Jump to content

bmw x6 4.0d 306cp


ionut_marius

Recommended Posts

are dreptate stefann, a avut un Cayenne Turbo, exact ca al meu si lua 47% fara griji. :rolleyes: te lesina o faza d-asta, faci plinul, apropos 100 de litri da ?, si iti da autonomie 260 de km :LMAO:

 

Am incercat odata sa merg asa , intr-adevar cel mai putin 13% imi arata la o medie de 80-90 km/h maxim.

 

lol, poate in N si la vale :laugh: cred ca doar la relanti consuma atat.

Link to comment
Share on other sites

Poate la vale ĂŽn picaj :frantics:

 

 

lol, poate in N si la vale :laugh: cred ca doar la relanti consuma atat.

 

MĂŁ gândeam eu cĂŁ așa e

 

Când am luat X3-ul a venit dupĂŁ mine și un Turbo. A mers cam cu cât pot eu, ~240, accelerĂŁri cam la fel, nici nu prea avea unde sĂŁ se ducĂŁ. Ăn scurt timp deja era o problemĂŁ și la prima benzinĂŁrie a intrat fĂŁrĂŁ sĂŁ se gândeascĂŁ de douĂŁ ori. Când am ajuns acasĂŁ eu mai aveam ceva motorinĂŁ. De asta 13% mi se pare o glumĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

E foarte adecvat motoru ala pe masina ta,ca si fapt divers am reusit sa depasesc unul cu vechiul meu 330 de-abia dupa 220, deh aerodinamica,

 

Rangeu asta V8dizel pana la 100 e cam mort, dupa intra turbinele amandoua pentru fiecare banc de cilindri si isi fac treaba,

 

In schimb cu Cayenu era o adrenalina non stop,si nici nu puteai merge incet cu el drept pentru care cautam benzinariile , cam des, alimentam 300 lei zilnic si tot se aprindea rezerva. <_<

 

PS: mi-as mai lua SUV benzinar numai in conditiile astea :frantics: .

 

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

N-ai inteles, ala era reperul meu in materie de consum porcesc

 

La mine este Subaru Forester 2.5 turbo cu ~30%. Dar nu era o problemĂŁ atât de mare consumul ĂŽn sine, cât autonomia (când ĂŽmi puneam mintea, cam 200km). E total aiurea sĂŁ te mai iei cu unu', cu altu' și sĂŁ tragi imediat la peco. Țin minte câteva drumuri din astea, epice. Cel puțin un Constanța-București unde am ajuns la benzinĂŁrie pe vaporii din rezervor. Râdea ĂŁla cu 123d.

Link to comment
Share on other sites

Da' ce le faceti, fratilor? Eu mai mult de 13% n-am reusit sa scot nici cu 525i E34 nici cu 528i E39 in afara, la mers... cat poate masina pe drumurile respective. Cand am venit de la Joy Drive din Alexeni pana in Bucuresti cand am prins semafor n-am scazut sub 3000 ture. :D
Link to comment
Share on other sites

Slabuti rau, pana sa ma ajungeti pe mine mai aveti mult. 70% in forja.

Si nu are turbo.

70 de litri la suta de kilometri?!! :)) sau nu am inteles bine. Eu conduceam mai demult un chrysler 300c 5.7 hemi al unei cunostinte si consumaa cam 25-30 in oras si mergeam destul de tare cu el numa kickdown:))

Link to comment
Share on other sites

trista masina, motor de aproape 6 litri si performante de tot rasul, nici 350 de cai n-au stors din ghena aia... mai consuma si oribil.

 

mai vad cate un pacalici in chryslere d-astea, au niste fete de importanti, zici ca se dau cu Phantomu', ma pufneste rasu ca le citesc pe fata panica cand se uta la cat arata consumul instant :laugh: Pe unu nu l-am vazut sa mearga mai repede de 50 lol

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

trista masina, motor de aproape 6 litri si performante de tot rasul, nici 350 de cai n-au stors din ghena aia... mai consuma si oribil.

 

mai vad cate un pacalici in chryslere d-astea, au niste fete de importanti, zici ca se dau cu Phantomu', ma pufneste rasu ca le citesc pe fata panica cand se uta la cat arata consumul instant :laugh: Pe unu nu l-am vazut sa mearga mai repede de 50 lol

Si nici nu sunt asa stabile pe drum, bagi picioru in ea si se misca curu zici ca ai 700 de cai. da aduce un pic cu rolls royce si cam atata:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.