Jump to content

Sa imi iau bmw e 36?


incepator.bmw

Recommended Posts

PĂŁi e bine atunci dacĂŁ ai lua-o pentru fete.

DacĂŁ ai nevoie de maÂşinĂŁ ca sĂŁ agĂŁĂži Âşi tu niÂşte femei, chiar ĂŽmi pare rĂŁu pentru tine. :)

 

Pãi tu ÎÞi iei o maºinã pentru plãcerea ta, sau ca sã agãÞi niºte piÞipoance ieftine cu porumb În dinÞi care rãmân tare impresionate de un E36 Þigãnit maxim?

 

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

Hai sĂŁ lĂŁsĂŁm filmele indiene, pasiunea fĂŁrĂŁ margini Âşi cardeala...

 

DacĂŁ Ăži-ai permite un BMW nou, sĂŁ zicem un E93, nu ai spune astfel de lucruri.

 

Existã BMW-uri noi pe benzinã, existã BMW-uri diesel mult mai performante decât aproape orice E36, aºa cã sã rãmânem cu picioarele pe pãmânt.

 

stai tu linistit ca sunt multi care au masini modificate si le ingrijesc de 10 ori mai mult decat altii cu masini stock :twoup:

 

Stai tu liniÂştit.

Sunt pe dreacu mulĂži.

Majoritatea maÂşinilor modificate sunt niÂşte cazane sinistre care n-ar lua nici mĂŁcar ITP-ul.

 

 

subscriu cele spuse de cipuanezu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PĂŁi e bine atunci dacĂŁ ai lua-o pentru fete.

DacĂŁ ai nevoie de maÂşinĂŁ ca sĂŁ agĂŁĂži Âşi tu niÂşte femei, chiar ĂŽmi pare rĂŁu pentru tine. :)

 

Pãi tu ÎÞi iei o maºinã pentru plãcerea ta, sau ca sã agãÞi niºte piÞipoance ieftine cu porumb În dinÞi care rãmân tare impresionate de un E36 Þigãnit maxim?

 

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

Hai sĂŁ lĂŁsĂŁm filmele indiene, pasiunea fĂŁrĂŁ margini Âşi cardeala...

 

DacĂŁ Ăži-ai permite un BMW nou, sĂŁ zicem un E93, nu ai spune astfel de lucruri.

 

Existã BMW-uri noi pe benzinã, existã BMW-uri diesel mult mai performante decât aproape orice E36, aºa cã sã rãmânem cu picioarele pe pãmânt.

 

stai tu linistit ca sunt multi care au masini modificate si le ingrijesc de 10 ori mai mult decat altii cu masini stock :twoup:

 

Stai tu liniÂştit.

Sunt pe dreacu mulĂži.

Majoritatea maÂşinilor modificate sunt niÂşte cazane sinistre care n-ar lua nici mĂŁcar ITP-ul.

 

 

subscriu cele spuse de cipuanezu

ciupanezu de curiozitate..u ce masina ai?in realitate nu virtual?

Link to comment
Share on other sites

Am un E39 535i.

 

Ăl poĂži vedea dacĂŁ dai click pe semnĂŁtura mea.

 

Nu ĂŽnĂželeg ce vrei sĂŁ spui cu "ĂŽn realitate, nu virtual".

Ăi se pare cĂŁ sunt vreun personaj de desene animate sau care-i faza?

 

Ideea e ca imi place masina,cuma m mai zis kitul il schimb si o m finisez putin la interior....in schimb nu vad ce ar avea...jantele nush sigur dc sunt bling bling cum spuneti voi

 

E bine cĂŁ eÂşti decis, Ăžeapa e mai mult ca sigurĂŁ ĂŽn acest context. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Din ce cauza?fii m exact te rog!au probleme asa rau,sau?

 

Pentru cã maºina pe care o ai valoreazã probabil mai mult decât acel E36 Þigãnit cu lambo doors ºi alte porcãrii.

