Jump to content

Vand faruri cu angel eyes bmw seria 3 (e90)


Recommended Posts

Va salut!!

Am cumparat un set de faruri Faruri Tuning Bmw E90

Producator - Dectane GmbH Germany acuma 2-3 saptamani de la kit xenon din bucuresti pt bmw-ul meu seria 3 e90 din 2005 , iar cei de la kit xenon care sunt niste nesimtiti de oameni mi-au trimis farurile cu niste balaste care sunt prea slabe. si nu imi tin angel eye-urile aprinse decat 1 min , dupa care mi se sing!!

Iar dupa ce i-am sunat si le-am povestit ca de fapt farurile au o problema , mi-au inchis telefonu in nas pe motiv ca mai au un apel in asteptare , si de atunci nici ca mai raspund la telefon!!

Din cate am inteles de pe site-ul lor montajul se poate face la ei la sediul firmei, dar cum eu sunt din tg-jiu , ca sa fac drumu pana la bucuresti , mai bine ma pun cu ciocanu pe ele :twoup:

Deci daca e cineva din bucuresti care e interesat de faruri pretul este de 220 de euro

Tel 0767725187

Link to comment
Share on other sites

cum nu raspund ? Si atunci cum vand , incearca de pe alte nr .

deci poveste e cam asa;

In prima faza am vrut sa iau doar farurile, apoi domnisoara de acolo mi-a propus sa iau si niste stopuri :) .. am stat si m-am gandit si am zis ca de .. hai sa le iau ... iar pe langa faptu ca am luat si farurile si stopuril care au fost in jur de 22 de mil amandoua seturile , nici nu mi-au trimis factura , nici garantia pe niciuna!!

stopurile le-am pus , si au mers ..cand sa pun farurile am vazut ca faza scurta merge ..faza lunga merge ..dar pozitia se singe dupa 2 min si imi da eroare de bec ars!!!

Iam sunat ..le-am explicat frumos , si au recunoscut ca au aflat de problema si ca imi sugereaza sa cumpar nustiu ce rezistente..... apoi am incercat si cu rezistente si cu fel si fel de ideei dar tot degeaba ... iam sunat a doua oara si le-am zis ca nu reusesc sa le fac!!.

Apoi m-au dus cu vorba 3 saptamani de pe o zi pe alta ..cum ca asteapta sa primeasca niste balaste din germania , si apoi imi trimit si mie 2!! .

Am stat si am asteptat , si in final in loc sa-mi trimita 2 balaste sau cum le zice .. mi-au trimis doar unu :) :twoup:) .. iarasi iam sunat ..si au inceput sa-mi zica , cum ca de fapt ei au trimis 2 .. nu 1 :( , si dupa 5 sec m-am trezit cu telefonu inchis in nas!!!!!!! .. deci , cearta-te daca ai cu cine ??!!!!..ceea ce rezulta ca daca erau o firma serioasa si o firma care isi respecta clienti... faceau in asa fel incat sa fie bine!!!

Si app .. stopurile tin sa mentionez ca au inceput sa mi se topeasca din cauza calduri care o emana becu care este pus pe pozitie!!!!.

Deci prieteni ...uitati-va la teapa care am luato eu ...si cand vreti sa mai cumparati ceva de la ei ..ganditi-va bine.

Iar daca nu ma credeti ...uitativa la pozele astea

http://fotoimagehost.ro/vezi-imagine-7017/image005.jpg

http://fotoimagehost.ro/vezi-imagine-7018/image006.jpg

http://fotoimagehost.ro/vezi-imagine-7019/image007.jpg

Link to comment
Share on other sites

calitate de rahat , pacat ca ai ridicat produsele fara factura si garantie , puteai face o reclamatie la OPC . Asa nu ai nici o dovada .

Problema e ca nu sti ce ai in pachet , iar cum cei de la fan curier nu te lasa sa dezchizi coletu .. nu aveam de unde sa stiu daca am factura sau nu in colet..

Iar cei de la kit xenon cred ca au stiut ei de ce nu trimit acte pe ceea ce clientu cumpara.

Singura dovata e hartia de la fan curier in care arata achitarea coletului .

 

 

Si ai mai dat si 2200 lei... :twoup:

Oare daca mergi peste ei sau daca mergi la OPC nu rezolvi nimic?

Incredibil ce profesionisti sunt.

Ca sa nu mai mentionez ca tanti aia ma mai imbarliga sa iau si un kit de m :) :) ..si chiar ma gandisem la varianta sa il cumpar ...dar dupa cele intamplate .. m-am lasat la mana mea ...si sincer nici ca stau sa ma stresez sa ma cert cu ei ..sau sa ma duc la opc ..si alte chesti .. am trecut pierderea la morti ..si lumanari sa isi ia de bani aia

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai mentionez ca tanti aia ma mai imbarliga sa iau si un kit de m :) :) ..si chiar ma gandisem la varianta sa il cumpar ...dar dupa cele intamplate .. m-am lasat la mana mea ...si sincer nici ca stau sa ma stresez sa ma cert cu ei ..sau sa ma duc la opc ..si alte chesti .. am trecut pierderea la morti ..si lumanari sa isi ia de bani aia

 

Nu e bine asa :twoup: Asta e motivul pt care vor face in continuare la fel . Daca ajungi in Buc poti trece direct pe la ei . Asa nu te vor mai evita .

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai mentionez ca tanti aia ma mai imbarliga sa iau si un kit de m :) :( ..si chiar ma gandisem la varianta sa il cumpar ...dar dupa cele intamplate .. m-am lasat la mana mea ...si sincer nici ca stau sa ma stresez sa ma cert cu ei ..sau sa ma duc la opc ..si alte chesti .. am trecut pierderea la morti ..si lumanari sa isi ia de bani aia

 

Nu e bine asa :twoup: Asta e motivul pt care vor face in continuare la fel . Daca ajungi in Buc poti trece direct pe la ei . Asa nu te vor mai evita .

O sa ma gandesc zilele astea ..si s-ar putea sa le fac o vizita. dar mai intai sa aflu unde au sediu :) ca ultima oara cand m-au dus cu vorba a telefon imi ziceau ca vezi domne nu au timp pt ca isi muta sediu...

Presupun ca au dat multe tepe ..oameni vin peste ei .. iar ei se muta ca tiganu cu cortu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
calitate de rahat , pacat ca ai ridicat produsele fara factura si garantie , puteai face o reclamatie la OPC . Asa nu ai nici o dovada .

daca ai dovada plati catre curier, poti cere un duplicat de factura (cea trebuia sa ti-o trimita si au "uitat"). dupa care poti merge catre OPC.

de garantie beneficiezi si fara sa-ti emita vreo hartie, sunt obligati sa acorde garantie oricum pe baza facturii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.