Jump to content

stopuri E46


BeMyWife

Recommended Posts

daca ti le pune cu USPS regular mail ala, cam 8 zile pana in RO , ar trebui sa coste cam 30-35 usd shippingu.

 

dar vezi ca majoritatea sellerilor trimit din Hong Kong sau Taiwan, deci fac cam 14 zile. transportu cam la fel

123314[/snapback]

 

Dane nu e chiar asa simpla situatia. Eu imi cumpar de 3 ani de zile chestii de pe ebay si pot sa spun ca shippingul la stopuri e peste 70-80$ cu USPS, adik posta normala care ajunge in 2 sapt. Apoi mai e problema platii care tre facuta fie prin Western Union (14$ comision), fie money order (vreo 10$). Deci cacaturile astea ajung la minim 100$ plus 300, ajungi la 400. Nu mai zic ca daca ai noroc sa dai peste vreun talentat la vama te RUPE, ca iti ia la valoarea din factura, adik in jur de inca 70$ (daca ai noroc dai spaga si scapi cu 500.000).

 

Eu am vrut sa imi iau , dar din alea clare, si de la 140$ cat costau ele, ajunsesem la 312$ cu tranposrt si celelalte tampenii :blink:

Link to comment
Share on other sites

am cumparat si eu din sua de mutle ori, si de pe ebay , si de la prieteni care mi-au mai trimis una alta. stopurile sunt cat un pachet normal cu cateva hainesi nu cantaresc mai mult de 4-5 kg nu ? un shipping corect ny - romania este 31$ ! la vama dai destul de putin pentru ele.

123392[/snapback]

 

loool. O pereche de adidasi costa 35$ transportul si au 1.5 kg Si la vama dai asa: 19% TVA plus 20% taxe vamale, adik un total de 128$ la valoare de factura 300$. Daca pt tine 4 milionae taxe la vama e putin, atunci ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

studio54 nu te mint :blink: stiu ca tu faci comenzi si pe computergames, si baiatul care face acolo comenzi din sua il cunosc prin el am rezolvat treaba. fii sigur ca nu punea el bani de la el pentru mine :)

123493[/snapback]

 

e na. Il stii pe usa_nic. marfa. Deci cu el ai colaborat. Ce sa zic, poate asa sa plateasca el prin Paypal etc sa iasa mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Dane, m-a framanta de 2 zile chestia cu transportu. Ziceai ceva de 30$. Man m-am uita pe ebay si 40$ e cel mai ieftin shipping, si asta in US. Deci nu stiu cum draci ti-a trimis Nic doar cu 31$. E ceva la mijloc, o fi facut el vreo greseala ???!!! Ajunge la minim 80$ shippingul pana aici. :blink:
Link to comment
Share on other sites

da fara partea aia de pe portbagaj se vand. pai ce treaba au stopurile normale ? alea se aprind doar in marsarier si cand aprinzi becurile de ceata

124069[/snapback]

 

La facelift se apride pe pozitie si partea de pe portbagaj.... pt. marsarier se aprinde partea de sus si pt. ceata se mai aprinde un bec suplimentar pe partea stanga ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
la pre facelift nu se poate face sa se aprinda si cele doua becuri de pe portbagaj la aprinderea farurilor?unde si cum?

156159[/snapback]

 

nu cred ! am un tov care a incercat in diverse locuri dar nu a reusit, pe de alta parte am vazut la vreo 2-3 si stopurile de pe portbagaj fuctionabile !!Acum nu stiu vezi si tu !! :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu cred ! am un tov care a incercat in diverse locuri dar nu a reusit, pe de alta parte am vazut la vreo 2-3 si stopurile de pe portbagaj fuctionabile !!Acum nu stiu vezi si tu !! :)

156161[/snapback]

 

Cineva a zis (pe forum,cred) ca se poate face din calculator,prin cablu..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu stiu germana, am folosit altavista sa traduc p-acolo. pe mail am vorbit in engleza

am facut comanda la ei pe site( :) dar nu a mers si le-am trimis mail cu print screen dupa pagina de comanda)

plata am facut-o prin transfer bacar (cam 60 euro comision de transfer)

piesele au venit in 3 sapt

succes :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu stiu germana, am folosit altavista sa traduc p-acolo. pe mail am vorbit in engleza

am facut comanda la ei pe site( :) dar nu a mers si le-am trimis mail cu print screen dupa pagina de comanda)

plata am facut-o prin transfer bacar (cam 60 euro comision de  transfer)

piesele au venit in 3 sapt

succes :blink:

156591[/snapback]

 

 

mersi mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.