Jump to content

Are cineva pe masina jante STYLE 32 ? (E38)


SPW

Recommended Posts

Are cineva pe masina jante STYLE 32???? (E38) daca da, puneti cateva poze sa vad si eu cum dau

http://www.maxbimmer.com/forums/showthread.php?t=81980

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=750805

Daca conteaza parerea mea, atunci sincer iti spun, ca nu prea sunt reusite... Style 128 sunt cele mai frumoase...

Edited by Adrian001
Link to comment
Share on other sites

modelul asta de alpina este superb dar sunt prea mari pentru RO si in special pentru orasul meu.... cauciucurile sunt mult mai scumpe si jantele sunt la fel de scumpe... nu am atatia bani :twoup:

pentru style 32 ma gandeam la cele cu buza :(9JX18 ET:22) (8JX18 ET:20)

sunt chiar asa urate?

Link to comment
Share on other sites

lasand la o parte pretul crede-ma ca eu nu am avut probleme cu ale mele.. si am batut toata tara cu ele.

e drept ca sunt foarte atent la drum si reduc considerabil viteza atunci cand intalnesc "obstacole".

per total am facut o investitie foarte buna si ti-o recomand cu incredere. jantele sunt mult mai rezistente fata de multe modele de pe piata!

 

ca sfat.. daca poti face o investitie, crede-ma ca merita sa iei softline-urile!!!

daca nu.. urmatorul model ce se potriveste pe e38 e "m-parallels stye 37"- asta daca esti adeptul modificarilor simple, subtile dar cu impact! incearca sa pastrezi o linie "eleganta cu tenta sportiva"... pe o masina clasica superba!

 

p.s. jantele style 32 sunt ok insa nu prea spun nimik si tot ce am scris e parerea mea personala in calitate de "obsedat" al acestui model, e38!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Al meu e un E38 728i de culoare gri metalic, cu grila din fata cromata si jante Style 32. Arata bestial, nu e nimic in plus, se combina cu masina absolut si desavirsit. Sunt deacord ca Alpina sunt si mai elegante (profil mic, diametru grandios) dar sunt prea scumpe, si mi-e mila de ele pe drumurile noastre. Eu port R18/245/40 si arata formidabil. Consider Style 32 o alternativa mai ieftina a variantului Alpina Softline, si nu sunt niste jante turnate la colt de strada care crapa in prima groapa. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.