nu prea cred.....ce probleme au masinile?

 

E penala rau masina, eu in locul tau n-as face un astfel de schimb!

 

Vinde-ti masina si cauta un E36 in stare cat mai originala, vei avea multe "surprize" cu o masina batjocorita in halul asta.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

O s'o vad sapt viitoare...nici mie nu prea imi place kitul...o sa ii pun unul de m normal...da m bine...e 300 euro nevopsit din cate stiu eu

Va multumesc pt parerile voastre!Am vazut ca nu prea va place aceasta masina...poate aveti vreunul o pisica decapotabila sa facem schimb...plus/minus diferenta...astept variante

 

E groaznica masina, si cand o masina arata rau in poze, in realitate va fi de 100 de ori mai rau.

 

Da un anunt la publicitate, sigur ai sa gasesti ceva calumea.

 

De curiozitate cati ani ai?

Link to comment
Share on other sites

O s'o vad sapt viitoare...nici mie nu prea imi place kitul...o sa ii pun unul de m normal...da m bine...e 300 euro nevopsit din cate stiu eu

Va multumesc pt parerile voastre!Am vazut ca nu prea va place aceasta masina...poate aveti vreunul o pisica decapotabila sa facem schimb...plus/minus diferenta...astept variante

 

E groaznica masina, si cand o masina arata rau in poze, in realitate va fi de 100 de ori mai rau.

 

Da un anunt la publicitate, sigur ai sa gasesti ceva calumea.

 

De curiozitate cati ani ai?

Am 22 si am sunt la 3'a masina pana acum am permis de aproape 2 ani

 

 

colegule,vinde-ti tu 307-le,cu 4500e ar trebui sa-l dai repede si apoi cauta masina dorita

 

ca sa fiu sincer eu as mai pune ceva peste suma obtiunta pe 307 si as lua un e46

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

Uite cum trebuie sa arate un e36 cabrio:

 

http://www.usautoparts.net/bmw/pics/3er/e36/m3/cabrio_evo_front.jpg

da kitul clasic de m si jantele...imi plac jantele astea rau

Link to comment
Share on other sites

Jantele si farurile sunt urate de mori...nichelate de manelar...Iar faza cu usile lambo fara manere de deschidere... Mai exista in Constanta niste Loganuri tot asa cu lambo-doors...tot cam asa arata. Husa aia pe volan de zici ca e Dacia lu bunica...Si puscaria aia de bara de pe faţă...E36 asta n-are 200k km nici in marche-arriere trasă la ştangă. Pe mine ma ia şocu cand vad masina asta... Edited by Sherifu'
Link to comment
Share on other sites

Jantele si farurile sunt urate de mori...nichelate de manelar...Iar faza cu usile lambo fara manere de deschidere... Mai exista in Constanta niste Loganuri tot asa cu lambo-doors...tot cam asa arata. Husa aia pe volan de zici ca e Dacia lu bunica...Si puscaria aia de bara de pe faÞã...E36 asta n-are 200k km nici in marche-arriere trasã la ºtangã. Pe mine ma ia ºocu cand vad masina asta...

 

Husa aia de volan ascunde cu siguranta pielea rupta.

Link to comment
Share on other sites

colegule,vinde-ti tu 307-le,cu 4500e ar trebui sa-l dai repede si apoi cauta masina dorita

 

ca sa fiu sincer eu as mai pune ceva peste suma obtiunta pe 307 si as lua un e46

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

 

 

pai a6-le respectiv trage destul de ok,face fata 2.5-ului de pe e36 si cred ca are 500kg peste

 

insa eu nu m-as da jos de pe o masina moderna (cat de cat),de conceptie mult mai noua ca sa trec pe ceva vechi,nu as fi impacat cu gandu ca am renuntat la 6 airbaguri,posibil si esp pt o masina mai veche cu doar 2 airbaguri,tocmai din ac motiv as lua e46

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Din ce cauza?fii m exact te rog!au probleme asa rau,sau?

 

Pentru cã maºina pe care o ai valoreazã probabil mai mult decât acel E36 Þigãnit cu lambo doors ºi alte porcãrii.

