Jump to content

Masina mea


danielsan

Recommended Posts

http://autovit.ro/bmw-320-C14697758.html

Asta este masina pe care am ales-o dupa mai multe cautari . Am cumparat-o din Oradea , tipul respectiv a fost singurul care a putut sa-mi certifice km masinii prin carte service cu toate reviziile facute si factura de vanzare-cumparare din Germania in care sunt trecuti km la data vanzarii in 2008 masina avea 69000, in prezent are 116000, am verificat si la Bavaria si corespunde cu reviziile din carte.

Masina arata si functioneaza impecabil , cum a prezentat-o la telefon asa am gasit-o , cel putin interiorul nu are nici mamacar o zgarietura , tapiteria este impecabila , nu sa fumat in masina.

Dotarile le puteti vedea din poze , ce mi-a placut este ca trimurile sunt din aluminiu , are stopurile schimbate sunt cu led , dar mi-a dat si stopurile vechi , are bara fata vopsita pe casco, jante sunt pe 17 .

Am venit aseara din Oradea cu un consum jenant de 5,2 l , dar recunosc ca nu am mers tare , a fost foarte aglomerat.

O sa fac si niste poze cand o inmatriculez pe Buc

 

A, pretul final a fost de 12.200

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa cu jante faine ! Si dovada ca multi "ardelenii" sunt oameni cinstiti :twoup:

 

Adevarat

Am ajuns dimineata la ora 10 cu trenul si Ovidiu asa il cheama , a venit sa ma ia , dupa ce am vazut si testat masina am mers la el acasa unde sotia lui deja ma astepta cu masa pusa , dupa ce am facut actele mi-a propus sa dorm la el si sa plec dimineata daca sunt obosit. Un om de foarte mare calitate , am ramas placut surprins .

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-320-C14697758.html

Asta este masina pe care am ales-o dupa mai multe cautari . Am cumparat-o din Oradea , tipul respectiv a fost singurul care a putut sa-mi certifice km masinii prin carte service cu toate reviziile facute si factura de vanzare-cumparare din Germania in care sunt trecuti km la data vanzarii in 2008 masina avea 69000, in prezent are 116000, am verificat si la Bavaria si corespunde cu reviziile din carte.

Masina arata si functioneaza impecabil , cum a prezentat-o la telefon asa am gasit-o , cel putin interiorul nu are nici mamacar o zgarietura , tapiteria este impecabila , nu sa fumat in masina.

Dotarile le puteti vedea din poze , ce mi-a placut este ca trimurile sunt din aluminiu , are stopurile schimbate sunt cu led , dar mi-a dat si stopurile vechi , are bara fata vopsita pe casco, jante sunt pe 17 .

Am venit aseara din Oradea cu un consum jenant de 5,2 l , dar recunosc ca nu am mers tare , a fost foarte aglomerat.

O sa fac si niste poze cand o inmatriculez pe Buc

 

A, pretul final a fost de 12.200

 

"a putut sa-mi certifice km masinii prin carte service cu toate reviziile facute si factura de vanzare-cumparare din Germania in care sunt trecuti km la data vanzarii" - si eu pot sa-ti aduc cate carti service vrei tu si cate facturi cu ce km vrei tu :twoup: Stiu baieti care fac asta fff des.

 

"in 2008 masina avea 69000" - o masina ca asta prin 2008 era sigur 17 000 ...din moment ce un E46 rezonabil din 2004 era vreo 13 000...14 000 :) 2008 era inainte de criza...chiar si-n Germania :) Deci unu` ia masina in 2008 cu 69 000 km...ca noua...ca sa o vanda in 2010 cu 5000 mai putin, cu 12 000 :( Bun asa :(

 

"in prezent are 116000, am verificat si la Bavaria si corespunde cu reviziile din carte" - daca tu zici...te credem ...

 

Numai sa nu fi fost lovita sau ceva, Doamne fereste :D Atunci e posibil sa aiba acesti km ...

 

Deci tu ai platit doar un an in plus...pe o masina la care eu sincer am dubii...puteai sa-ti iei un E46 full de full cum s-ar zice ...si cu navi...si cu trapa...etc...da` ma rog, poate tie nu-ti plac astea...poate-ti place bordu` asta uratzel...

 

69 000 km...116 000 km...131 000 km ...sunt multe masini asa :D

 

Dar daca tu esti fericit si-ti place...s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea :D

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Hai ca m-am prapadit de ras :twoup:) "esti de mare porc" :)

Adevarurile dure dor...normal :D

Ma bucur ca recunosti ca am talent macar :) Iar daca ma pun contra...o fac cu argumente.

Si unde m-am mai pus eu contra...arata-mi unde am gresit te rog :(

Nu te evit...ca mi-e drag de tine, doar tu-mi ofereai pe-a mea 10 000 E :(

Si-acum cand am vazut ce masina ieftina si buna ti-ai luat, m-am ofticat si de asta fac asa :D

Nu cum ca as avea cumva dreptate :D)

Edited by X X L
Link to comment
Share on other sites

Daniel, nu-l baga in seama pe hornet, el e bagator in seama de profesie.

 

Ai o masina frumoasa pentru orice om cu capul pe umeri.

Plus ca sunt convins ca ai verificat-o si e curata.

Pentra zmeii astia cu parizer in frigider, dar cu navi mare in masina si care.... scriu.... cu.... puncte.... puncte.... sa... ne... lase.....

