Jump to content

BMW Diesel vs. BMW Benzina


Romulus

Diesel sau Benzina  

1002 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sunt curios cum va fi mai rapid ca M5-ul pe la vreo 250 km/h cand accelereza amandoua....

284413[/snapback]

N-am zis nimic de viteza maxima. Oricum astea sunt vise momentan.

 

In plus eu m-am referit la o cursa pe 400 metrii. Nu prinzi 250 km/h in 400 m.

Am vazut TT 1.8 turbo care face M5 E39 pe 400 m. Nu e chiar asa mare lucru. Bani sa ai si niste nebunie.

 

O astfel de modificare presupune ca ai ca obiectiv cursele pe 400 m sau 1000 m. Altfel de ce sa modifici atat de extrem o masina? Doar ca sa ai un consum de 50% probabil?

 

Un plus o astfel de modificare presupune schimbarea multor piese, nu numai montarea unui kit turbo. De exemplu eu am spart diferential de 535i desi am motorul nemodificat. Pai la 500-600 de cai oare ar rezista? :blink: Transmisia clar nu poate ramane aceasi. Suspensia la fel. Sunt enorm de multi bani de bagat...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

ehh lasa ca o sa gasesc 745d sigur :blink:

de unde pana unde SGM...n-am adus vorba de nici un sgm

284385[/snapback]

 

 

da intr-adevar este o pasiune , la fel cum si cei care au in "palmares" marca auto numita dacia , careia ii aduc modificari drastice....no comment.

 

Ai vorbit cam ironic...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu: sper sa nu o iei in nume de rau, da peste vreo 2 ani iti trece ..

Apropo am vazut astazi 2.. cu fiat stylo... tunat.. frumos.. dar avea pe usi... imaginile acelea din NFS carbon.. cand le face prezentarea la wingmani.. si in masina erau oameni pe la 25-30 ani...

Link to comment
Share on other sites

Pai oricum daca as avea de ales intre un M5 si masina mea dar supraalimentata as alege clar un M5. Ideal ar fi sa-mi pastrez masina pentru ca fiind prima masina m-am atasat mult de ea, n-as vrea sa o vand.

 

M5 este suprem din orice punct de vedere, plus ca o masina modificata nu se compara la fiabilitate cu o masina stock.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai o comparatie intre "cei care au in "palmares" marca auto numita dacia" si pasionatii de urs este cel putin ironica.

 

da intr-adevar este o pasiune , la fel cum si cei care au in "palmares" marca auto numita dacia , careia ii aduc modificari drastice....no comment.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai o comparatie intre  "cei care au in "palmares" marca auto numita dacia" si pasionatii de urs este cel putin ironica.

284437[/snapback]

nu era nimic retoric acolo...doar ziceam adevarul...mi se pare stupid sa bagi cateva mii de euro intr-o dacie...intr-un bmw mai merge sa bagi bani ( doar pentru cei pasionati vorbesc , in ambele cazuri)...asta e parerea mea...daca tie iti place dacia aia cu nustiu ce motor e treaba ta...daca esti asa pasionat de ce nu ti-ai luat dacie daca tot le iei apararea

Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

@kretzu_sla: Eu ii admir pe cei care investesc bani in propria masina, cei pasionati.

 

Cand ai un obiectiv si ti-l atingi denota ambitie si pricepere si consecventa. Intr-un cuvant caracter.

 

Nu iau apararea celor care-si modifica Dacia, din pacate majoritatea creaza doar kitch-uri, insa exista si exceptii de laudat.

 

In plus nu cred ca ai de ce sa zici ca ti se pare stupid sa bagi mii de euro intr-o Dacie.

Fiecare are dreptul sa faca ceea ce doreste cu banii lui.

Cine esti tu sa-i judeci?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cine se da cu el si vede fumu din spate nu prea cred ca e semn bun pt el :blink:

284453[/snapback]

de unde vine si zicala aia " ba ai tupeu sa te dai cu mine ?!? vezi ca te las in fum da-te-n carburatia mea deaicea" :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.