 

MeritĂŁ sĂŁ-Ăži vinzi maÂşina pe bani, apoi sĂŁ iei un E36 cabrio stock Âşi ĂŽntreĂžinut pe care sĂŁ-l ĂŽnfrumuseĂžezi tu cu un kit M Âşi niste jante frumoase.

 

Cele mai multe maºini modificate din România sunt niºte cazane pe care s-a dat o vopsea direct pe ruginã ºi mult chit, niºte troace pline de piese sh...

stai tu linistit ca sunt multi care au masini modificate si le ingrijesc de 10 ori mai mult decat altii cu masini stock :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pt parerea voastra...dar cred ca unii m vb si din "ura"

Sau invidie , niste neseriosi .

Billy ce caterinca ai omule in tine :twoup: ....m uit la masina ta si sincer nu vad nik special..parerea mea....si in plus ca aici dc zice unul m important o parere,va dati toti dupa el...nu inteleg chestia asta!fiti originali!iar masina asta as lua'o pt fete;)au fost incantate toate de poze:P

Link to comment
Share on other sites

Păi e bine atunci dacă ai lua-o pentru fete.

Dacă ai nevoie de maşină ca să agăţi şi tu nişte femei, chiar ĂŽmi pare rău pentru tine. :)

 

Păi tu ĂŽţi iei o maşină pentru plăcerea ta, sau ca să agăţi nişte piţipoance ieftine cu porumb ĂŽn dinţi care rămân tare impresionate de un E36 ţigănit maxim?

 

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

Hai să lăsăm filmele indiene, pasiunea fără margini şi cardeala...

 

Dacă ţi-ai permite un BMW nou, să zicem un E93, nu ai spune astfel de lucruri.

 

Există BMW-uri noi pe benzină, există BMW-uri diesel mult mai performante decât aproape orice E36, aşa că să rămânem cu picioarele pe pământ.

 

stai tu linistit ca sunt multi care au masini modificate si le ingrijesc de 10 ori mai mult decat altii cu masini stock :twoup:

 

Stai tu liniştit.

Sunt pe dreacu mulţi.

Majoritatea maşinilor modificate sunt nişte cazane sinistre care n-ar lua nici măcar ITP-ul.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

PĂŁi e bine atunci dacĂŁ ai lua-o pentru fete.

DacĂŁ ai nevoie de maÂşinĂŁ ca sĂŁ agĂŁĂži Âşi tu niÂşte femei, chiar ĂŽmi pare rĂŁu pentru tine. :)

 

Pãi tu ÎÞi iei o maºinã pentru plãcerea ta, sau ca sã agãÞi niºte piÞipoance ieftine cu porumb În dinÞi care rãmân tare impresionate de un E36 Þigãnit maxim?

 

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

Hai sĂŁ lĂŁsĂŁm filmele indiene, pasiunea fĂŁrĂŁ margini Âşi cardeala...

 

DacĂŁ Ăži-ai permite un BMW nou, sĂŁ zicem un E93, nu ai spune astfel de lucruri.

 

Existã BMW-uri noi pe benzinã, existã BMW-uri diesel mult mai performante decât aproape orice E36, aºa cã sã rãmânem cu picioarele pe pãmânt.

 

stai tu linistit ca sunt multi care au masini modificate si le ingrijesc de 10 ori mai mult decat altii cu masini stock :twoup:

 

Stai tu liniÂştit.

Sunt pe dreacu mulĂži.

Majoritatea maÂşinilor modificate sunt niÂşte cazane sinistre care n-ar lua nici mĂŁcar ITP-ul.

Ideea e ca imi place masina,cuma m mai zis kitul il schimb si o m finisez putin la interior....in schimb nu vad ce ar avea...jantele nush sigur dc sunt bling bling cum spuneti voi

Link to comment
Share on other sites

m uit la masina ta si sincer nu vad nik special..parerea mea....

Pentru unii , acel ceva special inseamna feeling-ul pe care ti-l da un bmw atunci cand il conduci , cum te face sa uiti de griji si probleme pentru o vreme .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.