 

MeritĂŁ sĂŁ-Ăži vinzi maÂşina pe bani, apoi sĂŁ iei un E36 cabrio stock Âşi ĂŽntreĂžinut pe care sĂŁ-l ĂŽnfrumuseĂžezi tu cu un kit M Âşi niste jante frumoase.

 

Cele mai multe maºini modificate din România sunt niºte cazane pe care s-a dat o vopsea direct pe ruginã ºi mult chit, niºte troace pline de piese sh...

 

 

EXACT!!!

o vinzi pe a ta, iei un e36 de care vrei , cum vrei, si de banii care iti raman il faci cum vrea muschiu tau si iesi in castig.

Link to comment
Share on other sites

insa eu nu m-as da jos de pe o masina moderna (cat de cat),de conceptie mult mai noua ca sa trec pe ceva vechi,nu as fi impacat cu gandu ca am renuntat la 6 airbaguri,posibil si esp pt o masina mai veche cu doar 2 airbaguri,tocmai din ac motiv as lua e46

 

Cand va aud cu airbag-urile astea...

 

Pe vremea lui ceasca cum mergeai cu dacia 1300? Acum chiar nu mai poti sa traiesti fara minim 6 airbag-uri? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am un E39 535i.

 

Ăl poĂži vedea dacĂŁ dai click pe semnĂŁtura mea.

Cam simpla masina ta. Nu are nici macar eleron de batmobil :twoup:)

 

Am tot citit pe-aici si parca ma oftic eu daca baiatul asta face schimbul ca sa aiba un asemenea bmw :)(

Nu-mi plac deloc masinile frantuzesti dar decat un bmw romanesc e mai bine un peugeot :)

Link to comment
Share on other sites

Da, e buna de impresionat pustoaicele in fata la discoteca dar nimic mai mult. Mi-ar fi si rusine sa ridic usile alea cand cobor sa iau paine sau oriunde altundeva, sa se uite toti la mine sa ma arate cu degetul. In fine, orienteaza-te spre alta masina daca tot vrei sa scapi de a ta. E46 e ideal dar daca zici ca nu iti place... un e36 fara tuning autohton e bunicel. Noi te sfatuim sa nu o iei dar e alegerea ta.

Numai bine.

 

L.E.: daca pentru asta iti iei o masina, sa impresionezi fetele... succes !

Edited by Shocky
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fac un schimb cu o pisica decapotabila 320 i din 95,sa ii dau pejoul 307 din 2005 facelift.

La ce sa ma uit la masina in caz ca fac schimbul?Cica are 200000 km,nu prea cred.....ce probleme au masinile?

 

Nici prin cap sa nu-ti treaca daca nu ai cel putin 1000 Euro pregatiti sa investesti in el.

Link to comment
Share on other sites

Cand va aud cu airbag-urile astea...

 

Pe vremea lui ceasca cum mergeai cu dacia 1300? Acum chiar nu mai poti sa traiesti fara minim 6 airbag-uri? :twoup:

 

Parcã e mai miºto viu decât mort. :)

 

PoĂži sĂŁ conduci Âşi o maÂşinĂŁ mai primitivĂŁ din punct de vedere al siguranĂžei, ĂŽnsĂŁ dacĂŁ poĂži avea ceva mai bun, de ce nu?

 

MeritĂŁ sĂŁ ai Âşi o maÂşinĂŁ clasicĂŁ pentru plimbĂŁri, ĂŽnsĂŁ nu prea are rost sĂŁ ai aÂşa ceva pentru a o conduce zilnic.

Link to comment
Share on other sites

Am un E39 535i.

 

Ăl poĂži vedea dacĂŁ dai click pe semnĂŁtura mea.

 

Nu ĂŽnĂželeg ce vrei sĂŁ spui cu "ĂŽn realitate, nu virtual".

