Jump to content

Dyno 4x4


Stefan_e46

Recommended Posts

Salut, ideea e ca am nevoe de un Dyno 4x4 pt Cayene ,i-am facut soft la SKN si vreau sa vad cresterea de putere, pana una alta o sa o masor cu accelerometrul meu G-tech Pro SS dar m-ar fi multumit mai mult un Dyno.

Cel din vitan este exclus din start,am auzit prea multe povesti negative despre el.

Link to comment
Share on other sites

Salut, ideea e ca am nevoe de un Dyno 4x4 pt Cayene ,i-am facut soft la SKN si vreau sa vad cresterea de putere, pana una alta o sa o masor cu accelerometrul meu G-tech Pro SS dar m-ar fi multumit mai mult un Dyno.

Cel din vitan este exclus din start,am auzit prea multe povesti negative despre el.

 

 

la shaormerie in Dristor aveau baietii ceva :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

E cam departe Ungaria, o sa incer la Exelis , am auzit de ei sper sa fac treaba.Va anunt cu rezultatele.

Conform specificatiilor puterea a crescut cel putin teoretic de la 450 la 517 cp si de la 620 Nm la 730Nm valori ale Cayenului Turbo S. :twoup:

Sa vedem ce a iesit.

Link to comment
Share on other sites

Am sunat dar nu raspund,cei de la Racing Code cum vi se par, am un prieten care si-a facut masina acolo si nu prea e multumit.

De asemenea e destul de piperat 100 euro ca-ti invarte rotile un pic.

 

 

PS: numaru de la Exelixis e cel de pe site doar.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

iti dau un mail de la Exelis,de Racing Code nu stiu ce sa zic,aveam un mail de la Exelis sa vad daca il gasesc

 

 

 

Suntem situati in zona Pipera in apropierea resedintei Becali.

Este necesar un telefon in prealabil pentru o programare.

Programul nostru de lucru este 10-19 zilnic iar numarul de telefon la care se pot face programarile este 0758 970 058

 

asta e mailul primit de la ei anul trecut...

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Acum am vazut topicul, dupa ce ti-am raspuns la PM... Eram si eu curios daca ai observat o diferenta la ceasul de boost, se duce mai repede catre maxim in kick-down ?b :twoup:

 

Turbo S, are 4.8 litri, fata de 4,5 cat avem noi si alte turbine etc, nu e numai din soft....

Link to comment
Share on other sites

Pai in 1 rand ca numai este nevoe de kick-down, imi dezvolta mai multa putere pe aceeasi treapta.

Merge mai rotund si face viteza mai mare mai repede.Softul l-am facut la SKN.

 

Cayenne Turbo S de la sfarsitul lui 2006 are cilindreea tot de 4.5 (http://www.youtube.com/watch?v=6Tm-ETH0rVc )minutul 1.01 doar intercoolere mai mari si un soft revizuit.

 

CAyenne Turbo S odata cu faceliftul a trecut la cilindreea marita de 4.8 , o noua aerodinamica , o alta suspensie si 550 cp.

 

Dupa resoftare consumul s-a marit in regim de forja cu pana la 50% extern. si 40% oras.

 

Ma uit la acul de benzina si vad cum se duc cate 20 de ltri cu fieare 40-50 km parcursi, e nebunie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Dupa resoftare consumul s-a marit in regim de forja cu pana la 50% extern. si 40% oras.

 

Ma uit la acul de benzina si vad cum se duc cate 20 de ltri cu fieare 40-50 km parcursi, e nebunie :twoup:

Ciudat. Toti cei care presteaza servicii de tunare sustin ca puterea creste, dar consumul scade. Pe cand tu zici ca a crescut.

Cine are dreptate pana la urma ? :)

Link to comment
Share on other sites

paul a crescut in regim de forja am amintit mai sus a ajuns chiar si la 50% fata de a lui Pole la 35% sunt totusi 15 litri cu aproximativ 40% mai mult .

Totusi si performanta este mai mare , acum ca s-a mai lasat am inteles care e treaba , cand faci soft masina o ia ca si cum ar fi de 9 de la 0, iti invata genul de mers ,daca mergi mai dinamic sau mai potolit .

Acum raspunde mai prompt la comenzi , am un raspuns al clapetelor de pe volan pt ca au umblat si la softul cutiei.De consum nu ma vait si-asa era mare , acum chiar numai conteaza.

 

PS: Pole am mers normal ca si cum ar fi o zi normala de trafic ,tu poate ai talpa mai mare de-aia nu-ti scade sub 35% :twoup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.