Jump to content

Sa imi iau bmw e 36?


incepator.bmw

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@incepator.bmw ... analizeaza putin... Deci ne-ai intrebat pe noi ce sa faci daca sa o cumperi, la inceput nu erai asa hotarat, acum dupa ce toti ti-am spus fara exceptie sa nu o cumperi, tu esti chiar mai hotarat. Atunci...de ce ne mai intrebi ? Daca oricum tu ai parerea ta si esti hotarat sa o iei sa agati mitre care n-au o chifla-n stomac ? Incerci sa cauti motive sa nu asculti parerile...ba ca noi suntem cu clasicul, nu cu kitch-urile....aaah, pardon, scuze, cu noul si frumosul...ba ca vezi la unii din noi si o parte de rautate si exagerare...Atunci cumpar-o ! Daca noi toti vorbim prostii ! Si tare mila mi-e de tine cand o sa deschizi topicuri pe forum cum face @bogdyy sa zici ca ai patzit aia si ailalta...:twoup: Edited by Sherifu'
Link to comment
Share on other sites

Ce tare, isi permite un 3 nou, dar se bucura ca la e36 gaseste piese ieftine in dezmembrari.

 

Cat despre caii falsi, e prima oara cand aud si in mod sigur top 3 cea mai mare tampenie.

Link to comment
Share on other sites

Man,parerea mea este sa asculti sfaturile care ti le-au dat unii useri,tie ti-a luat ochii ca este tunata,dar tunat intr-un mod taranesc,daca o s-o iei,la cateva saptamani o sa te plictisesti de ea si usor,usor o sa apreciezi frumusetea unei masini vechi stok,tu spui ca masinile astea noi,adica de bmwuri, nu sunt puternice,ti-ai format o ideie gresita,poate ca daca sunt silentioase iti da impresia ca nu sunt si puternice,total gresit,tu nu ai experienta acum,te impresioneaza niste tobe la o masina veche ca huruie,niste jante si o gramada de spoilere de fibra pe ea,si in schimb sincer mie unul mi-ar fi un pic jena sa merg cu ea,usile alea care se deschid intr-un mod interesant,dar una este cand vezi un Lamborghinii cu niste usi din acelea si una este cand vezi un e36 vechi cu o asemenea modificare la usi...si multe altele.

 

Ăn mod incredibil, +1 :twoup:

Link to comment
Share on other sites

P.S. vis-s-vis de masinile frantuzesti am o parere pur personala si foarte bine definita, mai pe scurt parerea mea :)

 

Iti multumesc ca mai exista cineva de acord cu mine in leg cu "masinile" frantzuzesti :(

 

Francezii fac masini ? Eu stiam ca fac doar biciclete... :)

 

P.S. vis-s-vis de masinile frantuzesti am o parere pur personala si foarte bine definita, mai pe scurt parerea mea :(

 

Iti multumesc ca mai exista cineva de acord cu mine in leg cu "masinile" frantzuzesti :D

 

+1 :twoup:

 

Va multumim !

Link to comment
Share on other sites

Există şi unele maşini franţuzeşti destul de tari, să nu exagerăm.

 

Bugatti e o marcă franceză, Ettore Bugatti fiind un imigrant italian stabilit ĂŽn Franţa.

 

Iar francezii, deşi sunt nişte oameni destul de infecţi (am trăiat un an ĂŽn Franţa, ştiu ce vorbesc, cu siguranţă există şi excepţii), au făcut destule maşini mişto.

 

Varianta de raliul a Citreon-ului C a fost campioană mondială ĂŽn WRC, R5 Turbo a câştigat câteva raliuri...

Citroen DS e o maşină de legendă...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

ExistĂŁ Âşi unele maÂşini franĂžuzeÂşti destul de tari, sĂŁ nu exagerĂŁm.

 

Bugatti e o marcĂŁ francezĂŁ, Ettore Bugatti fiind un imigrant italian stabilit ĂŽn FranĂža.

 

Iar francezii, deºi sunt niºte oameni destul de infecÞi (am trãiat un an În FranÞa, ºtiu ce vorbesc, cu siguranÞã existã ºi excepÞii), au fãcut destule maºini miºto.

 

Varianta de raliul a Citreon-ului C a fost campioanã mondialã În WRC, R5 Turbo a câºtigat câteva raliuri...

Citroen DS e o maÂşinĂŁ de legendĂŁ...

 

Ai si tu dreptate, dar ma amuza mereu subiectul cu "masinile" frantuzesti... :twoup: Mai ales cele din "clasa" Renault si Peugeot... sau se spune Pejos ? :)

Eu lucrez cu francezi... de ani buni... Ghici ce conduc (francezii acestia) ? Q7, SLK si 120i... Deci da... :)

Link to comment
Share on other sites

Citroen DS, da, este o masina de legenda pentru ca e facuta acum cateva zeci de ani cand si Renault facea masini...dupa cum ai spus Renault 5...