Ăi se pare cĂŁ sunt vreun personaj de desene animate sau care-i faza?

 

Ideea e ca imi place masina,cuma m mai zis kitul il schimb si o m finisez putin la interior....in schimb nu vad ce ar avea...jantele nush sigur dc sunt bling bling cum spuneti voi

 

E bine cĂŁ eÂşti decis, Ăžeapa e mai mult ca sigurĂŁ ĂŽn acest context. :twoup:

omule am zis ca m duc sa vad masina;) nu m int kitul..oricum il schim am eu un model facut de mine in corel...voi sunteti decat pe clasic...am vazut'o pe asta care o ai.....at dc imi zici mie de masini noi...nici a ta nu e noua

Link to comment
Share on other sites

PĂŁi e bine atunci dacĂŁ ai lua-o pentru fete.

DacĂŁ ai nevoie de maÂşinĂŁ ca sĂŁ agĂŁĂži Âşi tu niÂşte femei, chiar ĂŽmi pare rĂŁu pentru tine. :)

 

Pãi tu ÎÞi iei o maºinã pentru plãcerea ta, sau ca sã agãÞi niºte piÞipoance ieftine cu porumb În dinÞi care rãmân tare impresionate de un E36 Þigãnit maxim?

 

e 46 am zis si eu sa imi iau...un 320 d de 150 caluti....dar nush...fratele meu are audi a6 3000 quatro 224 cp si parca nu e ce vreau eu.....parca are cai falsi,la fel si bmwurile noi...asa mi se pare mie....imi place sunteul benzinei si imi plac pisicile raul,la fel si ursii dar e greu sa gasesti ceva bun la noi

 

Hai sĂŁ lĂŁsĂŁm filmele indiene, pasiunea fĂŁrĂŁ margini Âşi cardeala...

 

DacĂŁ Ăži-ai permite un BMW nou, sĂŁ zicem un E93, nu ai spune astfel de lucruri.

 

Existã BMW-uri noi pe benzinã, existã BMW-uri diesel mult mai performante decât aproape orice E36, aºa cã sã rãmânem cu picioarele pe pãmânt.

 

stai tu linistit ca sunt multi care au masini modificate si le ingrijesc de 10 ori mai mult decat altii cu masini stock :)

 

Stai tu liniÂştit.

Sunt pe dreacu mulĂži.

Majoritatea maÂşinilor modificate sunt niÂşte cazane sinistre care n-ar lua nici mĂŁcar ITP-ul.

asta sa crezi tu ciupanezule...sunt oameni si cu adevarati pasionati de tuning care isi ingrijesc masinile....in fine!e36-le din poza e urat cu spume ce sa mai...da ptr agatat pustoaice ca sa iti arate unde s-au taiat cu sapa e bun...:()) poate asta isi doreste omu :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Masina asta cu maxim 800 euro o pu la punct dpdv estetic...tehnic sa vedem...nu o iau cu ochii inchisi...am si eu pr cu service,vopsit,tapitat...nu sunt singur pe lumea asta mica:D....asa m gasisem una cu "clasica" acelasi kit banal de m,oglinzi...si avea si azot,2.5i...era in 7000 euro pe net si aveam bani sa ii dau,dar nu vreau sa mor in masina...pt mine e buna si una de 150 cp...am avut un golf 4 de 2,3i de 150 cp si am facut multe masin,inclusiv e 46 de 15o cp si diesel si benzina
Link to comment
Share on other sites

Ştii tu dacă nu are rugină?

Ai idee dacă nu cumva trebuie vopsită integral?

Caroseria bănuiesc că intră tot la estetic.

 

 

omule am zis ca m duc sa vad masina;) nu m int kitul..oricum il schim am eu un model facut de mine in corel...voi sunteti decat pe clasic...am vazut'o pe asta care o ai.....at dc imi zici mie de masini noi...nici a ta nu e noua

 

Păi se vede că nu ai nici cea mai mică experienţă, te duci cu capul ĂŽnainte.