Link to comment
Share on other sites

pentru mine conteaza , sau a contat in primul rand optiunile , km si in ultimul rand anul , as fi dorit o masina cu navi mare si mai multe dotari dar nu am gasit , sau daca am gasit nu ma incadram la banii

 

Sa o stapanesti sanatos , jantele arata f bine .

 

merci myx

Link to comment
Share on other sites

Daniel, nu-l baga in seama pe hornet, el e bagator in seama de profesie.

 

Ai o masina frumoasa pentru orice om cu capul pe umeri.

Plus ca sunt convins ca ai verificat-o si e curata.

Pentra zmeii astia cu parizer in frigider, dar cu navi mare in masina si care.... scriu.... cu.... puncte.... puncte.... sa... ne... lase.....

 

Draga domnule...sa nu uitam ca tu ai scris prima oara in post-ul meu...si eu n-am zis ca te-ai bagat in seama aiurea si fara rost :twoup:

Sigur, in poze orice masina e frumoasa. La fel si asta http://autovit.ro/opel-astra-C14489618.html de care relatam mai devreme in postul "Masini puse la vanzare pe Romania". Cand am ajuns insa acolo si-am vazut-o, realitatea a fost cu totul alta. Desigur, asta nu inseamna ca a lui e ca aia, in niciun caz. Dar n-ai tu de unde sa stii daca a fost lovita sau nu...etc...mie personal pretul mi se pare cam mic...asta-i parerea mea.

 

Mi-ai verificat tu parizeru` sau m-ai cautat la oua ?:) Sau te oftici ca am navi mare si tu n-ai ?:)

 

Vad ca te iei de mine ca scriu cu "puncte...puncte" ...dar nu zici nimic de acest GURU al limbii romane, acest danielsan pe care-l citez cu mandrie ca am ocazia :( : "nu sa fumat in masina." - dar probabil a fost o mica scapare sau nu si-a dat seaman, ca-n rest a scris corect :( Mai e si "tapiteria" ...care de fapt e mai mult "tapiserie" aici daca nu ma insel...etc :D

 

Dar important e ca nu baga puncte puncte :D

 

 

omul este un mic terorist care vede in jurul lui numai masini rasturnate , in afara de a lui

 

scuze ca te-am jignit Hornet

 

 

Nu-s rasturnate, dar atinse putin in fata...o bara...o capota...doua aripi, nu mare lucru :D

In niciun caz nu m-ai jignit, e parerea ta si ti-o respect :punk:

 

In fine...n-are rost sa ne certam, eu doar mi-am spus parerea, sa dea Dumnezeu sa fie o masina buna, luata intr-un ceas bun si s-o stapanesti sanatos si sa n-ai nicio problema cu ea :P

Link to comment
Share on other sites

Omul macar are bun simt, chiar daca mai face greseli gramaticale.

Tu te-ai c*cat direct in placerea omului.

 

Nu toti oamenii au aceleasi prioritati. Ma amuza oamenii ca tine, care au o masina banala, dar CU NAVIGATIE si scot ochii tuturor ca ce scula de masina au ei si ce c*cat au restul...

Repet, n-am nimic cu masinile cu navigatie :twoup: sau alte optiuni, chiar imi plac, ce nu imi place sunt oamenii ca tine care fac din rahat bici.

 

Eu nu cred ca te gandesti nici 3 secunde inainte de a posta, se vede dupa felul in care scrii.

Mai cenzureaza din replicile de clasa a 3a cum e aia cu ouale ca totusi nu as vrea sa iti raspund la fel.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Nu m-am nimic in placerea omului, doar ca mi-am zis parerea...cum si el mi-a oferit 10 000 E pe masina mea :twoup:

Cred ca te-ai prostit, ca n-am scos ochii nimanui ca am navigatie...doar ca bordul fara arata ca un fund...sincer :) Nu c-as fi eu smecher c-as avea navigatie, ci doar ca arata mai bine :) Banala...ca si a ta atunci, sau a ta e deosebita ?:(

 

Tu-mi vorbesti de bun simtz ? :( Tu ala care te iei de parizeru` din frigideru` meu ...dar tu zici "La ei un senzor este 100 lei(scump pentru mine) " ?:D

Pai la valoarea ta...cum sa fie frate scump ? Scump poate pentru mine...care-l vreau cu 50 lei...dar tu care ai numai salam de Sibiu de ala la 43 ron Kg...iti permiti, ce dracu :D

Nu ma gandesc deloc inainte, pot sa gandesc chiar si-n timp ce scriu, relaxeaza-te :D

Si hai sa incetam, te-am bagat deja prea mult in seama, numai bine :punk:

Link to comment
Share on other sites

Pai masina mea e banala, tu te-ai excitat cand ai pomenit de a ta, nu eu de a mea.

Mi-ai cautat prin posturi? :twoup:

100 de lei adica e scump avand in vedere ca face exact ce face un senzor ATE cu 40 de lei.

Si scump avand in vedere ca nu imi bat joc de bani, ma informez inainte sa vad daca pot sa fac acelasi lucru la un pret mai mic si la fel de bine.

Ce scriu eu si ce intelegi tu. Nici nu ma mir.

Pe topicul ala, cand era vorba de ceva serios vad ca nu ai scris nimic, in rest bagi fara numar...

 

Hai ca-i stricam omului topicul.

 

L.E.

Scuze danielsan, am sa cer stergerea posturilor mele. Noapte buna.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.