 

Iar Bugatti o fi la origine frantzuzesc, insa e fabricat de nemti cu tehnologie nemteasca.

 

Am transcris aici ceea ce a spus odata Jeremy Clarkson de la Top Gear acum cativa ani intr-o emisiune. Scuze daca sunt greseli de ortografie, am scris-o foarte pe fuga :

 

"Its funny the sweds can make a supercar, the germans can make a supercar, the british can make a supercar and the italians make nothing but..., but the french have never really pulled it off, oohh they`ve won the formula one world championship [(si arata masina de Formula 1 Renault care a castigat campionatul in 2005 sau 2006 ?)] and in rallying they are often king of the hill [(si arata Citroen C4 de raliu pe macadam)], but when it comes to put that technical know how on the road THEY ARE HOPELESS. Sure they know about design, and they know about speed, and i`m told they know about passion as well, but they didn`t seem to be able to bring it all together, i mean their best ever mid-engine car was a clio !" :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Noi românii deseori exagerăm cu critica la adresa altor popoare fără să ne uităm la noi.

 

Ăn afară de ARO, nu prea am avut o maşină făcută după idei româneşti şi care să merite menţionată.

Nu cred că cineva se poate lăuda cu Dacia 500 (Lăstun).

 

Degeaba arătăm noi cu degetul spre francezi şi râdem de ei când noi am cumpărat patentul pentru Dacia 1100 şi Dacia 1300 de la ei, adică am transformat Renault 8 şi Renault 12, iar acum Dacia aparţine ĂŽn mare parte firmei Renault.

 

Există şi maşini franţuzeşti destul de ok, de exemplu Renault Laguna 1.

Nu pot să spun că excelează la ceva anume, ĂŽnsă era foarte fiabilă.

Tata a avut una 6 ani, timp ĂŽn care nu a făcut nici un fel de problemă.

Probabil că mulţi au o părere proastă pentru că au avut sau au cunoscut posesori de Renault-uri fabricate ĂŽn Turcia.

 

Mai pe scurt, noi râdem de francezi şi spunem că ei fabrică biciclete, iar noi nu suntem ĂŽn stare să fabricăm o maşină de concepţie proprie.

Iar Solenza e un cărucior de hypermarket la nivel calitativ.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

am avut renault laguna 1 si a mers impecabil...poate mai bine si decat masina actuala....a stat la mine 1 an ....insa nu mi-as cumpara niciodata un renault nou.....piesele sunt foarte sensibile si extrem de scumpe....zici ca sunt de cristal :twoup: Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Citroen DS, da, este o masina de legenda pentru ca e facuta acum cateva zeci de ani cand si Renault facea masini...dupa cum ai spus Renault 5...

 

Iar Bugatti o fi la origine frantzuzesc, insa e fabricat de nemti cu tehnologie nemteasca.

 

Am transcris aici ceea ce a spus odata Jeremy Clarkson de la Top Gear acum cativa ani intr-o emisiune. Scuze daca sunt greseli de ortografie, am scris-o foarte pe fuga :

 

"Its funny the sweds can make a supercar, the germans can make a supercar, the british can make a supercar and the italians make nothing but..., but the french have never really pulled it off, oohh they`ve won the formula one world championship [(si arata masina de Formula 1 Renault care a castigat campionatul in 2005 sau 2006 ?)] and in rallying they are often king of the hill [(si arata Citroen C4 de raliu pe macadam)], but when it comes to put that technical know how on the road THEY ARE HOPELESS. Sure they know about design, and they know about speed, and i`m told they know about passion as well, but they didn`t seem to be able to bring it all together, i mean their best ever mid-engine car was a clio !" :))

 

:) Eu sunt cu tine. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Aveti f mare dreptate baieti....ideea era sa vad cat m multe pareri...am tinut'o asa sa vedem care e treaba...eu sincer nici un kit de m nu as pune pe un bmw dc nu e m;) m bine un bme ruginit si cu motor fortza:D...motorizarile astea noi chiar nu m atrag f tare de la bmw...pacat:( sunt fan bmw:X....masina asta nu imi place de nicio cu,oare...cred ca s'asi vandut ca nu am m gasit'o pe net...o fi luat vreun cocalar din rahova..cu maneaua in blana si poate cu un nou paint pe spate semnul nike sau versace:))) eu am pejoul asta fara nicio prob si e f fiabil,f bun chiuar dc e cazan farnutzesc,cum spuneti voi...francezii sunt scumpi la piese,dar buni parerea mea...nemtii f buni la durabilitate si la pret! o sa pun in curand si ursul meu de care o sa va prapaditi de ras la estetic:D dar m vb la motor cu un nou topic;)

Si va rog pe viitor sa dati m multe detalii unui om si sa numai vob dupa forumuri si din auzite!Ms f mult!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.