Jump to content

Cum sa demontez RadioCD-ul de pe un E90?


Adrian M

Recommended Posts

Ma poate ajuta cineva cu explicatii pentru demontarea bordului la un E90?

Doresc sa cumpar o fata de RadioCD si sa o inlocuiesc cu cea de la player-ul meu, iar pentru asta am nevoie sa dau jos plasticaraiele din bord.

A mai demontat cineva plasticele astea?

Link to comment
Share on other sites

Ma poate ajuta cineva cu explicatii pentru demontarea bordului la un E90?

Doresc sa cumpar o fata de RadioCD si sa o inlocuiesc cu cea de la player-ul meu, iar pentru asta am nevoie sa dau jos plasticaraiele din bord.

A mai demontat cineva plasticele astea?

 

in ordine inversa ,primul pas e ultima poza

Edited by Motan94
Link to comment
Share on other sites

La mine nu e diferit? Eu nu am navigatie si din cate tin minte am citit mai demult sau mi-a zis cineva ca intai se demonteaza partea de jos, apoi panoul de la clima si pe urma se scoate player-ul. Dar nu stiu exact cum se demonteaza aceste piese. Oare tot asa cu partea de sus ar trebui sa incep? Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Oare la mine nu e diferit? Eu nu am navigatie si din cate tin minte am citit mai demult sau mi-a zis cineva ca intai se demonteaza pardea de jos, apoi panoul de la clima si pe urma se scoate player-ul. Dar nu stiu exact cum se demonteaza aceste piese. Oare tot asa cum partea de sus ar trebui sa incep?

 

da primul pas e trimul mare si la E60 e la fel tragi de el prima oara de la usa din dreapta fara frica nu se rupe nimic :twoup: odata scos o sa vezi cam tot ce e de desfacut..

Edited by Motan94
Link to comment
Share on other sites

nu folosesti cutit ca acolo , pe lateralele de la clima introduci un card cu o muchie indoita la 90 grade in timp ce introduci cardul si tragi de el, agati rama de la clima de jos si tragi spre tine , introduci cardul si in partea cealalta , ai sa reusesti , insista si nu te grabi .
Link to comment
Share on other sites

este de plastic si cutitul ala.oricum este de luat in calcul sfatul tau,tinand cont ca tu l-ai desfacut.

 

plasticul ala e destul de sensibil , ma refer la muchiile lui , se zgarie destul de usor , stim toti povestea cu plasticele BMW :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Merci mult baieti! Am sa incerc sa rezolv pana luni si va voi spune cum am facut.

Cat despre motan94, el este unul dintre cei care mananca shaorma in ferentari dar s-a nascut in masina cu navi si piele, cunoastem categoria asta-masina full pentru cunoscatori, dar mancare, haine si locuinta mai putin full.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Merci mult baieti! Am sa incerc sa rezolv pana luni si va voi spune cum am facut.

Cat despre motan94, el este unul dintre cei care mananca shaorma in ferentari dar s-a nascut in masina cu navi si piele, cunoastem categoria asta-masina full pentru cunoscatori, dar mancare, haine si locuinta mai putin full.

 

 

mda esti prea obraznic pentru statutul tau ,trebuia sa dai toate detaliile pentru a primi un raspuns concret ,cine drq isi ia e90 cu optiuni de e36 :twoup:

Link to comment
Share on other sites

motanule eu zic sa iti cauti soriceii in alta parte...

 

eu nu am navi in ferentari pana la shaorma se merge cu caruta inca , mai avem mult ...nu ma intereseaza ce optiuni ai tu pe masina am incercat sa te ajut la ce ai scris in primul post ,pacat ca nu ai cei 7 ani de aks te-ai nascut pe strada

Link to comment
Share on other sites

:twoup:)))))

un lucru este clar:faptul ca o masina nu are navi nu insemna ca este cheala.si invers:daca are navi nu inseamna ca este "full full optionz fara piele",full de full.

eu am inteles exact ce a cerut el.....tu ai gasit cateva poze si ai dat cateva sfaturi,care dealtfel sunt pe langa subiect.

onntopic:

ideea ai prins-o.pentru mai multe detalii sigur myx te ajuta,sa nu strici ceva :)

bafta

Link to comment
Share on other sites

Merci mult baieti! Am sa incerc sa rezolv pana luni si va voi spune cum am facut.

Cat despre motan94, el este unul dintre cei care mananca shaorma in ferentari dar s-a nascut in masina cu navi si piele, cunoastem categoria asta-masina full pentru cunoscatori, dar mancare, haine si locuinta mai putin full.

 

Totusi omul a incercat sa te ajute,nu vad un motiv atat de intemeiat sa te apuci sa jignesti in felul asta doar pt ca a spus "chel"...

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu m-am nascut intr-un urs cu navigatie ca sa-mi puta orice masina normala.

Scriu mereu cu bun simt, dar nu inghit superioritatile gratuite si superficialitatea.

 

Voi posta sambata cum am demontat/montat bordul, pana atunci, merci pentru sfaturi, chiar si motanului.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.