Dacă vezi că maşina e ţigănită ĂŽn ultimul hal, este evident că proprietarul nu a ĂŽntreţinut-o, a băgat bani doar ĂŽn estetic, iar apoi s-a plictisit de ea şi a decis s-o vândă.

 

Nu e nouă, ĂŽnsă nu văd relevanţa.

 

Eu nu mănânc căcat, nu spun că maşinile noi sunt naşpa fără să-mi permit una nouă.

 

asta sa crezi tu ciupanezule...sunt oameni si cu adevarati pasionati de tuning care isi ingrijesc masinile....

 

Am propriile mele convingeri bazate pe destule argumente, tu n-ai decât să crezi ĂŽn ceea ce doreşti.

 

Pasionaţi de tuning nu există, există pasionaţi de maşini, adică oameni care ĂŽşi modifică maşinile ĂŽntr-un mod estetic dar subtil.

Aceşti oameni fac mai multe modificări tehnice, ĂŽşi ĂŽntreţin corespunzător maşinile, montează motoare mai mari, le supraalimentează.

Aceştia sunt rari ĂŽn România.

 

Pasionat de tuning = pasionat de băgat ĂŽn seamă, de ieşit ĂŽn evidenţă, de suferit pe burta goală.

Cu alte cuvinte, dezbrăcaţii cu maşini pline de leduri, chit şi fibră, aşa cum este cel care vinde acel E36.

 

Şi ca să fie totul clar.

Tuning nu ĂŽnseamnă să montezi nişte jante frumoase, să pui un motor mai mare, să faci nişte modificări estetice subtile şi de bun gust, să montezi un pachet M sau un alt kit aerodinamic de fabrică.

 

Tuning ĂŽnseamnă ţigănie, ĂŽnseamnă să umflii maşina inutil, să pui tot felul de prize de aer care nu au nici un rol practic, să montezi leduri şi neoane.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

omule am zis ca m duc sa vad masina;) nu m int kitul..oricum il schim am eu un model facut de mine in corel...voi sunteti decat pe clasic...am vazut'o pe asta care o ai.....at dc imi zici mie de masini noi...nici a ta nu e noua

 

Pãi se vede cã nu ai nici cea mai micã experienÞã, te duci cu capul Înainte.

Dacã vezi cã maºina e Þigãnitã În ultimul hal, este evident cã proprietarul nu a ÎntreÞinut-o, a bãgat bani doar În estetic, iar apoi s-a plictisit de ea ºi a decis s-o vândã.

 

Nu e nouĂŁ, ĂŽnsĂŁ nu vĂŁd relevanĂža.

 

Eu nu mãnânc cãcat, nu spun cã maºinile noi sunt naºpa fãrã sã-mi permit una nouã.

Ma fratioare....nu am nicio experienta asupra bmw'urilor,de asta v'am cerut ajutorul...cat despre masinile noi asta e parerea mea din propria experienta...eu imi permit sa imi cumpar si 3'arul nou...dar nu imi place ca motorizare....sunt false...la fel si a fratelui meu...sa numai zic de un 525 din 2005 la fel...dasta am avut in familie....nu sunt ca bmwurile vechi...le'au prostit rau(parerea mea)....eu dc as gasi si un urs bun l'as lua stock,cum o fi el....pacat cu taxele astea pe la noi

 

Aaa si apropo...tot ziceti sa imi iau pisica stock....dati'mi voi una decapotabila,inmatriculata Ro la un pret bun si sa fie buna...sa vedem gasim?!in care sa bag bani si sa nu m duca cu totul m mult de 5000 euro

Link to comment
Share on other sites

Ăţi permiţi un E90 sau un E92 dar vrei un E36 cabrio?

 

Măi să fie...

 

Cum să nu-ţi placă motorizarea? :twoup:

Tu ai impresia că E90 sau E92 există doar cu motor de 2 litri diesel.

