Jump to content

520 a ajuns in romania


ovidiubmw

Recommended Posts

sper sa va placa si voua. m-a costat 13 700.

an de fabricatie 2002 , optiuni destule.

zgarieturi si alte chestii minore, si 230 000 KM.

daca ma comportam ca un roman adevarat nu il luam, insa ma bucur ca am reusit sa trec de prejudecati si de ideile strict romanesti. zgarieturile se repara cu 1.5 mil (am vb deja), si nici nu trebuie folosit chit. :blink:

cei 230 000 km sunt destui, insa a fost masina de guvern si reviziile le are facute la maxim 20 000 km conform cartii service. motorul este de la modelele astea noi, semnalizatoare albe din fabrica. oi fi luat teapa cu el ? :)

post-2285-1157487054_thumb.jpg

post-2285-1157487071_thumb.jpg

post-2285-1157487078_thumb.jpg

post-2285-1157487086_thumb.jpg

post-2285-1157487094_thumb.jpg

post-2285-1157487102_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

e 136 CP, dar are ceva schimbat fata de E39 fabricat in 2001. din cate am inteles eu este acelasi motor ca si la BMW seria 5 fabricate in 2006.

pe viitor am sa fiu mai atent la ce scriu, nu credeam ca dau examen de ortografie sau de gramatica limbii romane. :blink:

 

 

"motorul este de la modelele astea noi" ...ma gandeam ca de E46 de 150cp

122957[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

CP chiar nu conteaza chiar asa de mult.nush exact cati are asta a mea, dar se pare ca sunt sufiecienti. daca vroiam CP luam un daihatsu de ala cu motor de 1000cmc, 2 usi si 150 CP, sau un nissan SX cu 2 turbo pe el, sau sau sau ......

 

 

 

orice 320d dupa 2002 inclusiv are 150cp !!!pacat ca nu este asa si la seria 5 :blink:

124172[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

pretul detaliat:

10.500 masina

280 numerele provizorii de acolo

600 motorina, drum incolo, vignette, dormit

2.050 taxe catre statul roman, accize+tva

150 tradus si legalizat de acte

150 RAR si inmatriculat

asta asa in mare

 

 

Pretul ala e cu toate "taxele incluse" ?:blink: adica inmatriculata aici in Ro ?  auzisem eu ca a cresuct pretul masinilor in Germania  oare e adevarat ???  S-o stapinesti sanatos !!! :)

124382[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Sa-ti raspund sincer de ce nu l-am luat din romania?

O masina umblata in Romania 1 an de zile este la fel de distrusa ca una umblata in occident 5 ani de zile, din simplu motiv ca ei nu au atatea gropi si denivelari. Ei isi permit sa faca reviziile si reparatiile la reprezentante, si foarte putini sunt cei care isi repara masina la "nea Gigi" mecanicul din coltul strazii. Totodata majoritatea au trecut de mentalitatea " Bag*** in ea masina ca si asa vreau s-o vand, fa-o numa sa mearga si sa ma coste cat mai putin". Cam asta este motivul pentru care nu am luat masina din romania.

 

PS te sfatuiesc sa faci la fel :blink:

 

sa o stapanesti sanatos, dar am o intrebare, de ce nu l-ai luat de aici din Romania?? a fost mai sigur din strainatate??

127050[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

multumesc, uitasem de strazile de la noi, ca am vazut pe autovit 520i pana in 10.000 de euro dar nush dak se ia teapa, sa nu iau teapa de la masinile astea. :) totusi prea mult imi place e39 decat o pisicuta e36, nu stiu ce sa zic. e o dilema pt mine. :blink:

post-2361-1158155019_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.