Iar E46 găseşti cu multe alte motorizări, poţi cumpăra un E46 cabrio dacă ĂŽţi merge aşa bine.

 

Le-au prostit pe naiba, de fapt asta e faza:

 

http://photos.dreamthisday.com/aesop-fox-grapes.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cand va aud cu airbag-urile astea...

 

Pe vremea lui ceasca cum mergeai cu dacia 1300? Acum chiar nu mai poti sa traiesti fara minim 6 airbag-uri? :twoup:

 

Situatia e un pic diferita de cum o percepi tu. Pe vremea sus-amintitului nu existau un numar atat de mare de autovehicule pe sosele, insa in prezent, traficul fiind mai aglomerat, a crescut si numarul pericolelor si, prin urmare, cu cat masina are un numar mai mare de airbag-uri, cu atat siguranta este mai asigurata. Sigur, exista si masini fara airbag-uri, dar asta nu inseamna ca oamenii nu si-ar dori asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

ĂĂži permiĂži un E90 sau un E92 dar vrei un E36 cabrio?

 

MĂŁi sĂŁ fie...

 

Cum sĂŁ nu-Ăži placĂŁ motorizarea? :twoup:

Tu ai impresia cĂŁ E90 sau E92 existĂŁ doar cu motor de 2 litri diesel.

Iar E46 gĂŁseÂşti cu multe alte motorizĂŁri, poĂži cumpĂŁra un E46 cabrio dacĂŁ ĂŽĂži merge aÂşa bine.

 

Le-au prostit pe naiba, de fapt asta e faza:

 

http://photos.dreamthisday.com/aesop-fox-grapes.jpg

:)))ESTI TARE FRATE!ai dreptate in felul tau....dar eu cred ca nu ai mers cu un bmw nou si cu unul vechi la cum vorbesti!nush e altceva...si eu in special as prefera un motor aspirat decat unul fortat!gen noua skoda fabia 1.4 i de 180 cp:)))oare cat de fortat e motorul asta?si cata durata de viata o sa aibe?dar nu asta e imp....ideea e ca nu sunt cai "adevarati" parerea mea!:)

Link to comment
Share on other sites

Am condus marea majoritate a BMW-urilor noi, chiar şi noul seria 5. (F10)

 

Nu se pot compara cu cele vechi.

 

Sunt mai performante, mai rapide, mai eficiente, consumă mai puţin, sunt mai bine finisate la interior, sunt o evoluţie totală faţă de cele vechi.

 

Există destule motorizări BMW care nu sunt deloc forţate.

Motoare aspirate din care au scos multă putere fără să sacrifice fiabilitatea.

 

Tu crezi că tehnologia din 2010 nu este superioară tehnologiei din anii '90?

 

Ce treabă are Skoda Fabia cu subiectul?

La fel de uşor puteai să menţionezi un motor de drujbă sau de maşină de tuns iarba.

 

Dacă aş avea (poate voi avea ĂŽn viitor) mulţi bani, cu siguranţă mi-aş cumpăra şi BMW-uri mai vechi, unele sunt foarte reuşite.

E30, E9, 2002 Turbo, M3 E46, M5 E39, sunt multe exemple.

 

Ănsă cu siguranţă mi-aş lua cel puţin un BMW recent, sunt extraordinare dacă au şi motoare pe măsură.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

incepator.bmw nu inteleg ce vrei sa zici ca motorizarile noi sunt false. mai ales astea pe benzina, care sunt mai bune, fac suta mai usor, pe scurt, sunt mai pefromante decat aproape orice e36.

 

incearca un e92, si mai vb.

Mah dar voi chiar nu ati mers cu un bmw m nou?sau orice masina?un audi a6 de ex de 3000 quatro 224cp sa vedeti ca nu e cine stie ce?

Cat despre e92 nu stiu dc mi'l permit!un seria 3 nou DA!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.